Перейти до вмісту

Amstel

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Броварня Амстел
нід. Amstel
Типпивна маркаd
бізнес
підприємство і пивоварня
Правова формаакціонерне товариство
ГалузьАлкогольні напої
Засновано1870
Штаб-квартираЗутервауде
ПродукціяПиво
Власник(и)Heineken International
Холдингова компаніяHeineken
amstel.com(англ.)
CMNS: Amstel у Вікісховищі

«Amstel» — бувша нідерландська броварня. Заснована 11 червня 1870 року в Амстердамі, названа на честь річки Амстел, на березі якої було засновано завод. У 1968 році її придбала компанія Heineken International, а в 1982 році пивоварню було знесено, а виробництво було перенесено на головний завод Heineken в Зутервауде.

Історія компанії

[ред. | ред. код]

В 1872 році завод «Amstel» щорічно виробляв близько 10 000 гектолітрів пива. Спочатку пиво споживали здебільшого в Амстердамі, але вже з 1883 року були організовані поставки у Велику Британію та Індонезію. Бізнес динамічно розвивався: в 1926 році на компанію «Amstel» приходилась третина експорту всього нідерландського пива. В 1954 році компанія першою із нідерландських броварень будує завод за межами Нідерландів — в Суринамі, в 1958 році — в Йорданії. В 1960 році було відкрито третій філіал заводу «Amstel» — Антильську броварню на Кюрасао, в 1963 році з'являються ще два — в Греції та в Пуерто-Рико.

В 1968 році компанію купив концерн «Heineken», після чого пиво «Amstel» почало вироблятись як на підприємствах концерну «Heineken», так і на власному заводі в Амстердамі. В 1972 році завод в Амстердамі закрили, і основне виробництво було перенесено на завод «Heineken» в місті Зутервауде.

Компанія в наш час

[ред. | ред. код]

У наш час бренд «Amstel» є другим за значимістю й обсягом продажів корпоративним брендом концерну «Heineken N.V.». «Heineken» пропонує більш 10 сортів пива під маркою «Amstel». В рік продається близько 36 мільйонів літрів пива під цією торговою маркою. Протягом 10 років — з середини 1990-х по 2006 рік — пиво «Amstel» було титульним спонсором Ліги чемпіонів УЄФА.

Джерела

[ред. | ред. код]