Meridianai
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Meridianai – tradicinėje kinų medicinoje tai energiniai kanalai, kuriais po kūną cirkuliuoja gyvybinė jėga Či. Be to, meridianai yra akupunktūros, gydymo metodo, kurį vis labiau pripažįsta ir naudoja net ortodoksiniai šiandienos medikai Vakaruose, pamatas. Kiekvienas meridianas susijęs su vienu iš vidinių organų ir turi to organo pavadinimą: širdies, plaučių, kepenų ir t. t.
Reikšmė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Pagal tradicinę kinų mediciną žmogaus kūną sudaro ne tik kaulai, oda bei vidaus organai (tai, ką galime rasti bet kuriame anatomijos vadovėlyje), bet ir meridianai, plika akimi nematomi kanalai, kuriais teka gyvybinė energija Či, maitinanti kūno gyvybines funkcijas palaikančius organus. Jei kanalas užsikimšęs, jei energijos tekėjimas dėl tam tikros priežasties sutrikęs, tai reiškia, kad tam tikras organas ar visa sistema yra nepakankamai pamaitinami ir kūnas toje vietoje ima silpti, laikui bėgant išryškėja liga.
Literatūra
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- Trudi Thali gydymas šviesa: dvasinės žinios apie meridianus.
- Žurnalas „Aš ir psichologija“ Taiči – kūno filosofija.