Ельронд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Е́льронд[джерело?], Е́лронд (англ. Elrond) Напівельф — один з головних персонажів легендаріуму Джона Р. Р. Толкіна, Володар Перснів. Правитель Рівенделла.

Походження

[ред. | ред. код]

Син напівельфа Еаренділа (в свою чергу, сина ельфійки Ідріль и людини Туора) та напівельфійки Ельвінг (дочки Діора, напівельфа, та ельфійки Німлот), брат Елроса, чоловік Келебріан, батько Арвен, Елладана і Елрогіра. Народився в Гаванях Сіріону в другій половині Першої Епохи.

Елронд походить з Трьох Родин Едайн, хоча в його жилах тече кров Ельдар та Майар, так як його пращурками були Ідріль Гондолінська і Лютіен, дочка Меліан. Завдяки цьому він зміг сам вибрати свою долю і прийняв ельфійське безсмертя, на відміну від свого брата Елроса.

Якщо казати більш прагматично, то про походження Елронда можна сказати таке:

Більш того, Елронд є далеким родичем Арагорну, який є нащадком його брата Елроса, а також чоловіком його дочки Арвен.

Біографія

[ред. | ред. код]

У Війні Гніву Елронд разом із братом потрапив у полон до синів Феанора. Маглор жаліючи синів Еаренділа, ставився до них з любов'ю. Дітей знайшли під час їхніх ігор в печері під водоспадом і завдяки цьому Елронд отримав своє ім'я, що означає ельф печери, хоча існує варіант перекладу — Зоряний небокрай). Після закінчення війни і зняття прокляття валар ельфи отримали можливість повернутися у Валінор. Багато ельфів скористались цією нагодою, але Елронд залишився з Гіл-Галадом в Ліндоні.

Після вторгнення Саурона в Еріадор, вбивства Келебрімбора та закриття воріт Морії в середині Другої Епохи Елронд заснував фортецю Імладрис, яку люди називали Ревінделлом. Ця фортеця стала головним ельфійським поселенням нолдорів у Еріадорі, а самого Елронда Гіл-Галад призначив намісником Верховного Короля в Еріадорі. В поселенні лишилися виживші жителі Ерегіону і залишки ельфійської армії, яку послав Гіл-Галад на допомогу Ерегіону. Ревінделл був взятий в облогу армією Саурона, яка була знята лише після того як основні сили Саурона розбили нуменорці. В час Третьої Епохи, після загибелі Гіл-Галада Елронд зібрав в Імладрисі велику кількість ельфів та й інших могутніх і мудрих представників народів Середзем'я. Там він зберігав пам'ять про чудове минуле.

Разом з Гіл-Галадом та Еленділом Елронд брав участь у Війні Останнього Союзу (Друга Епоха), допомагав союзникам у війні з Ангмаром і у Війні Персня (Третя Епоха).

Знакова постать Середзем'я

[ред. | ред. код]

Елронд мав мудрість ельдар і дар віщування. Тільки йому й Кірдану Корабелу відкрилися, по прибуттю в Середзем'я чаклуни-іста́рі. Він був членом Білої Ради, зібраної Галадріель для бородьби з Перснем та його володарем Сауроном. Елронд відразу відчув щось кепське, коли в Другу Епоху Саурон з'явився в Середзем'я в чудовому образі під ім'ям Аннатар, бо навіщував його повернення.

Персні Середзем'я

[ред. | ред. код]

Елронд бився з Сауроном поруч з Ісілдуром. Коли Ісілдур переміг Саурона і взяв Єдиний перстень, Елронд порадив знищити джерело сили Ворога в вогні Ородруіна. Але Ісілдур не став цього робити та забрав перстень як віру за вбитого батька і брата. Але перстень зрадив нового володаря: при поверненні в Арнор неподалеку від Ірисної Низини в заплаві Андуіна на дружину Ісілдура напали орки й перебили майже всіх воїнів короля, а також вбили самого Ісілдура, котрий намагався за допомогою Перстеня врятуватися втечею, але втратив його і був застрелений переслідувачами. Ті хто вижили з дружини Ісілдура прийшли в Імладріс, серед них — зброєносець Охтар, який приніс розламаний Нарсіл. Елронд навіщував, що меч не буде перекований, доки не знайдеться Перстень Влади і не повернеться Саурон.

Коли Саурон повернувся в вигляді Ока і став шукати Перстень, Елронд знову прийняв рішення знищити віднайдений Перстень на Нараді в Ревінделлі. Для виконання цієї місії і допомоги Фродо по його ініціативі було створено Братство Персня.

Як стало відомо ближче до кінця Третьої Епохи, Елронд володів одним з Трьох ельфійських Перснів, котрих не торкалася рука Саурона — Перстенем Вілья, перстенем Повітря, яке вважалося сильнішим серед Трьох.

Родина

[ред. | ред. код]

Адаптація образу

[ред. | ред. код]

У мультфільмі Ренкіна и Бесса «Гобіт» (1977 р.) Елронда озвучував Кирил Річард; сам персонаж представлений у мультфільмі як високий стрункий ельф з сивою гострою борідкою і короною із зірок.

У мультфільмі Ральфа Бакші «Володар перснів» (1978 р.) роль Елронда зіграв Андре Морель.