Перейти до основного вмісту
Спорт

Українки здобули перше командне золото на Кубку світу з фехтування на шаблях

Українська жіноча збірна у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової завоювала золото командного турніру у завершальний день етапу Кубка світу з фехтування. Змагання проходили у болгарському місті Пловдив.

Українська жіноча збірна у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової
Українська жіноча збірна у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової © Національний олімпійський комітет України та олімпійської команди / Facebook

За інформацією Національного олімпійського комітету (НОК) України та олімпійської команди, Харлан, Комащук, Кравацька та Бакастова розпочали виступи на Кубку світу перемогою над Алжиром (45:35). Після цього вони вже у чвертьфіналі змусили скласти зброю представниць США (45:38).

«За вихід у фінал наша команда впевнено розібралася з першим номером посіву збірною Францію (45:38), а у поєдинку за золото здолали команду Іспанію. Виходячи на заключний бій з рахунком 37:40, олімпійська чемпіонка Ольга Харлан, яка днем раніше здобула особисте срібло, зуміла ліквідувати відставання і вирвати перемогу – (45:43)», — розповіли на фейсбук-сторінці НОК України та олімпійської команди.

Для українських шаблісток це перша перемога з травня 2023 року, коли було здобуто золото в Батумі.

До цього вони вже здобули командне срібло на Кубку світу в Афінах та бронзу в Сінт-Нікласі.

Перед Олімпійськими іграми в Парижі на команду ще очікує чемпіонат Європи в Базелі, який проходитиме з 19 по 22 червня.

Українська шаблістка Ольга Харлан
Українська шаблістка Ольга Харлан © Національний олімпійський комітет України та олімпійської команди / Facebook

Також у завершальний перед Олімпійськими іграми етапі Кубка світу з фехтування на шаблях срібло в індивідуальних змаганнях шаблісток завоювала українка Ольга Харлан.

Вона розпочала виступ в основній сітці змагань з перемоги над «нейтральною» спортсменкою з Росії Анною Смірновою (15:8). У НОК України зазначають, що Харлан «принципово не потиснула руку як на минулорічному чемпіонаті світу, так і зараз» своїй суперниці.

«Після цього українка впевнено взяла гору ще над трьома суперницями - італійками Елоізою Пассаро (15:7) і Росселлою Грегоріо (15:5), а також американкою Елізабет Тартаковскі (15:8)», — йдеться у повідомлені.

У півфіналі Харлан у напруженому протистоянні перемогла дворазову чемпіонку світу (2022, 2023) з Японії Місакі Емурою (15:13). А у фіналі поступилася першому номеру світового рейтингу FIE француженці Сарі Бальзер (8:15).

«Відзначимо, що чергова медаль Кубка світу стала 33-ю в кар'єрі Ольга Харлан. Вже завтра наша титулована шаблістка побореться за нагороди командних змагань», — додали в Національному олімпійському комітеті.