Парафіза
Парафіза (від пара … і грец. phýsis — виникнення, зростання), багатоклітинні нитки або одиночні клітини, що розвиваються серед статевих або спороносних органів в деяких бурих водоростей, у більшості базидіових і сумчастих грибів, а також в мохів. Парафізи оберігають ці органи від механічних пошкоджень і висихання.
Парафізи - стерильні утвори, що знаходяться в гіменіальному шарі грибів[1] Є інтераскальними, тобто розташованими між асками, гіфами. Вони виникають в основі тецію, і ростуть вгору. Зазвичай вони неанастомозовані і нерозгалужені. Для грибів з аскогіменіальним типом онтогенезу вони є характерними, а у асколокулярних грибів зустрічаються лише як виняток.[2] У базидіомікотових парафізи відокремлюють базидії одну від одної та не дають базидіоспорам злипатись.[3]
- ↑ Зерова, М.Я.; Радзієвський, Г.Г.; Сміцька, М.Ф. (1971). Д.К., Зеров (ред.). Визначник грибів України. Т. 4. Київ: Наукова думка. с. 292.
- ↑ Леонтьєв, Д.В.; Акулов, О.А. (2007). Загальна мікологія. Харків: Вид. група «Основа». с. 177. ISBN 978-966-495-040-1.
- ↑ Костіков, І.Ю.; Джаган, В.В.; Демченко, Е.М.; Бойко, О.А.; Бойко, В.Р.; Романенко, П.О. (2006). І.Ю., Костіков; В.В., Джаган (ред.). Ботаніка. Водорості та гриби (вид. 2). Київ: «Арістей». с. 342. ISBN 966-8458-67-2.
Це незавершена стаття з альгології. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття з мікології. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття з ботаніки. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |