XQc
Фелікс Лянжель (англ. Felix Lengyel), більш відомий як xQc — канадський онлайн-стример і колишній професійний гравець в Overwatch.
xQc | |
---|---|
Прізвисько | xQc |
Народився | 12 листопада 1995 (28 років) Лаваль, Квебек, Канада |
Громадянство | Канада |
Національність | Канадець угорського походження |
Діяльність | Twitch-стример |
Відомий завдяки | Колишній професійний гравець у Overwatch |
Знання мов | канадська англійськаd |
Вага | 59 кг[1] |
Зріст | 1,9 м[1] |
Хоча він відомий завдяки своїй стрімінговій кар'єрі, спочатку Лянжель став відомим як професійний гравець в Overwatch. Його кіберспортивна кар'єра розпочалася у 2016 році, під час якої він також почав регулярно стрімити. Наприкінці 2017 року він приєднався до команди Dallas Fuel[en], яка брала участь у першому сезоні Overwatch League[en]. Однак його перебування в Dallas Fuel було затьмарене скандалами, що призвело до численних дискваліфікацій і, врешті-решт, до його виключення з команди в середині сезону. Крім того, Лянжель представляв Team Canada на Чемпіонаті світу з Overwatch[en] з 2017 по 2019 рік.
Після закінчення кар'єри в кіберспорті, Лянжель зосередився на кар'єрі стримера на Twitch, де повністю присвятив себе стримінгу. У цей період він також підписав контракт з кількома кіберспортивними організаціями, такими як Sentinels[en] і Luminosity Gaming[en], як творець контенту. Протягом своєї стрімінгової кар'єри Лянжель зіткнувся з кількома банами та тимчасовими блокуваннями на Твічі за порушення правил платформи. Ці випадки включали показ непристойного контенту, образливі висловлювання та участь у стрімінг-снайпінгу. Незважаючи на це, Лянжель зберіг велику і віддану фан-базу, постійно привертаючи велику кількість глядачів. Він був найпопулярнішим стрімером Twitch протягом трьох років поспіль, з 2020 по 2022 рік. У червні 2023 року Лянжель підписав дворічну неексклюзивну угоду на суму 100 мільйонів доларів щодо стрімінгу на Kick[en].
Кар'єра
ред.Початок кар'єри стримера
ред.Після закінчення школи Лянжель вступив до CEGEP[en], де вивчав бізнес-адміністрування, поки не кинув навчання на другому курсі, відчувши «рух не туди». У віці 19 років Лянжель почав стримити на платформі Twitch, де спочатку грав у League of Legends під псевдонімом xQcLoL[2]. Ім'я «xQc» походить від останньої літери його імені, «x», у поєднанні з абревіатурою його рідної провінції Квебек, «QC»[3]. З розвитком своєї кар'єри стрімера Лянжель здобув визнання та популярність насамперед завдяки грі в Overwatch, розробленій компанією Blizzard Entertainment. Згодом він змінив свій псевдонім на xQcOW, щоб відобразити свій зв'язок з Overwatch[2].
Кіберспорт
ред.Лянжель розпочав професійну кар'єру кіберспортсмена в Overwatch, спершу змагаючись у невеликих онлайн-турнірах граючи за роль танка в таких командах, як DatZit Gaming[2]. У жовтні 2016 року він був прийнятий на роботу в Denial Esports[en], відому мультиігрову кіберспортивну організацію[4]. Проте через деякий час Denial розпалася, що змусило Лянжеля та його колишніх товаришів по команді сформувати незалежну команду під назвою Yikes, яка згодом змінила назву на Arc 6[5][6]. За час свого існування команда брала участь у нульовому сезоні Overwatch Contenders[en], де змагальний драйв Лянжеля, як виявилося, досяг нездорового рівня. Він визнав, що надає перевагу іграм над фундаментальними аспектами життя, такими як сон, харчування та особисті стосунки, і присвячував увесь свій час рейтинговим матчам, щоб відновити впевненість у собі після невдалих результатів[7]. Лянжель також мав можливість представляти команду Канади на Чемпіонаті світу з Overwatch[en] у 2017 році. Команда дійшла до фіналу турніру, але зрештою зазнала поразки від чинних чемпіонів, Південної Кореї[8]. Незважаючи на поразку, Лянжель був визнаний найціннішим гравцем турніру[9].
