Четвертинний сектор економіки
Четвертинний сектор економіки | |
Попередник | третинний сектор економіки |
---|---|
Наступник | п'ятинний сектор економікиd |
Четверти́нний се́ктор еконо́міки — галузі економіки, що входять в поняття економіки знань.[1] Четвертинний сектор економіки базується на економічній діяльності, яка пов’язана з інтелектуальною економікою чи економікою, що базується на інформації .[2] Виробництво інформації довгий час додавалось до третинного сектору (послуги) трисекторної моделі економічної системи, але останні десятиліття через збільшення сектору послуг, більшість економістів відносять його до четвертинного сектора, тому що у сучасній економіці генерація, аналіз і розповсюдження інформації є дуже великим сегментом послуг.
Четвертинний сектор, який іноді називають сектором досліджень і розробок, складається в основному з підприємств, що надають інформаційні послуги, інтелектуальну діяльність і діяльність, засновану на знаннях та спрямовану на майбутнє зростання та розвиток.
Виробництво четвертинного сектора важко виміряти.
Діяльність у четвертинному секторі складається з наукових досліджень, ІКТ/обчислювальної техніки, освіти, консалтингу, управління інформацією та фінансового планування.
До складу цього сектору економіки належить такі послуги:
- інформаційні технології;
- ЗМІ;
- дослідження та розвиток;
- інформаційні послуги, такі як генерування інформації та обмін інформацією;
- послуги, засновані на знаннях, такі як консультації (для бізнесу, фінансування тощо), планування діяльності, юридичні послуги
- індустрія розваг: через телерадіомовлення, засоби масової інформації, телекомунікації, освітні програми, ведення блогів тощо
- дизайн.
Включає в себе наукові дослідження та розробки, необхідні для виробництва виробів з природних ресурсів (вторинний сектор). Наприклад, лісозаготівельна компанія може досліджувати способи використання частково спаленої деревини таким чином, щоб неушкоджені частини деревини можна було переробити в деревну масу для виробництва паперу.
Четвертинний сектор має лише обмежені та непрямі зв’язки з індустріальною економікою.[3] Цей сектор розвивається в постіндустріальних та розвинених країнах, де первинний і вторинний сектори становлять меншість економіки, і вимагає високоосвіченої робочої сили. [4] Наприклад, третинний і четвертинний сектори становлять найбільшу частину економіки Великої Британії, де зайнято 76% робочої сили.
- суспільство знань
- нетократія
- Економіка знань
- Економіка освіти
- Інформаційні технології
- Сектор економіки
- Первинний сектор економіки
- Вторинний сектор економіки
- Третинний сектор економіки
- Гіпотеза трьох секторів економіки
- ↑ Economic Activity. Quaternary sector: definition, background, examples. Архів оригіналу за 2 березня 2021. Процитовано 6 квітня 2021.
- ↑ Quaternary sector: definition, background, examples - Economic Activity (амер.). 6 липня 2017. Процитовано 18 січня 2024.
- ↑ Quaternary Sector. Economic Development. Процитовано 18 січня 2024.
- ↑ ICTs, industry and the new teacher model | Asia News – Politics, Media, Education | Asian Correspondent. web.archive.org. 30 липня 2012. Архів оригіналу за 30 липня 2012. Процитовано 18 січня 2024.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: bot: Сторінки з посиланнями на джерела, де статус оригінального URL невідомий (посилання) [Архівовано 2012-07-30 у Wayback Machine.]
Це незавершена стаття з економіки. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |