FAQ
Nenašli jste odpověď? Napište nám.
Zveřejněno: 2. 4. 2025 - 09:48
Osobní výdaje za dobu, po kterou se členové odborného realizačního týmu projektu účastní konference, jsou způsobilé z přímých výdajů / jednotkových nákladů (b2) projektu. Výdaje spojené s tuzemskou služební cestou členů realizačního týmu projektu (jízdní výdaje, ubytování, stravné, nutné vedlejší výdaje – vč. konferenčního poplatku) však z přímých výdajů projektu hradit nelze (v případě, že je na výzvě stanovena paušální sazba dle bodu a) kap. 8.2.3. PpŽP – obecná část), a to bez ohledu na to, zda jsou propláceny formou cestovního příkazu či formou nákupu služeb. Pro případy, kdy jsou členové odborného realizačního týmu zároveň cílovou skupinou, blíže viz Metodický výklad k pravidlům pro žadatele a příjemce – obecná část, verze 2 a 3 ZDE.
Zveřejněno: 31. 3. 2025 - 15:20
Zjednodušeně lze odpovědět, že i nadále platí, že v rámci kontroly závěrečné zprávy o realizaci a žádosti o platbu jsou vyčísleny nevyužité finanční prostředky a příjemce je vyzván k jejich vrácení. Je ale rovněž na místě upozornit, že do závěrečného vyčíslení nevyužitých finančních prostředků vstupuje ještě posouzení splnění účelu, na který byla dotace poskytnuta.
Účel dotace a cíle projektu, kterých je příjemce povinen dosáhnout, jsou stanoveny v právním aktu, a to v návaznosti na specifické cíle uvedené v žádosti o podporu v ISKP21+ a v Kalkulačce šablon (pro žádost o podporu) v závislosti na zvolených aktivitách. Cíle projektu jsou podrobně specifikovány v příloze č. 1 právního aktu (Základní parametry projektu). V souladu s touto přílohou je pro splnění účelu dotace nezbytné realizovat alespoň jednu šablonu (aktivitu) v každém specifickém cíli.
V případě uváděného příkladu z dotazu se jedná o projekt realizovaný ve dvou specifických cílech. Všechny personální šablony spadají do SC 2.3 a šablony Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání do SC 2.2. Aby bylo možné prokázat naplnění účelu dotace, je nutné vykázat alespoň jednu šablonu/aktivitu v každém specifickém cíli, tj. doložit nejen výstupy personálních šablon, ale také výstupy prokazující absolvování alespoň jedné vzdělávací aktivity v rozsahu min. 8 vyučovacích hodin.
S Vašimi dotazy se můžete obracet na konzultační linku pro šablony OP na tel: 234 814 777 nebo písemně na: [email protected].
Výzvy: Výzva č. 02_22_002 Šablony pro MŠ a ZŠ I | Výzva č. 02_22_003 Šablony pro SŠ a VOŠ I | Výzva 02_24_034 Šablony pro MŠ a ZŠ II | Výzva č. 02_24_035 Šablony pro SŠ a VOŠ II
Zveřejněno: 31. 3. 2025 - 15:18
Zjednodušeně lze odpovědět, že platí, že v rámci kontroly závěrečné zprávy o realizaci a žádosti o platbu jsou vyčísleny nevyužité finanční prostředky a příjemce je vyzván k jejich vrácení. Je ale rovněž na místě upozornit, že do závěrečného vyčíslení nevyužitých finančních prostředků vstupuje ještě posouzení splnění účelu, na který byla dotace poskytnuta.
Účel dotace a cíle projektu, kterých je příjemce povinen dosáhnout, jsou stanoveny v právním aktu, a to v návaznosti na specifické cíle uvedené v žádosti o podporu v ISKP21+ a v Kalkulačce šablon (pro žádost o podporu) v závislosti na zvolených aktivitách. Cíle projektu jsou podrobně specifikovány v příloze č. 1 právního aktu (Základní parametry projektu). V souladu s touto přílohou je pro splnění účelu dotace nezbytné realizovat alespoň jednu šablonu (aktivitu) v každém specifickém cíli.
V případě uváděného příkladu z dotazu se jedná o projekt realizovaný ve dvou specifických cílech. Šablony Inovativní vzdělávání dětí a mládeže spadají do SC 2.3 a šablony Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání do SC 2.2. Aby bylo možné prokázat naplnění účelu dotace, je nutné vykázat alespoň jednu šablonu/aktivitu v každém specifickém cíli, tj. doložit nejen výstupy personálních šablon, ale také výstupy prokazující absolvování alespoň jedné vzdělávací aktivity v rozsahu min. 8 vyučovacích hodin.
S Vašimi dotazy se můžete obracet na konzultační linku pro šablony OP na tel: 234 814 777 nebo písemně na: [email protected].
Zveřejněno: 31. 3. 2025 - 15:17
V příloze Přehled šablon a jejich věcný výklad se na str. 10 a 13 uvádí, že v rámci šablon č. 1 Vzdělávání pracovníků romských/proromských organizací a č. 2 Vzdělávání dobrovolníků romských/proromských organizací nelze absolvovat rekvalifikační kurzy. Rekvalifikační kurzy se realizují na základě zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti a na základě vyhlášky č. 519/2004 Sb., o rekvalifikaci uchazečů o zaměstnání a zájemců o zaměstnání a o rekvalifikaci zaměstnanců. Zákon stanovuje podmínky pro akreditaci a realizaci rekvalifikačních kurzů, které připravují účastníky k výkonu konkrétních pracovních činností nebo k získání specifických pracovních dovedností. Rekvalifikací je získání nové kvalifikace neboli odborné způsobilosti, zvýšení, rozšíření či prohloubení dosavadní kvalifikace, včetně jejího udržování nebo obnovování. Po dokončení rekvalifikačního kurzu absolvent získá Osvědčení o rekvalifikaci, které má celostátní platnost.
Ostatní vzdělávání, kurzy a studia, která nenaplní znaky rekvalifikačního kurzu (na jejich konci obdrží absolvent pouze certifikát/potvrzení/osvědčení o absolvování/účasti) jsou pro tuto výzvu způsobilé. Kvalifikační Studium pedagogiky volného času se takto jeví jako způsobilé a lze ho hradit v rámci šablon č. 1 Vzdělávání pracovníků romských/proromských organizací a č. 2 Vzdělávání dobrovolníků romských/proromských organizací z výzvy PRO-ROMA.
Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách není možné hradit z finančních prostředků projektu, protože se nejedná o podporované téma v aktivitě Vzdělávání pracovníků/dobrovolníků. Takový kurz nelze zařadit ani do tématu „další témata zaměřená na činnosti NNO v oblasti neformálního vzdělávání“, protože se nejedná o neformální vzdělávání, ale o sociální činnosti. Není tedy akceptovatelné vzdělávat pracovníky anebo dobrovolníky pro výkon činnosti pracovníka v sociálních službách.
S Vašimi dotazy se můžete obracet na konzultační linku pro šablony OP na tel: 234 814 777 nebo písemně na: [email protected].
Výzvy: Výzva č. 02_24_032 PRO-ROMA (Podpora pro/romských místních aktérů)
Zveřejněno: 17. 3. 2025 - 15:01
Výjezdová mobilita je nepovinnou součástí návratového grantu. Maximální délka realizace výjezdové mobility v rámci jednoho návratového grantu je 6 měsíců, minimální délka realizace výjezdové mobility je 1 měsíc (viz kap. 5.7.1., s. 23 a 24 SPpŽP). V jednom návratovém grantu je možné realizovat nejvýše dvě výjezdové mobility. Součet délky realizace těchto dvou výjezdových mobilit nesmí překročit 6 měsíců. V souboru „Kalkulačka Aktivita 3_žádost o podporu“, který je povinnou přílohou žádosti o podporu je u každé mobility uveden také údaj o počtu pracovních dnů (člověkodnů), přičemž jeden měsíc má 20 člověkodnů. Tzn., mobilita v délce 6 měsíců má maximálně 120 člověkodnů (nikoli 240 člověkodnů, jak je nepřesně uvedeno v kap. 8.2.2. na s. 91 SPpŽP – uvedený nesoulad bude odstraněn v další verzi SPpŽP).
Výzvy: Výzva č. 02_24_037 Návraty
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:59
V případě, že má příjemce dotace míru spolufinancování ve výši 5 %, znamená to, že příjemci bude proplaceno 95 % z celkových způsobilých výdajů projektu. Příjemce tak v podstatě spolufinancuje část vynaložených nákladů projektu.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:58
CS výzvy je definována jak ve výzvě, tak v navazující dokumentaci výzvy. Ve svém projektu plánujete konkrétní vzdělávací a osvětové činnosti pro dospělou populaci, tj. pro osoby, které se tím stávají účastníky občanského vzdělávání. Mohou se jich účastnit prezenčně nebo online. Jedná se o osoby, které bude možné věrohodným způsobem identifikovat a doložit jejich účast – viz dokládání indikátoru 525 105 Počet osob ovlivněných intervencí CŽU v Pravidlech pro žadatele a příjemce – specifická část, kap. 7.8. Tyto osoby tedy budete vykazovat v uvedeném indikátoru, jehož cílovou hodnotu nastavíte při podání žádosti o podporu. Vzhledem k pojetí výzvy však mohou být vaše vzdělávací akce i takového rázu, že nebude možné účast veškerých osob, na které bude mít váš projekt dopad a nějakým způsobem je ovlivní, věrohodně doložit např. prezenční listinou nebo printscreenem z online osvětové nebo vzdělávací akce. Zejména půjde např. o webové kampaně, osvětové akce na sociálních sítích apod. Nicméně i takový dopad projektu je v souladu s cílem výzvy a je žádoucí, a proto je druhou částí CS této výzvy veřejnost. Zde není reálné dokládat jednotlivé osoby výše uvedeným způsobem jako u účastníků občanského vzdělávání, tj. veřejnost se na rozdíl od účastníků občanského vzdělávání nebude v uvedeném indikátoru vykazovat. V žádosti o podporu pouze popíšete a kvalifikovaným odhadem uvedete, jakou měrou váš projekt veřejnost zasáhne, jak ji budete ovlivňovat a jakou účast veřejnosti v projektu předpokládáte. V realizaci budete pak např. v případě výstupů realizovaných na internetu dokládat hodnoty z analytických nástrojů, kterými budete sledovat např. návštěvnost webových stránek, profilů na soc. sítích apod. Upozorňujeme také na povinnost uvedenou v kapitole 5.7.2 Pravidel pro žadatele a příjemce – specifická část provést do konce realizace minimálně jednu z forem aktivní interakce s veřejností na úrovni každého vámi zvoleného tématu. Tato povinnost je zohledněna ve vzoru právního aktu v bodě 11 Části IV tak, že za každé zvolené téma projektu, ve kterém nebude tato povinnost splněna, bude příjemci stanoven odvod do státního rozpočtu.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:58
Bohužel žádnou obdobnou elektronickou funkcionalitu pro vyhodnocení oprávněnosti žadatele/partnera nemáme. Je nezbytné před zahájením práce na žádosti prostudovat veškeré podmínky přijatelnosti žadatele/partnera, které jsou uvedeny ve výzvě a Pravidlech pro žadatele a příjemce – obecná a specifická část, čímž zjistíte, zda všechny stanovené podmínky vaše organizace splňuje. V případě nejasností k výkladu podmínek oprávněnosti žadatele je možné svůj dotaz k nim směřovat na schránku [email protected], nicméně upozorňujeme, že hodnocení přijatelnosti žadatele/partnera je součástí hodnocení vámi podané žádosti o podporu, v níž doložíte veškeré doklady k prokázání splnění těchto podmínek. Není možné tuto část hodnocení jakkoli řešit před uzavřením příjmu žádostí o podporu, a to zejména vzhledem k rovnému přístupu k žadatelům.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:57
