Пачка (зброя)
Па́чка — пристрій для об'єднання декількох патронів в один елемент для полегшення заряджання, багатозарядної вогнепальної зброї, завдяки чому прискорюється процес перезарядки, різновид обойми.
Відмінність пачки від обойми в тому, що пачка з патронами вставляється всередину магазину і знаходиться там постійно аж до повного вичерпання набоїв, після чого вона видаляється через відкрите вікно вгорі або знизу ствольної коробки. У цьому полягає основна вада пачки: стрільцю, перш ніж перезарядити зброю, необхідно розстріляти весь боєзапас, а вже потім вставити нову пачку. Невід'ємний магазин зброї з заряджанням обоймами можна в будь-який момент дозарядити патронами по одному, без обойми (a від'ємний — замінити повним). Крім того, при викиді порожньої пачки з гвинтівки характерний звук може бути почутий ворогом, даючи тому змогу застати стрільця зненацька в момент перезаряджання.
Відомо кілька типів пачок — залежно від типу, який застосовується у зброї. У сучасній зброї пачковим заряджанням уже не користуються.
Існують пристосування типу пачок для прискореного одночасного заряджання декількох патронів у барабан револьвера (у вигляді прорізних планок або вигнутого з дроту складного профілю).
-
Гвинтівка Манліхер 1895 року, яка заряджалася пачкою на 5 патронів. Порожня пачка випадає через відкриту знизу шахту магазину
-
Заряджання гвинтівки M1 8-патронною пачкою з шаховим розташуванням патронів. Порожня пачка автоматично викидається вгору
-
Схожа на пачку обойма для револьвера (англ. moonclip), яка використовується для прискорення заряджання. Дає змогу використовувати в револьвері пістолетні патрони без виступаючої закраїни. Так само використовується для прискорення перезарядки.
Див. також
ред.Література
ред.- Материальная часть стрелкового оружия. Книга 1. Под общей редакцией А. А. Благонравова — М.:Оборонгиз НКАП, 1945. (рос.)
- Жук А. Б. Энциклопедия стрелкового оружия. — М.: Воениздат, 1998. (рос.)
- Федоров В. Г. История винтовки. — М.: Воениздат, 1940 (рос.)
Це незавершена стаття про вогнепальну зброю. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |