Ерміт сірогузий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ерміт сірогузий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Серпокрильцеподібні (Apodiformes)
Родина: Колібрієві (Trochilidae)
Підродина: Ермітні (Phaethornithinae)
Рід: Ерміт (Phaethornis)
Вид: Ерміт сірогузий
Phaethornis hispidus
(Gould, 1846)
Ареал виду
Ареал виду
Синоніми
Trochilus hispidus
Посилання
Вікісховище: Phaethornis hispidus
Віківиди: Phaethornis hispidus
ITIS: 555035
МСОП: 22686952
NCBI: 304669

Ермі́т сірогузий[2] (Phaethornis hispidus) — вид серпокрильцеподібних птахів родини колібрієвих (Trochilidae)[3]. Мешкає в Амазонії.

Сірогузі ерміти

Довжина птаха становить 13-14 см, вага 4-6 г. Голова і шия з боків сірувато-коричневі, через очі ідуть широкі чорнуваті смуги, над очима білуваті "брови", під дзьобом білуваті "вуса", підборіддя білувате. Спина і верхні покривні пера крил бронзово-зелені, пера на гузці мають сірі края. Нижня частина тіла сіра, центр живота білуватий або білувато-охристий, на горлі біла смуга. Крила чорно-фіолетові, стернові пера чорнуваті з іблими кінчиками, центральні стернові пера біля основи зеленуваті, з довгими білими кінчиками. Дзьоб зверху чорнуватий, знизу жовтий з чорним кінчиком. Лапи коричневі. У самиць крила дещо коротші, а дзьоб більш вигнутий, ніж у самців.

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Сірогузі ерміти мешкають на крайньому заході Гаяни, на півдні Венесуели, в Колумбії, Еквадорі, Перу і Болівії на схід від Анд та на заході Бразильської Амазонії. Вони живуть в амазонській сельві і варзейських лісах[en] (тропічних лісах у заплавах Амазонки і її притоків), а також в геліконієвих і бамбукових заростях, на плантаціях і в галерейних лісах в саванах. Зустрічаються переважно на висоті до 850 м над рівнем, в Перу на висоті до 1200 м над рівнем моря. Живляться нектаром квітів, пересуваючись за певним маршрутом, а також дрібними комахами і павуками. В Колумбії сезон розмноження триває з грудня по квітень, в Перу з червня по грудень, в Болівії з липня по вересень. Гніздо конусоподібне, робиться з рослинних волокон, моху, лишайників і павутиння, підвішується до нижньої сторони листа. В кладці 2 яйця. Пташенята покидають гніздо через 20-22 дні після вилуплення.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Phaethornis hispidus: інформація на сайті МСОП (версія 2021.3) (англ.) 30 липня 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David (ред.). Hummingbirds. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 30 липня 2022.