Перейти до вмісту

Мультреаліті (серіал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Мультреаліті
англ. Drawn Together
Тип мультсеріалутелесеріал
Жанрситком
сатира
чорний гумор
Off-color humor
комедія абсурду
реаліті-шоу
РежисерГрег Франклін
М. С. Голдштейн
Тупак Шварц
Тоні Макбраун
Джордан Янг
ПродюсерДейв Джесер
Метт Сільверштейн
Дж. Майкл Мендель
Клаудія Кац
Автор ідеїДейв Джесер
Метт Сільверштейн
Автор сценаріюДейв Джесер
Метт Сільверштейн
Вілл Нуман
М. С. Голдштейн, Тупак Шварц
Рік А. Джонс
КомпозиторСемюель Вільям Мартін
СтудіяDouble Hemm
Rough Draft Studios
КраїнаСША
ТелеканалСШАComedy Central,
Тривалість22—23 хвилини
Дата виходу27 жовтня
Рік2004
Кількість сезонів3
Кількість серій36 + 1 спецвипуск
Прем'єра27 жовтня 2004
Закінчення3 березня 2008
Український телеканалУкраїна Куй-ТБ(2008—2009)
Прем'єра в Україні2008—2009

«Мультреаліті» (англ. Drawn Together — гра слів: «намальовані разом» або «зібрані разом») — мультсеріал, створений в 2004 році Дейвом Джесером (Dave Jeser) і Меттом Сільверштейном (Matt Silverstein) для американського телеканалу Comedy Central. За задумом творців, серіал є пародією на реаліті-шоу, в якому головними персонажами (співмешканцями одного будинку, обставлений прихованими камерами) є мультиплікаційні персонажі різних епох і жанрів.

Вісім головних героїв є не тільки пародіями на відомих вигаданих персонажів з поп-культури, але паралельно ще й пародіями на стереотипних учасників американських реаліті-шоу. Вони живуть в одному будинку, беручи участь у вигаданому реаліті-шоу, яке так і називається — «Drawn Together». Ця назва є каламбуром: англійське словосполучення «drawn together» дійсно існує і перекладається як «зібрані разом» або «зведені разом»; в той же час друге і більш відоме значення дієслова draw — «малювати» — дає ще один варіант перекладу: «намальовані разом», що є відсиланням до природи персонажів і самого серіалу.

Серіал містить безліч елементів їдкої сатири, сарказму і навіть гротеску. Висміюються різні теми американської дійсності: гомофобія, расова дискримінація, стереотипне мислення, політкоректність і навмисна політкоректність і багато іншого. У серіалі нерідко буденні речі доводяться до повного абсурду: відкрито виражається расизм (у вигляді неприязні до афроамериканців або до євреїв), висміюються абсурдні, стереотипні прояви гомосексуальності (втім, так само як і гомофобії) в знущальних формах («блакитне» майбутнє, гей-вечірка і т. д.) і присутній туалетний гумор.

Окремою родзинкою серіалу є втілення в усіх восьми героїв восьми різних типів людей, які можна зустріти в житті, від грубого Свина Вонючки до доброго і чуйного Хріногубки.

Сезони

[ред. | ред. код]

Перший сезон вийшов на Comedy Central 27 жовтня 2004. Він включав 8 серій, з яких спочатку було показано 7. Пропущена 6-та серія «Terms of Endearment» була пізніше показана в складі другого сезону.

Другий сезон вийшов 19 жовтня 2005 і включав 14 серій (з урахуванням пропущеної серії першого сезону — 15).

Показ третього сезону розпочався 5 жовтня 2006, але через його неповну готовність були показані тільки 7 серій з 14. Показ було відновлено в жовтні 2007.

20 березня 2008 стало відомо, що показ серіалу скасовано.

У 2010 році було випущено повнометражний мультфільм The Drawn Together Movie: The Movie!.

На українському телебаченні мультсеріал Drawn Together показував телеканал Куй-ТБ протягом 2008—2009 років російською мовою.

Персонажі

[ред. | ред. код]

Ксандер

[ред. | ред. код]

Ксандер (англ. Xandir) — персонаж комп'ютерної гри «Легенда про Ксандера» (The Legend of Xandir). Це призводить до деяких особливостей: його практично неможливо вбити через велику кількість життів (після смерті він зникає і з'являється знову, цілий і неушкоджений), хоча Лінг-Лінг в одному з епізодів вдалося це зробити протягом однієї серії, в той час як решта учасників шоу були п'яні. Крім того, їм може керувати будь-хто, хто знайде книгу з чит-кодами від гри, і цим один раз скористалася Тутсі. Також він залежний від бонусів (в серії Gay Bash він засунув руку під бюстгальтер Тутсі тільки щоб взяти бонус, після чого він отримав можливість стрибати з переворотом). Бореться мечем, який є фалічним символом.

З перших же днів участі в шоу гомосексуальність Ксандера стала очевидною для всіх, крім нього самого. Спочатку він повторював, що виконує нескінченний квест по порятунку своєї дівчини, яку постійно викрадав злий лорд Слештаб (пародія на Венгера з гри Dungeons & Dragons) без будь-якої на те причини. Зрештою Ксандер привик до своєї орієнтації і розповів про все дівчині. Та сприйняла цю новину вкрай негативно і веліла Ксандра більше не намагатися її врятувати, хоча їй загрожувала небезпека в цей момент. Найімовірніше, вона загинула невдовзі після цієї розмови. Ксандер незабаром знайшов собі нову любов — джина з лампи. Будучи насправді гомосексуалом, Ксандер упокорюється з цим досить швидко, а пізніше в серії A Very Special Drawn Together Afterschool Special навіть наполягає перед іншими мешканцями будинку, доводячи і показуючи, що він гомосексуал. А в епізоді Xandir And Tim Sitting In A Tree Ксандер вже відкрито говорить, що «дуже-дуже багато раз займався сексом з чоловіками».

Він часто буває стривожений і здивований дивною і нелогічною поведінкою мешканців будинку, особливо поведінкою Супергероя. Коли до Ксандера звертаються за порадою, то він, як правило, мислить цілком логічно і раціонально, даючи хорошу пораду, але мешканці будинку далеко не завжди прислухаються до порад Ксандера або роблять все неправильно (наприклад, в серії Requiem for a Reality Show Тутсі неправильно сприймає пораду Ксандера і замість того, щоб просто схуднути, захворює на булімію, яка дуже швидко призводить до кахексії). У той же час гомосексуальність Ксандера з часом набуває все більш помітні риси, йому притаманна жіночеподібна поведінка (захоплення шиттям, любов до рожевого кольору, косметичні маски). Незважаючи на своє безсмертя, свою зброю і відносно бойовий вид, Ксандер вельми нешкідливий і навіть беззахисний. Зокрема в серії The Only Wherein There Is A Big Twist Ксандер був настільки необережний, що дав Клубничній солодощі вихопити у нього з рук меч, а раніше в тій же серії замість того, щоб показати Скорпіону з Mortal Combat бійцівський прийом, показує йому лише рух «захоплення стегнами», одночасно рукою здійснюючи дію, що явно змахує на онанізм.

У той же час Ксандер вкрай слабкий духовно, в якихось складних ситуаціях він втрачається (в серії Lost in Parking Space на нього найшло заціпеніння), в серії The One Wherein There Is a Big Twist він відверто розгубився, коли йому запропонували бути диспетчером, своїй дівчині він на початку дзвонив не один раз, проте жодного разу не займався її порятунком насправді. У серії «Spelling Applebee's» після виконання завдання Супергероя в дусі найманого вбивці, Ксандрер зауважує, що спізнюється на конкурс правопису. Всі його подальші дії зводяться до голосінь і недолугої біганині.

Прообраз — Лінк із серії ігор «The Legend of Zelda». Прототипом для його дівчини послужила принцеса Зельда (Zelda) з тієї ж гри. Хоча Лінк і Зельда належать до раси хіліанців, назва раси Ксандера невідома. Можна лише припустити, що вона ельфійська. Однак в одній із серій другого сезону видно що ноги (а саме ступні) у нього волохаті, що наводить на думки що він хоббіт. Також будинок його батьків, що нагадує хоббітову нору. Російський дубляж — Олексій Єлістратов.