У жовтні 2017 року Лянжель приєднався до Dallas Fuel[en], однієї з команд, що брали участь в першому сезоні[en] Overwatch League[en][6]. Однак перед початком сезону він зіткнувся з двома банами на своєму ігровому акаунті в Overwatch від Blizzard. Дебют Лянжеля в Overwatch League відбувся під час першого матчу Fuel у сезоні 10 січня 2018 року. Команда зазнала поразки від Seoul Dynasty[en] з рахунком 1:2[10]. Після третього матчу Fuel, поразки з рахунком 0:4 від Houston Outlaws[en] 18 січня, Лянжель зробив гомофобні висловлювання на адресу Остіна «Муми» Вілмота, гравця Outlaws, який є відкритим геєм, під час свого стріму на Twitch. Пізніше Лянжель вибачився перед Мумою в Твіттері, заявивши, що його коментарі не мали злого умислу. У відповідь на інцидент, Fuel вирішили посадити Лянжеля на лаву запасних на наступний матч 19 січня. Крім того, Overwatch League оштрафувала його на $2,000 і дискваліфікувала на чотири матчі. Fuel продовжила дискваліфікацію до 10 лютого[11].
Лянжель повернувся в Overwatch League 23 лютого, здобувши перемогу над Los Angeles Gladiators[en] з рахунком 3:1[12]. Однак його повернення було нетривалим. 10 березня він отримав штраф у розмірі 4 000 доларів і ще одну чотириматчеву дискваліфікацію з ліги. Дисциплінарне стягнення було вжито через використання емоджі в «расистсько-зневажливій манері» під час стріму Overwatch League. Крім того, Лянжель використовував «зневажливу лексику» на адресу коментаторів та гравців Overwatch League у своїх соціальних мережах та на стрімі[13]. Наступного дня Лянжель був звільнений з команди Dallas Fuel[14]. В інтерв'ю The Washington Post він заявив, що в його словах не було жодного расового підтексту. Хоча Лянжель не вважав, що зробив помилку, він висловив жаль з приводу того, що його дії були неправильно витлумачені. Він також визнав невпевненість у тому, що професійна кар'єра в Overwatch - це правильний шлях для нього[15].
Діяльність Лянжеля в Overwatch продовжувалася, оскільки він приєднувався до різних команд протягом багатьох років. Він став частиною команд GOATS та Gladiators Legion[en], які брали участь у змаганнях Overwatch Contenders[16][17]. Крім того, він представляв команду Канади на Чемпіонатах світу з Overwatch у 2018[en] та 2019[en] роках[18][19].
Зосередження на стримах
ред.Після звільнення з Dallas Fuel у 2018 році Лянжель зосередився на кар'єрі стримера. У лютому 2019 року він приєднався до кіберспортивної організації Sentinels[en] як творець контенту[20]. До травня 2019 року Лянжель досяг значного успіху як один з найвідоміших стрімерів на Twitch[7]. Однак Лянжель також зіткнувся з деякими проблемами під час своєї кар'єри стрімера. У липні 2019 року він отримав триденний бан від Twitch за трансляцію відео, яке містило короткий відвертий контент, зокрема, зображення пеніса. Хоча співробітник Twitch, як повідомляється, дозволив трансляцію відео, заборона все одно була запроваджена. Проте вже через день заборону з Лянжеля зняли[21]. Незважаючи на ці моменти, Лянжель досяг значних успіхів на Twitch. У грудні 2019 року він став найпопулярнішим стрімером Twitch, накопичивши майже вісім мільйонів годин перегляду, зі значним відривом випередивши інші популярні канали. Загалом, він посів шосте місце серед найбільш популярних стрімерів року, накопичивши майже 54 мільйони годин перегляду, з яких понад 14% припадає лише на грудень[22].
