Перейти до вмісту

Північна країна (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Північна країна
англ. North Country
Жанрдрама
РежисерНікі Каро[en]
ПродюсерНік Векслер[en]
СценаристМайкл Зайтцман за книгою
«Class Action» Клари Бінгем та Лаури Генслер
У головних
ролях
Шарліз Терон, Ембер Герд,
Френсіс Макдорманд,
Шон Бін, Мішель Монаган,
Джеремі Реннер, Вуді Гаррельсон,
Річард Дженкінс, Сіссі Спейсек
ОператорКріс Менгес
КомпозиторГуставо Сантаолалья
МузикаГуставо Сантаолалья
КінокомпаніяIndustry Entertainment
Nick Wechsler Productions
Warner Bros. Pictures
Дистриб'юторWarner Brothers
Тривалість126 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік2005
Кошторис$35 млн.
Касові збори$25.2 млн.
IMDbID 0395972
РейтингIMDb: 7.3/10 stars

«Північна країна» (англ. North Country) — американська феміністична драма 2005 року режисерки Нікі Каро[en] про боротьбу шахтарки з сексуальними домаганнями та сексизмом на роботі. Сценарій Майкла Зайцмана навіяний книгою 2002 року «Колективний позов» (Class Action: The Story of Lois Jenson and the Landmark Case That Changed Sexual Harassment Law) Клари Бінгем[en] і Лори Ліді Генслер (Laura Leedy Gansler), яка описувала першу в історії групову судову справу про сексуальні домагання, відому як «Справи Луїс Е. Дженсон проти компанії Евлет Таконіт[en]».

Сюжет

[ред. | ред. код]

У 1989 році Джозі Еймс, молода мати двох дітей, утікає від чоловіка, який б'є її, і повертається до батьків у Міннесоті. Їй важко знайти добре оплачувану роботу, тому за наполяганням товаришки Глорії вона влаштовується на роботу в шахті. Проте там Джозі, як і інші жінки-шахтарки, стикається зі сексуальними домаганнями та знущаннями чоловіків, які вважають, що жінкам не місце на шахті. Джозі та її подруги переживають наругу, наклепи, відверті знущання, брутальність і побої. І всі переконані, що їхня доля — мовчки терпіти. Лише Джозі вважає, що потрібно боротися. Межа перейдена, коли Джозі повалили на землю і майже зґвалтували. Вона знайшла адвоката, який погоджується представляти її у суді.

Ролі виконують

[ред. | ред. код]
Шарліз Терон. 2005

Навколо фільму

[ред. | ред. код]
  • Для подолання проблеми домашнього насильства та насильства проти жінок на робочому місці, фундація Сколла могла підтримати проєкти громадських організацій, що працюють у сфері правозахисту, але натомість обрала зйомки фільму «Північна країна». Зйомки завершилися на момент розгляду Конгресом США «Закону про насильство проти жінок». Хоча фільм не став комерційно успішним, його показ на Капітолійському пагорбі, що супроводжувався зустрічами громадських активістів з конгресменами та одночасною адвокатською кампанією, сприяв прийняттю цього важливого законопроєкту.[1]
  • Сценарист Майкл Зайтцман не хотів, щоб переслідування чи жорстокість у фільмі були вигаданими. «Якщо це трапляється на екрані, то це мало трапитися з кимось у реальному житті».
  • Режисерка фільму Нікі Каро прилетіла з Нової Зеландії до Нью-Джерсі, щоб зустрітися з Бобом Діланом та обговорити фільм. Ділан написав для фільму пісню «Скажи Біллові» (Tell Ol' Bill).[2]

Пісні з фільму

[ред. | ред. код]

Нагороди

[ред. | ред. код]

Подібні фільми

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. «Фільмофілантропія» та соціальне підприємництво: поєднання суспільного ефекту та комерційної прибутковості. Архів оригіналу за 2 квітня 2015. Процитовано 17 березня 2015.
  2. Bob Dylan — Tell Ol' Bill youtube.com (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]