Gajser drugi na na VN Indonezije, zmaga Herlingsu

Avtor
STA, M.J.
Komentarji
2

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v indonezijskem Lomboku osvojil drugo mesto v elitnem razredu MXGP in povečal naskok v SP. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings. Drugi Slovenec Jan Pancar je bil 11. V Lomboku je ta konec tedna potekala druga dirka SP v dobrem tednu na tem prizorišču.

Jan Pancar
Jan Pancar FOTO: AMZS

V prvi vožnji je Tim Gajser bolje začel in po startu povedel pred Nizozemcem in svetovnim prvakom Špancem Jorgejem Pradom. Vodstvo je zadržal do 13. kroga, a ga je Jeffrey Herlings prehitel. V predzadnjem krogu je Prado izgubil tretje mesto v boju z Nizozemcem Calvinom Vlaandernom.

Podobno je bilo v drugi vožnji, Gajser je povedel, a ga je tokrat Herlings prehitel že po nekaj zavojih. Slovenski dirkač ni mogel več blizu, je pa brez težav zadržal drugo mesto. Tudi v tej vožnji je bil tretji Vlaandern, Prado pa šele peti. Enak je bil tudi vrstni red na dirki, Prado je bil na koncu četrti.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO: MXGP

Drugi slovenski predstavnik v MXGP Jan Pancar je osvojil 11. mesto, potem ko je prvo vožnjo končal na 13., drugo pa na devetem mestu.

Gajser je še povečal naskok v SP. Zdaj ima 608 točk, Prado pa 574, današnji zmagovalec Herlings se je približal Špancu, kot tretji ima 557 točk. Pancar pa je 15. s 160.

Naslednja dirka bo 21. julija v češkem Loketu.