У 2020 році Лянжель зіткнувся з низкою заборон і конфліктів. 29 лютого він отримав триденний бан від Twitch за трансляцію відвертого контенту в грі Strip 4: Classmate Study. Лянжель ввів код, який зняв цензуру з наготи в грі, що призвело до короткочасного оголення грудей жіночого персонажа. Twitch залишив заборону в силі навіть після його апеляції, і гра привернула увагу, досягнувши вершини списку «трендових ігор» у Steam[23]. У березні 2020 року Лянжель почав грати в шахи на своєму стрімі, а в квітні отримав менторство від шахового гросмейстера Накамури Хікару. Twitch та Chess.com спільно організували перший шаховий турнір PogChamps, який проходив з 5 по 19 червня[24]. Лянжель взяв участь у турнірі, і в матчі проти Чарлі «MoistCr1TiKaL» Вайта[en] зазнав поразки всього за шість ходів. Матч став найпопулярнішим відео на YouTube-каналі Chess.com, зібравши понад 18 мільйонів переглядів станом на лютий 2024 року[25][26]. У турнірі PogChamps Лянжель дійшов до півфіналу, але в підсумку програв Людвігу Ахгрену[en][27]. Під час PogChamps, 12 червня 2020 року, Lengyel отримав 24-годинний бан на Twitch після того, як випадково відкрив відео з горилами, що займаються статевими актами, яке надіслав один з його глядачів[28]. Sentinels вирішили розпрощатися з ним 27 серпня 2020 року, після того, як він попросив про звільнення[20]. 1 жовтня 2020 року він приєднався до Luminosity Gaming[29]. Лянжель зіткнувся з черговим баном на Twitch 18 листопада 2020 року, коли він та його команда стримснайпили команду суперників під час турніру Twitch Rivals[en], присвяченого Fall Guys. Це стало його четвертим блокуванням від Twitch, що призвело до семиденного бану. Йому також заборонили брати участь у Twitch Rivals на шість місяців, і він був змушений втратити свій призовий виграш на цьому заході[30]. Незважаючи на заборони та конфлікти, Лянжель досягнув разючих показників популярності на Twitch у 2020 році. Він накопичив найбільшу кількість годин перегляду - понад 174 мільйони, перевершивши всі інші канали майже на 50 мільйонів годин[2].
До середини 2021 року Лянжель продовжував домінувати серед стрімерів Twitch, маючи 163 мільйони годин переглядів впродовж року, що майже вдвічі більше, ніж у наступного за розміром каналу[31]. У червні 2021 року Лянжель вирішив повернутися до Канади через численні випадки сватингу - небезпечного пранку, спрямованого проти стримерів. Він висловив справжній страх за свою безпеку і поскаржився на побоювання щодо свого життя і здоров'я[32][33]. У жовтні 2021 року витік інформації викрив заробітки топ-стрімерів Twitch, у тому числі й Лянжеля. Згідно з ним, він був найбільш високооплачуваним стримером, заробивши понад 8 мільйонів доларів з 2019 року. Хоча точність витоку була піддана сумніву, Лянжель підтвердив, що його заробіток відповідає дійсності[34][35]. У 2021 році Лянжель зберіг свою позицію найпопулярнішого стрімера на Twitch, накопичивши 274 мільйони годин перегляду. Його пікова аудиторія досягла 173 000 глядачів, хоча і не дотягнула до каналу з найвищим піком, який зібрав 2,5 мільйона глядачів[36].