Ano, chápete to správně. Ve výzvě je uvedeno, že „v každé žádosti o podporu musí být zvoleny minimálně dvě věkové kategorie cílové skupiny“. V případě CS – veřejnosti není možné věkovou kategorii sledovat, zatímco u CS – účastníků občanského vzdělávání sledovat věkovou skupinu lze. To znamená, že není možné zaměřit projekty jenom na jednu věkovou kategorii účastníků občanského vzdělávání a tu doplnit veřejností, protože by nebylo zřejmé, na které (alespoň dvě) věkové kategorie projekt vzdělávací a osvětové akce zaměřil.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:56
Dotaz zřejmě směřuje k tématům zvolené podaktivity. Patrně se jedná o příklad, kdy se žadatel rozhodl, že bude realizovat Aktivitu 3 a v ní podaktivitu 3.1 a podaktivitu 3.4. V každé zvolené podaktivitě musí naplnit nejméně tři z těch témat, která jsou v kap. 5.7 Pravidel pro žadatele a příjemce – specifická část uvedena. Neboli varianta uvedená v dotazu není možná, protože by nebyla splněna podmínka ani v jedné ze zvolených podaktivit. Upozorňujeme na možnost zařadit do realizace podaktivity vlastní téma, které musí tematicky odpovídat zvolené podaktivitě, takže žadatel v tomto příkladu zvolí např. pouze podaktivitu 3.1, v ní si vybere tři z pěti témat daných výzvou a přidá jedno téma vlastní, které může do jisté míry vyřešit záměr realizovat jedno téma z jiné podaktivity.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:55
Ano, toto je možné, nicméně upozorňujeme na podmínku výzvy, kterou je i v případě zde zmiňovaných webových stránek a obdobných aktivit na internetu vždy zajistit i interakci s cílovou skupinou. Pokud by aktivity na webu byly doplněny a propojeny s prezenčními akcemi, které uvádíte, např. besedami s aktivizačními metodami, tak je to v souladu s výzvou.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:54
Cílová skupina výzvy je definována jak ve výzvě, tak v navazující dokumentaci výzvy. Ve svém projektu plánujete konkrétní vzdělávací a osvětové činnosti pro dospělou populaci, tj. pro osoby, které se tím stávají účastníky občanského vzdělávání. Mohou se jich účastnit prezenčně nebo online. Jedná se o osoby, které bude možné věrohodným způsobem identifikovat a doložit jejich účast – viz dokládání indikátoru 525 105 Počet osob ovlivněných intervencí CŽU v Pravidlech pro žadatele a příjemce – specifická část, kap. 7.8. Tyto osoby tedy budete vykazovat v uvedeném indikátoru, jehož cílovou hodnotu nastavíte při podání žádosti o podporu. V každé žádosti o podporu musí být zvoleny minimálně dvě věkové kategorie cílové skupiny (viz kap. 4.3 výzvy) a předmětem kontroly závěrečné zprávy o realizaci projektu bude, zda alespoň jedno ze zvolených témat bylo prokazatelně zrealizováno pro odlišnou věkovou kategorii cílové skupiny než pro věkovou kategorii v projektu převažující. Tato povinnost je zohledněna ve vzoru právního aktu v bodě 11 Části IV tak, že za nesplnění podmínky zapojení více věkových kategorií do projektu bude příjemci stanoven odvod do státního rozpočtu. Věk účastníků zjistíte např. z prezenčních listin nebo při přihlašování účastníků na online akce. Budete potřebovat věrohodně doložit jak účast osob z CS, tak věkovou skupinu, tj. účastníci uvedou, do které ze tří věkových kategorií patří, s čímž nepředpokládáme, že by účastníci měli problém. Každá osoba se vykazuje v projektu jen jednou.
