Перейти до вмісту

Рейнгард Людвиг Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Людвіг Васильович Рейнгард
Людвіг Вільгельмович Рейнгард
Народився6 (18) березня 1847(1847-03-18)
с. Війтівці поблизу Переяслава Полтавської губернії
Помер1920(1920)
Харків
Країна Російська імперія
 Російська республіка
 УНР
Ukrainian Soviet Republicd
Діяльністьботанік
Alma materХНУ ім. В. Н. Каразіна
Галузьботаніка, альгологія
ЗакладХарківський університет
ПосадаРектор Харківського університету
Вчене званняПрофесор
Науковий ступіньдоктор біологічних наук
ВчителіKursk Men's Gymnasiumd
Брати, сестриРейнгард Володимир Васильович
Нагороди
орден Святого Володимира III ступеня орден Святої Анни II ступеня орден Святого Станіслава II ступеня

Лю́двиг Васи́льович (Вільгельмович) Рейнгард (* 6 (18) березня 1847(18470318), с. Війтівці, що поблизу Переяслава Полтавської губернії — † 1920, Харків) — ботанік, альголог, професор (з 1886), перший обраний ректор Харківського університету (19051906), таємний радник.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився в сім'ї генерал-майора від інфантерії, барона Василя (Вільгельма) Рейнгарда, що емігрував з Німеччини в Російську імперію після закінчення війни з наполеонівською Францією. Походив з роду протестантів, що жили в XVI століття у Франції (французьке прізвище — Ренар), які після Варфоломіївської ночі втікали до німецьких держав.

Освіту здобув й 1-й київській, потім курській гімназії, яку не закінчив. У 1866 році переселився до Харкова, де вступив вільним слухачем до Харківського університету. Склавши випускний іспит гімназії, з 1867 по 1871 навчався на відділенні природничих наук фізико-математичного факультету Харківського університету. Закінчив університет зі ступенем кандидата природничих наук, був залишений при нім і наступного року став консерватором ботанічного кабінету.

У 1874-1877 одночасно — викладач природної історії в Харківському реальному училищі.

Магістр ботаніки з 1877 року. Після захисту дисертації як приват-доцент читав лекції в Харківському університеті (1880).

Того ж року Л. В. Рейнгард був запрошений на роботу доцентом кафедри ботаніки в Одеський університет в Одесу. У травні 1885 захистив дисертацію на ступінь доктора ботаніки й був затверджений екстраординарним професором. У січні 1886 року переведений до Харківського університету в званні ординарного професора, з 1902 — заслужений професор. Читав курс ботаніки.

Одночасно з 1886 по 1888 читав курс лекцій з анатомії і фізіології рослин у Харківському технологічному інституті.

У 1891-1894 — секретар фізико-математичного факультету, з вересня 1905 по жовтень 1906 рр. — перший виборний ректор університету. У вересні-жовтні 1905 ректор Рейнгард, неодноразово звертаючись до харківського генерал-губернатора й до страйкуючих студентів університету, зумів залагодити конфліктну ситуацію.

Наукова діяльність

[ред. | ред. код]

Опублікував декілька робіт з морфології і систематиці водоростей, під час навчання в Харківському університеті. Велика частина наукових праць професора Л. В. Рейнгарда стосується анатомії і фізіології рослин, зокрема морфології водоростей. Провів низку досліджень, що зробили його відомим у світі. Завідував ботанічним садом і ботанічним кабінетом.

Нагороди

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]