У квітні 2022 року Лянжель взяв участь у соціальному експерименті r/Place на Reddit - онлайн-полотні, який зареєстровані користувачі могли редагувати, змінюючи колір одного пікселя. Під час заходу він обрав своєю мішенню малюнок My Little Pony, що спричинило наплив погроз смерті. Лянжель заявив, що лише за одну годину він отримав більше погроз смерті, ніж за попередні шість років стримінгу, разом узяті[37]. Незважаючи на негатив, він побив свій рекорд глядачів, досягнувши піку в понад 293 000 глядачів під час цієї події[38]. Пізніше того ж місяця він перевершив цей рекорд, під час стріму бета-версії Overwatch 2, досягнувши піку в понад 312 000 глядачів[39]. Він продовжував лідирувати серед усіх стрімерів Twitch за кількістю переглянутих годин у 2022 році[40].
У січні 2023 року Лянжель оголосив про вихід з Luminosity Gaming[40]. У червні 2023 року Лянжель потрапив у заголовки газет, підписавши важливу угоду зі стрімінговою платформою Kick[en]. Лянжель висловив причини підписання угоди з платформою, пославшись на те, що вона запропонувала йому можливості для нових і різноманітних видів діяльності, які він не міг реалізувати на Twitch. Угода, яка оцінюється в 70 мільйонів доларів за два роки, встановила неексклюзивне партнерство між ним і платформою. Крім того, угода передбачала можливість отримання бонусів за результатами роботи на загальну суму близько 30 мільйонів доларів. З найвищою потенційною виплатою, що сягала 100 мільйонів доларів, ця угода була визнана однією з найбільших в історії індустрії розваг. Масштаб угоди порівнювали з гучними спортивними контрактами, такими як дворічна угода Леброна Джеймса з командою Лос-Анджелес Лейкерс на суму 97 мільйонів доларів[41]. Лянжель закінчив 2023 рік четвертим за кількістю переглядів стримером на Twitch із загальною кількістю в 89 мільйонів годин переглядів[42].
Нагороди та номінації
ред.Рік | Церемонія | Категорія | Результат | Примітки |
---|---|---|---|---|
2017 | Чемпіонат світу з Overwatch 2017[en] | Найцінніший гравець | Перемога | |
2018 | 2018 Esports Awards | Streamer of the Year | Номінація | [43] |
2020 | Canadian Game Awards | Best Streamer | Номінація | [44][45] |
2020 Esports Awards | Streamer of the Year | Номінація | [46] | |
2021 | 2021 Esports Awards | Streamer of the Year | Номінація | [47] |
2022 | The Streamer Awards[en] | Best GTA Role-play Streamer | Номінація | [48] |
Streamer of the Year | Номінація | |||
Canadian Game Awards | Best Streamer | Номінація | [49] | |
12th Streamy Awards[en] | Streamer of the Year | Номінація | [50][51] | |
Just Chatting | Перемога | |||
2023 | The Streamer Awards[en] | Best Variety Streamer | Перемога | [52] |
Streamer of the Year | Номінація | |||
13th Streamy Awards[en] | Streamer of the Year | Номінація | [53] | |
Just Chatting | Номінація |
Примітки
ред.- ↑ а б https://www.twitch.tv/xqcow
- ↑ а б в г Video: The Rise Again of xQc — From esports failure to king of Twitch. Upcomer (англ.). Процитовано 14 лютого 2024.
- ↑ Who is xQc? The King of Twitch. GINX TV (англ.). 12 липня 2021. Процитовано 14 лютого 2024.
- ↑ Duwe, Scott (13 жовтня 2016). Denial Esports Signs Overwatch Team. Dot Esports (амер.). Процитовано 14 лютого 2024.
- ↑ Carpenter, Nicole (3 травня 2017). Denial Esports drops its entire Overwatch team. Dot Esports (амер.). Процитовано 14 лютого 2024.
- ↑ а б Duwe, Scott (28 жовтня 2017). Dallas Fuel signs eccentric tank main xQc to Overwatch League roster. Dot Esports (амер.). Процитовано 14 лютого 2024.
- ↑ а б Viana, Bhernardo (7 травня 2019). XQc: 'There will never be a harmony between streaming and playing that I’m comfortable with'. Dot Esports (амер.). Процитовано 14 лютого 2024.
