Szablon:Laureaci Konkursów Chopinowskich: Różnice pomiędzy wersjami
Wygląd
[wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
m drobna pomyłeczka poprawiona |
transkrypcje i literówki |
||
Linia 7: | Linia 7: | ||
|opis2 = [[II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|II (1932)]] |
|opis2 = [[II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|II (1932)]] |
||
|spis2 = • I nagroda: |
|spis2 = • I nagroda: [[Alexandre Uninski]] • II nagroda: {{flaga|HUN1918}} [[Imre Ungar]] • III nagroda: {{flaga|POL}} [[Bolesław Kon]] |
||
|opis3 = [[III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|III (1937)]] |
|opis3 = [[III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|III (1937)]] |
||
Linia 19: | Linia 19: | ||
|opis6 = [[VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|VI (1960)]] |
|opis6 = [[VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|VI (1960)]] |
||
|spis6 = • I nagroda: {{flaga|ITA}} [[Maurizio Pollini]] • II nagroda: {{flaga|SUN}} [[Irina |
|spis6 = • I nagroda: {{flaga|ITA}} [[Maurizio Pollini]] • II nagroda: {{flaga|SUN}} [[Irina Zarickaja]] • III nagroda: {{flaga|IRN1964}} [[Tania Aszot-Harutunian]] |
||
|opis7 = [[VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|VII (1965)]] |
|opis7 = [[VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|VII (1965)]] |
||
|spis7 = • I nagroda: {{flaga|ARG}} [[Martha Argerich]] • II nagroda: {{flaga|BRA1960}} [[ |
|spis7 = • I nagroda: {{flaga|ARG}} [[Martha Argerich]] • II nagroda: {{flaga|BRA1960}} [[Arthuro Moreira-Lima]] • III nagroda: {{flaga|POL}} [[Marta Sosińska]] |
||
|opis8 = [[VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|VIII (1970)]] |
|opis8 = [[VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|VIII (1970)]] |
||
Linia 28: | Linia 28: | ||
|opis9 = [[XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|XI (1975)]] |
|opis9 = [[XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|XI (1975)]] |
||
|spis9 = • I nagroda: {{flaga|POL}} [[Krystian Zimerman]] • II nagroda: {{flaga|SUN}} [[Dina Joffe]] • III nagroda: {{flaga|SUN}} [[ |
|spis9 = • I nagroda: {{flaga|POL}} [[Krystian Zimerman]] • II nagroda: {{flaga|SUN}} [[Dina Joffe]] • III nagroda: {{flaga|SUN}} [[Tatiana Fiedkina]] |
||
|opis10 = [[X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|X (1980)]] |
|opis10 = [[X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|X (1980)]] |
||
|spis10 = • I nagroda: {{flaga|VNM}} [[Dang Thai Son]] • II nagroda: {{flaga|SUN}} [[ |
|spis10 = • I nagroda: {{flaga|VNM}} [[Dang Thai Son]] • II nagroda: {{flaga|SUN}} [[Tatiana Szebanowa]] • III nagroda: {{flaga|SUN}} [[Harutiun Papazjan]] |
||
|opis11 = [[XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|XI (1985)]] |
|opis11 = [[XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|XI (1985)]] |
||
Linia 43: | Linia 43: | ||
|opis14 = [[XIV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|XIV (2000)]] |
|opis14 = [[XIV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|XIV (2000)]] |
||
|spis14 = • I nagroda: {{flaga|CHN}} [[Li Yundi]] • II nagroda: {{flaga|ARG}} [[Ingrid Fliter]] • III nagroda: {{flaga|RUS}} [[ |
|spis14 = • I nagroda: {{flaga|CHN}} [[Li Yundi]] • II nagroda: {{flaga|ARG}} [[Ingrid Fliter]] • III nagroda: {{flaga|RUS}} [[Aleksandr Kobrin]] |
||
|opis15 = [[XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|XV (2005)]] |
|opis15 = [[XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina|XV (2005)]] |