Привид блукає Європою

фільм Володимра Гардіна, 1923

«Привид ходить по Європі» (рос. Призрак бродит по Европе) — художній фільм 1923 року, поставлений режисером Володимиром Гардіним на Ялтинській кінофабриці ВУФКУ за мотивами оповідання Едгара Аллана По «Маска Червоної Смерті» (1842).

Привид ходить по Європі
рос. Призрак бродит по Европе
Оригінальний постер до фільму
Жанрреволюційна драма, фантастика
РежисерВолодимир Гардін
СценаристГеоргій Тасін
На основі«Маска Червоної Смерті» Едгара Аллана По
У головних
ролях
Олег Фреліх
Зоя Баранцевич
Іона Таланов
ОператорБорис Завелєв
ХудожникВолодимир Єгоров
КінокомпаніяЯлтинська кінофабрика ВУФКУ
Тривалість96 хв., 2630 м
Моваукраїнські/російські інтертитри
КраїнаУРСР
Рік1923
Дата виходу13 лютого 1923[1]
IMDbID 0230662

Сюжет

ред.

Дія фільму відбувається у вигаданій державі.
У країні назрівають революційні події. Імператор залишає столицю й поселяється в одному з віддалених куточків країни. Під час прогулянки він зустрічає пастушку, дочку рибалки, засланого за участь в революційному русі. Пастушка та імператор закохуються одне в одного. Дізнавшись про це, ображена імператриця зав'язує любовну інтригу з міністром імператорського двору.

Тимчасом імператора починають долати кошмари. Йому здається, що повсталі маси спрямують до двору для розправи з ним. Імператор посилає гінця в столицю. Повернувшись, той повідомляє, що в столиці народ захопив владу. У припадку гніву імператор вбиває гінця. Батько пастушки виявляє в паперах убитого повідомлення про революцію, що сталася в країні. Він закликає рибалок навколишніх селищ до повстання. Виконуючи доручення змовників, пастушка під час балу в палаці своїм танцем відволікає увагу охорони, а група рибалок на чолі з її батьком підпалює палац. Імператор і пастушка гинуть у вогні пожежі.[1]

У ролях

ред.
Олег Фреліх імператор
Зоя Баранцевич імператриця
Іона Таланов камергер
Лідія Іскрицька Елька, молода рибачка
Василь Ковригін її батько, старий моряк
Іван Капралов льотчик
Володимир Єгоров Похмурий
Карл Томський
Євген Грязнов

Факти про фільм

ред.

Примітки

ред.

Джерела

ред.
  • Советские художественные фильмы. Аннотированный каталог (1918-1935). — М. : Искусство, 1961. — Т. 1. — С. 35. — 3000 прим.(рос.)
  • Миславський В. Н. Фактографічна історія кіно в Україні. 1896-1930. — Харків : «Дім Реклами», 2016. — Т. 1. — С. 189-191. — 50 прим. — ISBN 978-966-2149-55-5.(рос.)

Посилання

ред.