- ↑ Overwatch World Cup Comes Down To A Fight Over Meters. Kotaku (англ.). 5 листопада 2017. Процитовано 14 лютого 2024.
- ↑ published, Damian Alonzo (9 листопада 2017). Win or lose, the Overwatch World Cup was full of great storylines. PC Gamer (англ.). Процитовано 14 лютого 2024.
- ↑ Dallas Fuel vs Seoul Dynasty | Map 3 Recap. web.archive.org. 21 жовтня 2018. Архів оригіналу за 21 жовтня 2018. Процитовано 15 лютого 2024.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: bot: Сторінки з посиланнями на джерела, де статус оригінального URL невідомий (посилання) - ↑ Dallas Fuel suspend xQc for anti-gay slurs; OWL fines player. ESPN.com (англ.). 20 січня 2018. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Dallas Fuel burns blue with a 3-1 win. web.archive.org. 21 жовтня 2018. Архів оригіналу за 21 жовтня 2018. Процитовано 15 лютого 2024.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: bot: Сторінки з посиланнями на джерела, де статус оригінального URL невідомий (посилання) - ↑ xQc receives a new fine and suspension | Overwatch Wire. web.archive.org. 10 березня 2018. Архів оригіналу за 10 березня 2018. Процитовано 15 лютого 2024.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: bot: Сторінки з посиланнями на джерела, де статус оригінального URL невідомий (посилання) - ↑ xQc released from Dallas Fuel after receiving second Overwatch League suspension. ESPN.com (англ.). 12 березня 2018. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Selk, Avi (27 листопада 2021). ‘I blame myself’: A fallen e-sports star reflects on video gaming’s image problems. Washington Post (амер.). ISSN 0190-8286. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Carpenter, Nicole (7 червня 2018). Controversial former Overwatch League player xQc joins Contenders Trials team. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Abbas, Malcolm (13 лютого 2019). Popular Twitch streamer xQc joins Gladiators Legion as a substitute main-tank. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Canada announce final starting roster for 2018 Overwatch World Cup. web.archive.org. 15 серпня 2018. Архів оригіналу за 15 серпня 2018. Процитовано 15 лютого 2024.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: bot: Сторінки з посиланнями на джерела, де статус оригінального URL невідомий (посилання) - ↑ Richardson, Liz (29 липня 2019). Team Canada introduces Overwatch World Cup roster. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ а б xQc parts ways with Sentinels amid rumors of joining new org. Dexerto (англ.). 27 серпня 2020. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Byers, Preston (31 липня 2019). xQc's Twitch channel unbanned after less than a day. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Michael, Cale (28 грудня 2019). XQc ends 2019 on a high note by claiming December's top spot on Twitch. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Strip Connect Four gets a free marketing boost after Twitch bans xQc for streaming it. PCGamesN (амер.). 2 березня 2020. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ D'Anastasio, Cecilia. The Grandmaster Who Got Twitch Hooked on Chess. Wired (амер.). ISSN 1059-1028. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Nast, Condé. PogChamps 4 and the fight for the future of chess. Wired UK (брит.). ISSN 1357-0978. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ xQc Gets Checkmated by MoistCr1tikal in 6 Moves! | Chess.com PogChamps (укр.), процитовано 15 лютого 2024
