Гней Корнелій Лентул Гетулік (консул 26 року)

Гней Корнелій Лентул Гетулік (лат. Gnaeus Cornelius Lentulus Gaetulicus; 8 рік до н. е. — 39 рік н. е.) — політичний та військовий діяч Римської імперії, консул 26 року до н. е., поет.

Гней Корнелій Лентул Гетулік
Народився8 до н. е.
Помер39
Mogontiacumd, Майнц
КраїнаСтародавній Рим
Діяльністьполітик, поет, військовослужбовець
Знання мовлатина
Суспільний станпатрицій
Посададавньоримський сенатор[d], претор і консул
БатькоКосс Корнелій Лентул
Брати, сестриКосс Корнелій Лентул (консул 25 року)
У шлюбі зAproniad
ДітиГней Корнелій Лентул Гетулік, Децим Юній Сілан Гетулік, Косс Корнелій Лентул Гетулік і Cornelia Lentula Gaetulicad

Життєпис

ред.

Походив з патриціанського роду Корнеліїв Лентулів. Син Косса Корнелія Лентула, консула 1 року до н. е. У 23 році став претором у справах іноземців. У 25 році, будучи обраним консулом, засудив Аквілія за Юлієвим законом про перелюб. 26 року його обрано консулом разом з Гаєм Кальвізієм Сабіном. Десь після цього у 27 або 28 році Гетулік став членом колегії квіндецемвірів священнодійств.

Був близький до впливового префекта преторія Сеяна і за порадою імператора Тиберія заручив свою доньку з його сином. З 29 до 39 року виконував обов'язки легата пропретора Верхньої Німеччини. На цій посаді отримав величезну популярність в армії завдяки своїй доброзичливості та справедливості.

У 34 році Лентул був звинувачений Абудієм Рузоном у співучасті у змові Сеяна. За деякими відомостями, направив Тиберію листа, в якому повідомив, що буде повністю лояльним доти, доки його не спробують позбавити провінції, й запропонував укласти союз, згідно з яким він зберігав би командування та забезпечував принцепсу військову підтримку. Зрештою Гетулік був виправданий, його обвинувач вигнаний.

У 39 році потрапив під підозру через свою популярність в армії і був страчений Калігулою за звинуваченням у змові.

Літературна діяльність

ред.

Був майстром віршування. Писав невеличкі літературні твори, особливо полюбляв складати епіграми еротичного змісту на свою дружину.

Родина

ред.

Дружина — Апронія Цезіана

Діти:

Джерела

ред.
  • Z. Stewart. Sejanus, Gaetulicus and Seneca. AJPh, Vol. 74, № 1 (1953), pp. 70—85.
  • Suet. Cal. 8; Claud. 9; Galb. 6.