Vzhledem k pojetí výzvy však mohou být vaše vzdělávací akce i takového rázu, že nebude možné účast veškerých osob, na které bude mít váš projekt dopad a nějakým způsobem je ovlivní, věrohodně doložit např. prezenční listinou nebo prinscreenem z online osvětové nebo vzdělávací akce. Zejména půjde např. o webové kampaně, osvětové akce na sociálních sítích apod. Nicméně i takový dopad projektu je v souladu s cílem výzvy a je žádoucí, a proto je druhou částí CS této výzvy veřejnost. Zde není reálné dokládat jednotlivé osoby výše uvedeným způsobem jako u účastníků občanského vzdělávání, tj. veřejnost se na rozdíl od účastníků občanského vzdělávání nebude v uvedeném indikátoru vykazovat. V žádosti o podporu pouze popíšete a kvalifikovaným odhadem uvedete, jakou měrou váš projekt veřejnost zasáhne, jak ji budete ovlivňovat a jakou účast veřejnosti v projektu předpokládáte. V realizaci budete pak např. v případě výstupů realizovaných na internetu dokládat hodnoty z analytických nástrojů, kterými budete sledovat např. návštěvnost webových stránek, profilů na soc. sítích apod.
Upozorňujeme také na povinnost uvedenou v kapitole 5.7.2 Pravidel pro žadatele a příjemce – specifická část provést do konce realizace minimálně jednu z forem aktivní interakce s veřejností na úrovni každého vámi zvoleného tématu. Tato povinnost je zohledněna ve vzoru právního aktu v bodě 11 Části IV tak, že za každé zvolené téma projektu, ve kterém nebude tato povinnost splněna, bude příjemci stanoven odvod do státního rozpočtu.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:54
Ano, letní škola jen výhradně pro pedagogy by byla vyloučenou aktivitou. Letní škola otevřená pro veřejnost v souladu s výzvou je, samozřejmě se jí mohou zúčastnit i pedagogové, kteří zde budou součástí CS účastníci občanského vzdělávání.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:53
Ano, akce je potřeba pořádat pro veřejnost, nikoli pro školní třídy atd. Pokud připravíte akci pro veřejnost, tj. bude otevřená a bude se jí moci zúčastnit mládež do 30 let, pak samozřejmě je možné, aby na takovou akci přišli i žáci středních škol jak samostatně, tak i s pedagogy.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:52
V první řadě je třeba upozornit na to, že územní samosprávné celky, tj. města ani kraje, nejsou v této výzvě oprávněnými žadateli ani partnery. Dále platí, že rozhodující pro hodnocení žádosti o podporu není to, zda je projekt realizován pouze žadatelem, popř. žadatelem a partnery, ale rozhodující je kvalita projektu. Na bodové hodnocení tedy nemá vliv, kolik ho realizuje organizací, protože i jedna organizace v roli žadatele může mít kapacity a zkušenosti dostatečné pro realizaci projektu. Pokud by ale žadatel např. nebyl schopen ve všech zvolených tématech projekt zrealizovat, má možnost přizvat k realizaci partnera nebo partnery, nebude to ale samo o sobě důvodem bodové penalizace ani bodového zvýhodnění při hodnocení žádosti o podporu. Zásadní je tedy kvalita projektu, nikoli počet subjektů, které ho budou realizovat.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:51
Celkový cíl je pro každou povinně volitelnou aktivitu stanoven výzvou. Dílčí cíle uvádí žadatel do přílohy žádosti o podporu Podrobný popis realizace aktivit, a to tak, jak je to v návodném textu popsáno: „Další cíle projektu a jejich vazba na klíčové aktivity (KA) budou předmětem věcného hodnocení. Při popisu cílů využijte zásadu SMART (cíl musí být specifický, měřitelný, dosažitelný, realistický a časově sledovatelný).“ Počet dílčích cílů zvolí žadatel tak, aby bylo zřejmé, čeho bude v projektu dosaženo. Minimálně je potřeba stanovit dílčí cíle pro každou klíčovou aktivitu projektu vyjma povinné Aktivity 1 Řízení. V příkladu, který uvádíte, tedy stanovíte minimálně dílčí cíl pro vaši projektovou KA 2 Spolupráce a dále dílčí cíl pro zvolenou podaktivitu, která bude KA3 vašeho projektu. V uvedeném příkladu tedy stanovíte minimálně dva dílčí cíle.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:51
V této výzvě vznikají nové výstupy, takže v uvedeném příkladu je potřeba vytvořit novou putovní výstavu zaměřenou na cílovou skupinu této výzvy. Pokud jsou přínosné a ke splnění vzdělávacího cíle výstavy vhodné některé exponáty, které už byly použity na jiné výstavě, není jejich využití na nové výstavě vytvořené v projektu vyloučeno.