- ↑ Team (CHESScom), Chess com (23 червня 2020). VoyBoy, MoistCr1tikal Win Chess.com PogChamps Finals. Chess.com (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Duwe, Scott (12 червня 2020). XQc receives 24-hour Twitch ban for showing clip of gorillas having sex. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Luminosity Gaming Signs Streamer xQc, Lands Sponsor for Reality Show on Twitch – ARCHIVE - The Esports Observer (амер.). 1 жовтня 2020. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ published, Andy Chalk (18 листопада 2020). xQc has been suspended from Twitch for stream-sniping in Fall Guys. PC Gamer (англ.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ xQc dominates the first half of the year - Twitch viewership recap for H1 2021. www.sportsbusinessjournal.com (англ.). 6 серпня 2021. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Ng, Hayley (23 лютого 2022). Doxxing And Swatting: The Deadly, Growing Threats Faced By Twitch Streamers. Centennial World: Internet Culture, Creators & News (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Community, Editor with a Passion for Creating Unique Content for the Gaming (16 травня 2022). xQc has moved back to Canada after doxxing issues continue. InvenGlobal (англ.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Grayson, Nathan (6 жовтня 2021). Massive Twitch hack reveals streamers’ pay, with top stars making millions. Washington Post (амер.). ISSN 0190-8286. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Irwin, Kate (22 жовтня 2021). XQc talks Twitch, Overwatch 2, and his move to Los Angeles. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Troughton, James (10 січня 2022). XQC Was 2021's Most-Watched Twitch Streamer. TheGamer (англ.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Datuin, Sage (4 квітня 2022). xQc says he’s received more death threats in April than past 6 years combined thanks to viral r/Place art streams. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Miter, Mateusz (5 квітня 2022). xQc breaks his all-time Twitch viewership record off the back of Reddit's /r/Place hype. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ McIntyre, Isaac (29 квітня 2022). xQc roars to huge Twitch record amid Overwatch 2 hype. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ а б Miceli, Max (13 січня 2023). XQc expected to leave Luminosity following 'thank you' video on social media. Dot Esports (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Browning, Kellen (16 червня 2023). Twitch Star xQc Signs $100 Million Deal With Kick, a Rival Platform. The New York Times (амер.). ISSN 0362-4331. Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Fragen, Jordan (19 грудня 2023). KaiCenat, LoL, Diablo IV top Twitch 2023 charts | StreamElements. VentureBeat (амер.). Процитовано 15 лютого 2024.
- ↑ Esports Awards 2018 | Esports Awards (брит.). 26 квітня 2021. Архів оригіналу за 27 грудня 2021. Процитовано 27 грудня 2021.
- ↑ Streamer Nominee - xQc. Canadian Game Awards. Архів оригіналу за 24 жовтня 2020. Процитовано 16 липня 2020.
- ↑ Canadian Game Awards : The Results. Canadian Game Awards. 19 вересня 2020. Архів оригіналу за 18 червня 2021. Процитовано 23 вересня 2020.
- ↑ Esports Awards 2020 | Esports Awards (брит.). 27 квітня 2021. Архів оригіналу за 26 січня 2022. Процитовано 27 грудня 2021.
- ↑ Esports.gg (21 листопада 2021). Esports Awards 2021: Ibai wins Streamer of the Year, beating out Shroud, Dr Disrespect, xQc. Esports (амер.). Архів оригіналу за 18 квітня 2022. Процитовано 27 грудня 2021.
- ↑ Miceli, Max (22 лютого 2022). All nominees for QTCinderella's Streamer Awards. Dot Esports. GAMURS Group. Архів оригіналу за 16 листопада 2019. Процитовано 15 березня 2022.
- ↑ Vegvari, Steve (8 квітня 2022). Introducing the Winners of the 2022 Canadian Game Awards. Canadian Game Awards. Архів оригіналу за 4 травня 2022. Процитовано 24 квітня 2022.
- ↑ Hipes, Patrick (27 жовтня 2022). Streamy Awards Nominations: MrBeast Tops List Again. Deadline Hollywood. Архів оригіналу за 6 листопада 2022. Процитовано 28 жовтня 2022.
- ↑ 12th Annual Winners. Streamys. Streamy Awards. 4 грудня 2022. Архів оригіналу за 30 жовтня 2022. Процитовано 5 грудня 2022.
- ↑ Snavely, Adam (11 березня 2023). Streamer Awards 2023: All results and winners for every category. Dot Esports. Gamurs. Архів оригіналу за 12 березня 2023. Процитовано 12 березня 2023.
- ↑ Brant, Brian (27 серпня 2023). Streamy Awards 2023: Complete Winners List. People (англ.). Процитовано 28 серпня 2023.