Лінг-Лінг

[ред. | ред. код]

Лінг-Лінг (англ. Ling-Ling) — Азійський бойової монстр (точна національність невідома, але деякі моменти відповідають шаблонно-стереотипному уявленню американців про Японію та Китай), який бере участь в шоу, як зізнається сам, з двома цілями — битися і втягувати дітей в епілептичні припадки (через мерехтливий фон[1]). Він вміє літати, кидатися енергетичними кулями, стріляти лазерними променями з очей і надавати своєму хвосту найрізноманітніші, не завжди пристойні форми. Як з'ясовується в третьому сезоні, Лінг-Лінг всього три роки, але в роках азійських бойових монстрів йому вже 21. Представники його виду коли засмучуються виділяють галюциноген.

Лінг-Лінг говорить нерозбірливою псевдояпонською мовою з субтитрами ламаною англійською, відомому як «інгріш». Також він погано вимовляє звук «л», постійно замінюючи його звуком «р», тому що в японській мові немає звуку «л».[2] Однак в серії «Забійні ліки», в сцені, де він готується йти в нічний клуб, Лінг-Лінг показує друзям свій новий шампунь «Prell». Читаючи назву, він змінює в ньому букви і вимовляє його як «Plerr». Це відсилання до того, що, незважаючи на відсутність в японській мові букви «л», вимовляти її типовий носій мови може, хоч і з можливими труднощами, але при цьому в офіційних документах і зверненнях заміна все одно відбувається. В результаті іншим персонажам доводиться дивитися на субтитри, щоб зрозуміти його, і коли субтитри закриваються чимось іншим (наприклад, анонсами інших передач каналу Comedy Central), вони часом неправильно тлумачать його слова.

Як це не дивно, батько Лінг-Линга говорить на нормальній англійській мові і, як і всі інші, розуміє його по субтитрами.

Як і всі азійці в світі Drawn Together, Лінг-Лінг сприймає світ не так, як представники західних, європейських національностей. Так, він бачить всіх оточуючих як персонажів аніме і в принципі не здатний водити машину (він бачить замість дороги безперервний потік машин). Різниця в сприйнятті, як пізніше з'ясував Хрєногубка, визначається виключно шириною очей. Але завдяки своєму азійському світосприйняттям Лінг-Лінг (на відміну від представників європейських національностей в світі Drawn Together) зовсім ледачий і відмінно розбирається в математиці (а також в тестах на будь-яку тему). Крім усього іншого Лінг-Лінг симпатизує і навіть намагається дотримуватися кодекс самураїв Бусідо (в серії, де Тутсі намагалася завагітніти він розпоров собі живіт мечем в знак протесту).

Лінг-Лінг також пристойний монстр і використовує в житті виключно метафори (секс постійно іменується боєм або битвою), сам по собі вкрай працьовитий (в серії Gay Bash він зшив кросівок стільки ж, скільки і фабрика на якій працювали в'єтнамці), володіє різними навичками (ідеально знає математику і здає будь-які випробування, пере речі, миє посуд, відкриває стриптиз-клуб і робить багато інших речей), але в той же час часто третується мешканцями будинку (на ньому Хрєногубка ставив експерименти з клонуванням, в серії Lost in Parking Space учасники навіть з'їдають його).

Прообраз — покемон Пікачу. Батько Лінг-Лінга, що з'являється в декількох епізодах, нагадує Райчу.

Принцеса Клара

[ред. | ред. код]

Свин Вонючка

[ред. | ред. код]

Супергерой

[ред. | ред. код]

Тутсі Браунштейн

[ред. | ред. код]

Фоксі Лав

[ред. | ред. код]

Хрєногубка

[ред. | ред. код]

Єврейський (буржуйський) продюсер

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. [↑ ссылка на «Dennou Senshi Porygon», эпизод мультсериала «Покемон» Покемон]. {{cite web}}: Перевірте схему |url= (довідка)
  2. В японській мові немає ані звуку р, ані звуку л.