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:50
Způsob dokládání zkušeností žadatelů/příjemců je jasně specifikován v Pravidlech pro žadatele a příjemce – specifická část, kap. 5.3 a 5.4. Podmínkou je mimo jiné i to, že vykazované zkušenosti jsou ve výroční zprávě uvedeny. Nad rámec výroční zprávy lze nepovinnou přílohou upřesnit to, jak jsou akce ve výroční zprávě uvedeny, nelze ji však touto nepovinnou přílohou nahradit.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:48
Ano, seznam projektů uvedený v příloze Podrobný popis realizace aktivit projektu je uzavřeným přehledem a stačí vyhodnotit tyto zde uvedené programy. V Databázi produktů spolufinancovaných z fondů EU jsou samozřejmě i další zajímavé relevantní materiály, které doporučujeme vaší pozornosti, ale podmínka výzvy bude splněna vyhodnocením pouze uvedeného seznamu odkazů, nad jeho rámec není pro podání žádosti o podporu nezbytné dále Databázi procházet.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:47
Ano, je možné témata naplňovat pro odlišné cílové skupiny např. tak, jak uvádíte. Nicméně připomínáme, že je potřeba akce realizovat tak, aby se nejednalo o vyloučené aktivity, tj. nelze akce připravit např. výhradně pro žáky střední školy, pro mládež v rámci běžné činnosti nějakého oddílu, kroužku atd.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:46
Ano, pokud je myšleno financování zpracování nového výstupu, např. hry, může to být součástí projektu, ale musí dále následovat jeho „implementace“, a to dle podmínek výzvy. Nicméně upozorňujeme, že součástí hodnocení žádosti o podporu bude posouzení efektivnosti takových výdajů a jejich hospodárnost. Dále bude posuzováno, nakolik jsou takové výdaje nezbytné pro naplnění cílů projektu.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:45
Všechny vzory příloh ZoR budou na webových stránkách OP JAK přístupné vzhledem k termínu ukončení příjmu žádostí (v srpnu tohoto roku) během jarních měsíců 2025.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:44
Ano, muzea patří do kategorie oprávněných žadatelů nebo partnerů této výzvy, přičemž rozhodující je činnost, kterou organizace vykonává, nikoli to, kdo je vlastníkem sbírek. Upozorňujeme však, že kategorie, do které instituce patří, je pouze jednou z podmínek, které výzva pro oprávněnost žadatele/partnera stanoví, přičemž je nezbytné, aby byly splněny i všechny ostatní podmínky přijatelnosti uvedené ve výzvě a její navazující dokumentaci.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii
Zveřejněno: 3. 3. 2025 - 15:43
Vyloučené aktivity jsou přesně specifikovány jak ve výzvě (kap. 4.2), tak v Pravidlech pro žadatele a příjemce – specifická část (kap. 5.7.4). Aby žádost o podporu splnila kritéria přijatelnosti, nesmí obsahovat žádné vyloučené aktivity. Není tedy rozhodující, zda by se jednalo o stěžejní nebo přidruženou činnost projektu. Tato skutečnost je mimo jiné uvedena i v úvodním návodu pro vyplnění přílohy Podrobný popis realizace aktivit projektu: „Věnujte popisu všech témat pozornost, protože podle informací zde uvedených bude jednak posuzováno, že ve Vašem projektu nebude realizována žádná vyloučená aktivita – viz kapitola 5.7.4 Vyloučené aktivity v PpŽP – specifická část, jednak bude tato příloha zásadním zdrojem informací pro věcné hodnocení Vaší žádosti o podporu“.
Výzvy: Výzva č. 02_24_038 Podpora občanského vzdělávání a výchovy k demokracii