Корпорація «Сварог Вест Груп» — аграрна компанія, що об'єднує підприємства, розташовані в Хмельницькій, Чернівецькій та Житомирській областях, і працюють у всіх сферах сільського господарства.

Компанія створена у 2003 році. До 2017 року головою правління Корпорації «Сварог Вест Груп» був Андрій Андрійович Гордійчук. З 2017 року створено новий колегіальний управлінський орган — Раду директорів компанії. На підприємствах корпорації працює понад 3.500[1] співробітників.

Діяльність

ред.

Земельний банк корпорації становить 80 тис. га[2].

Підприємства корпорації працюють у таких основних напрямках:

  • рослинництво (вирощування зернових, зернобобових, цукрового буряку, нішевих культур);
  • тваринництво (молочне тваринництво);
  • насінництво (сучасний насіннєвий завод з очистки, калібрування, протруєння та фасування насіння продуктивністю 15 т/год);
  • зберігання продукції (9 сучасних ХПП загальною потужністю 400 тис. тонн);
  • сучасні МТС (парк самохідної сільгосптехніки налічує більше 600 одиниць);
  • точне землеробство[3],[4].

Високих показників у роботі вдається досягти завдяки використанню інноваційних технологій:

  • лабораторії аналізу ґрунтів,
  • елементів точного землеробства,
  • авторського програмного забезпечення для онлайн-контролю польових робіт та ресурсів.

Для обробки ґрунту діють сучасні комплекси техніки, розроблені фахівцями компанії у співпраці з міжнародними партнерами.

За показниками врожайності корпорація займає лідируючі позиції в Україні, компанія перемогла у всеукраїнському конкурсі «Агровиробник року-2014» у трьох номінаціях:[5]

  • «Найвища врожайність сої»,
  • «Найвища врожайність пшениці»,
  • «Найвища врожайність цукрового буряку».

У 2015 році за версією журналу «Forbes-Україна» компанія очолила рейтинг ТОП-20 найефективніших агрокомпаній України. Того ж року вона увійшла до рейтингу сотні найкращих аграрних підприємств України «Аграрна еліта України» за версією журналу «The Ukrainian Farmer» у номінації «Інноваційність».

Історія

ред.
  • 2003 — на базі ВАТ «Шепетівський цукровий комбінат» створено самостійний аграрний відділ для забезпечення виробництва цукру власною сировиною.
  • 2004 — розпочато формування нових напрямків — м'ясо-молочного тваринництва, МТС.
  • 2005 — інтенсивний розвиток існуючих напрямків. Кількість працівників налічувала вже 1000 чоловік.
  • 2006 — 27 грудня офіційно зареєстровано корпорацію «Сварог-2006», до складу якої увійшли шість господарств Хмельницької області. Новий напрям — овочівництво.
  • 2007 — розширення бізнесу за рахунок приєднання підприємств Чернівецької області. Новий напрям — садівництво. Розпочато реалізацію соціальної благодійної програми «З людьми і для людей». Введено в експлуатацію сучасний молочно-товарний комплекс в с. Медведівка (Шепетівський район, Хмельницька область).
  • 2008 — зміцнення позицій і територіальне розширення. Ребрендинг корпорації, нова назва — «Сварог Вест Груп».
  • 2009 — розвиток програми експорту власної продукції та комплексна автоматизація корпорації на базі «1С». Корпорація стала активним учасником міжнародних зернових конференцій.
  • 2010 — початок програми з проведення юридичної реструктуризації компанії, міжнародного аудиту та переходу на МСФЗ (Deloitte). Створено Хмельницький регіональний благодійний фонд «Зміцнення громад».
  • 2011 — корпорація стає № 1 в Україні за показниками врожайності. Відбувається розширення бізнесу за рахунок купівлі підприємств у Хмельницькій області. Закінчена юридична реструктуризація. Введено в експлуатацію ще один молочно-товарний комплекс в с. Саверці (Шепетівський район, Хмельницька область).
  • 2012 — корпорація підтверджує статус лідера в Україні за показниками врожайності основних культур. Введено в експлуатацію найпотужніший у Західній Україні насіннєвий завод, сучасне фруктосховище, лінію з виробництва соків з власної сировини.
  • 2013 — розширено територію діяльності на Житомирську область. Введено в експлуатацію чергове фруктосховище. Збільшено елеваторні потужності. Інтенсивно розвивається насіннєвий напрямок. Збережено лідируючі позиції по урожайності.
  • 2014 — розпочато програму вирощування та доробки нішевих культур (квасоля, гарбуз голонасінний, льон, гірчиця) в промислових масштабах. Досягнуто найвищих в Україні показників врожайності пшениці (8,8 т/га), сої (3,8 т/га) та цукрового буряку (65,8 т/ га). Створено автоматизовану систему управління в режимі реального часу.
  • 2015 — за версією «Forbes Україна» корпорація очолила рейтинг найефективніших агрокомпаній України[6]. Отримано сертифікат для експорту продукції в Китай. Корпорація стала першим українським партнером Європейської Асоціації «Дунайська соя». Започатковано нову технологічну лінію для гарбузового насіння. Збережено лідируючі позиції по урожайності озимої пшениці.
  • 2016 — за версією журналу «Landlord» другий рік поспіль корпорація очолила рейтинг найефективніших агрокомпаній України. Збережено лідируючі позиції по врожайності основних культур. «Сварог Вест Груп» активно інвестує в інноваційні розробки у сфері ІТ- та біотехнологій.
  • 2017 — в Корпорації «Сварог Вест Груп» відбулася реструктуризація системи управління. Компанія ввійшла в рейтинг топ-семи аграрних компаній-роботодавців України[7] та стала володарем почесного звання «Лідер року 2017» .

Соціальна відповідальність

ред.

З часу свого заснування Корпорація «Сварог Вест Груп» провадить активну соціальну політику, співпрацюючи з громадами сіл і міст, на території яких веде свою діяльність. Основна мета такої роботи — організаційно-методична і фінансово-матеріальна підтримка громадських ініціатив, що сприяє розвитку територіальних громад та підвищенню рівня їх соціального забезпечення[8].

Для реалізації цієї мети з 2006 року в корпорації діяла програма соціальних інвестицій «З людьми і для людей». У 2010 році з Благодійним фондом «Зміцнення громад» був підписаний договір про спільну реалізацію цієї програми.

Примітки

ред.
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 квітня 2018. Процитовано 2 квітня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання) [Архівовано 2018-04-02 у Wayback Machine.]
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 квітня 2018. Процитовано 2 квітня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання) [Архівовано 2018-04-02 у Wayback Machine.]
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 3 квітня 2018. Процитовано 2 квітня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання) [Архівовано 2018-04-03 у Wayback Machine.]
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 3 квітня 2018. Процитовано 2 квітня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  5. В Україні визначили найкращих агровиробників. ucab.ua. Архів оригіналу за 13 травня 2016. Процитовано 29 квітня 2016.
  6. Рейтинг 20 самых эффективных агрокомпаний Украины. Форбс. 18 серпня 2015. Архів оригіналу за 20 серпня 2015. (рос.)
  7. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 квітня 2018. Процитовано 2 квітня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  8. Архівована копія. Архів оригіналу за 3 квітня 2018. Процитовано 2 квітня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання) [Архівовано 2018-04-03 у Wayback Machine.]

Посилання

ред.