Löwenbräu
Löwenbräu | |
---|---|
Країна | Німеччина |
Власник ТМ | Anheuser-Busch InBev |
Виробники | Löwenbräu AG, інші броварні Anheuser-Busch InBev |
На ринку з | 1383 |
URL
|
www.loewenbraeu.de
|
Сорти | Löwenbräu Original, Löwenbräu Urtyp, Löwenbräu Weisse, Löwenbräu Premium Pils, Löwenbräu Triumphator Löwenbräu Dunkel, Löwenbräu Oktoberfestbier, Löwenbräu Radler, Löwenbräu Alkoholfrei |
Ця стаття потребує додаткових посилань на джерела для поліпшення її перевірності. |
Löwenbräu (Льовенброй) (МФА: [ˈløːvənbʁɔʏ]) — популярна німецька пивна торговельна марка, що належить найбільшому світовому виробнику пива корпорації Anheuser-Busch InBev. Оригінальний виробник пива цієї торговельної марки — броварня Löwenbräu AG з Мюнхена, Баварія.
Наразі найпопулярніший сорт Löwenbräu Original експортується до близько 50 країн світу, а також виробляється за ліцензією декількома броварнями за межами Німеччини.
Єдиної точки зору щодо року заснування броварні Löwenbräu не існує, однак датою початку історії однойменної торговельної марки прийнято вважати 1383 рік, якім датуються відомості про початок виробництва пива у трактирі Zum Löwen. Перша згадка про назву пива Löwenbräu датується 1746 роком, у якому він був включений до мюнхенського міського реєстру пива.
1810 року в Мюнхені було проведено перший Октоберфест, який з того часу став щорічним пивним фестивалем. Від самого започаткування цієї події Löwenbräu був щороку незмінно представлений на фестивалі, наразі є однією з 6 торговельних марок, пиво якої дозволене до продажу в рамках Октоберфеста.
Нова ера в історії броварні почалася 1818 року, в якому її власником став бровар Георг Брей, який перетворив її на найбільший пивоварний завод міста. 1827 року з метою задоволення підвищеного попиту на пиво Löwenbräu його виробництво було започатковано на нових, значно збільшених виробничих потужностях, розташованих на вулиці Німфенбургер, де броварня Löwenbräu знаходиться і понині.
1872 року броварня, яка до цього була родинним підприємством, стає акціонерним товариством, розпочинається докорінна модернізація виробничих потужностей, а у 1886 році зображення лева стає зареєстрованим торговим знаком Löwenbräu.
Вже 1912 року річні обсяги виробництва пива торговельної марки сягають 10 мільйонів декалітрів. Однак, з початком Першої Світової війни броварство перебуває у занепаді через введення квот на сировину та законодавчі обмеження на діяльність галузі. У повоєнні роки позиції броварні поступово посилюються, 1921 року вона об'єднується з пивоварнею Schülein & Cie, новостворена пивоварна компанія стає одним з лідерів місцевого ринку.
Наприкінці Другої Світової війни виробничі потужності були повністю зруйновані внаслідок бомбардування авіацією союзників, у повоєнні роки — відбудовані. Вже 1948 року відновлена броварня здійснює експорт першої партії пива за кордон, до Швейцарії, а у 1970 році обсяги її виробництва сягають 15 мільйонів декалітрів пива на рік.
1974 року укладені перші ліцензійні угоди щодо виробництва Löwenbräu за межами Мюнхена — пиво торговельної марки почали виробляти броварні у США та Великій Британії. У США пиво Löwenbräu вироблялося до 2002 року, після чого дія ліцензійної угоди була припинено і на північноамериканський ринок почався експорт оригінального напою з Німеччини.
В процесі поступової глобалізації пивного ринку та укрупнення його основних гравців броварня Löwenbräu злилася 1997 року з іншим німецьким пивоварним підприємством Spaten-Franziskaner-Bräu. А 2004 року об'єднана компанія Spaten-Löwenbräu була придбана бельгійсько-бразильською пивоварною корпорацією InBev, яка у свою чергу 2008 року стала співзасновником міжнародного пивоварного гіганта Anheuser-Busch InBev, до активів якого й відійшли броварня Löwenbräu та однойменна торговельна марка.
Наразі саме розгалужена мережа підприємств Anheuser-Busch InBev по всьому світу забезпечує імпорт та дистрибуцію пива Löwenbräu на зовнішніх ринках, на деяких ринках це пиво вариться місцевими виробниками за ліцензією. До України пиво Löwenbräu Original імпортує з Німеччини дочірня компанія корпорації Anheuser-Busch InBev ПрАТ «АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА».
- Löwenbräu Original — світле пиво з густиною 11,8 % та вмістом алкоголю 5,2 %, найпопулярніший сорт торговельної марки;
- Löwenbräu Urtyp — світле пиво з густиною 12,4 % та вмістом алкоголю 5,4 %;
- Löwenbräu Weisse — пшеничне нефільтроване пиво з густиною 11,8 % та вмістом алкоголю 5,2 %;
- Löwenbräu Premium Pils — пільзнер з густиною 11,8 % та вмістом алкоголю 5,2 %;
- Löwenbräu Oktoberfest — спеціальне «сезонне» світле пиво з густиною 13,7 % та вмістом алкоголю 6,1 %;
- Löwenbräu Triumphator — міцне темне пиво з густиною 18,2 % та вмістом алкоголю 7,6 %;
- Löwenbräu Dunkel — темне пиво з густиною 12,5 % та вмістом алкоголю 5,5 %;
- Löwenbräu Alkoholfrei — безалкогольне світле пиво з густиною 7,2 % та вмістом алкоголю до 0,5 %;
- Löwenbräu Radler — радлер на основі світлого пива та лимонаду з густиною 9,8 % та вмістом алкоголю 2,5 %;
Крім пива торговельної марки Löwenbräu однойменна броварня у Мюнхені також здійснює виробництво пива торговельних марок Beck's, Spaten та Franziskaner.
- Назва торговельної марки Löwenbräu буквально перекладається з німецької як пиво лева, водночас німецькою мовою Löwen — не лише «лев», але й назва бельгійського міста Левен, у якому розташована штаб-квартира корпорації Anheuser-Busch InBev, сучасного власника ТМ Löwenbräu.
- У 1970-х пиво Löwenbräu вироблялося за ліцензією югославською броварнею Пивара Челарево та набуло значної популярності у країні. Згодом ліцензійна угода припинила дію і 1981 року броварня замість німецького пива лева почала випуск власного напою з аналогічною назвою сербською мовою (серб. Lav). Наразі LAV — друге за популярністю пиво у Сербії.
- Офіційний сайт Löwenbräu (нім.)
- Пиво Löwenbräu на сайті SUN InBev Україна (укр.)
- Пиво Löwenbräu [Архівовано 19 серпня 2010 у Wayback Machine.] на порталі RateBeer.com (англ.)