Украјина на Европском првенству у атлетици у дворани 2017.
Украјина је учествовала на 34. Европском првенству у дворани 2017. одржаном у Београду, Србија, од 3. до 5. марта. Ово је дванаесто европско првенство у дворани од 1994. године од када Украјина учествује самостално под овим именом. Репрезентацију Украјине представљала су 32 спортиста (12 мушкараца и 20 жена) који су се такмичили у 19 дисциплина (8 мушких и 11 женских).
Украјина на Европском првенству у атлетици у дворани 2017. | |
---|---|
ИААФ код | UKR |
Национална федерација | Атлетски савез Украјине |
Веб-сајт | uaf |
у Београду | |
Такмичара | 32 (12 м + 20 ж) |
Медаље |
|
На овом првенству Украјина је била 16. по броју освојених медаља са 5 медаља од којих су једне сребрна и четири бронзане.[1] У табели успешности према броју и пласману такмичара који су учествовали у финалним такмичењима (првих 8 такмичара) Украјина је са 8 финалиста заузела 8 место са 46,50 бодова, од 36 земље које су имале представнике у финалу. Укупно је учествовало 49 земаља.[2]
Плас. | Земља | 1. место | 2. место | 3. место | 4. место | 5. место | 6. место | 7. место | 8. место | Бр. финал. - Бод. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11. | Украјина | - | 1 – 7 | 4 - 23,50 | 2 – 10 | 1 - 4 | - | 1 - 2 | - | 9 - 46,50 |
Учесници
уредиОсвајачи медаља (5)
уредиСребро (1)
уредиБронза (4)
уредиРезултати
уредиМушкарци
уредиАтлетичар | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Володимир Супрун | 60 м | 6,75 | 6,80 КВ | 3. у гр. 1 | 6,75 | 5. у гр. 2 | Није се квалификовао | 13 / 26 | [1] |
Виталиј Бутрим | 400 м | 46,72 | 47,76 | 6. у гр. 3 | Нису се квалификовали | 17 / 24 (28) | [2] | ||
Јевген Гуцол | 46,72 | 47,77 | 3. у гр.4 | 18 / 24 (28) | |||||
Володимир Китс | 3.000 м | 8:00,01 | 8:04,96 | 8. у гр. 1 | Није се квалификовао | 14 / 21 (23) | [3] | ||
Сергеј Копанајко | 60 м препоне | 7,70 | 7,95 | 5. у гр. 3 | Није се квалификовао | 18 / 20 (24) | [4] | ||
Артем Шаматрин | 7,77 | Дисквалификован | Није се квалификовао | ||||||
Данило Даниленко | 4 х 400 м | 3:07,54 | 3:09,64 | 5 / 6 | [5] | ||||
Јевген Гуцол | |||||||||
Олексиј Поздњаков | |||||||||
Виталиј Бутрим | |||||||||
Александр Бараников | Скок увис | 2,25 | 2,21 ЛРС | 14. | Није се квалификовао | 14 / 19 | [6] | ||
Сергеј Никифоров | Скок удаљ | 7,91 | 8,18 КВ, СРС, ЕРС, ЛР | 1. | 8,07 | [7] | |||
Владислав Мазур | 7,85 | 7,58 | 15. | Нису се квалификовали | 15 / 18 (20) | [8] | |||
Павло Безнис | Троскок | 16,08 | 15,99 | 16. | 16 / 18 | [9] |
Жене
уредиАтлетичарка | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Олесија Повх | 60 м | 7,11 | 7,24 КВ | 1. у гр. 2 | 7,16 КВ | 1. у гр. 1 | 7,10 ЛР | [10] | |
Викторија Кашчејева | 7,31 | 7,52 | 6. у гр. 3 | Није се квалификовала | 31 / 37 (38) | [11] | |||
Олга Бибик | 400 м | 53,09 | 53,80 КВ | 2. у гр. 6 | 53,66 | 5. у гр. 2 | Није се квалификовала | 13 / 29 (31) | [12] |
Тетјана Мелник | 53,73 | 55,18 | 5. у гр. 2 | Није се квалификовала | 28 / 29 (31) | [13] | |||
Анастасија Ткачук | 800 м | 2:01,57 | 2:04,62 кв | 4. у гр. 2 | 2:05,78 | 5. у гр. 2 | Није се квалификовала | 9 / 19 | [14] |
Олга Љакова | 2:00,92 | 2:06,33 | 3. у гр. 1 | Није се квалификовала | 17 / 19 | [15] | |||
Олена Сидорска | 1.500 м | 4:15,30 | 4:14,95 ЛР | 5. у гр. 2 | Није се квалификовала | 11 / 19 | [16] | ||
Хана Плотицина | 60 м препоне | 7,99 | 8,00 КВ | 2. у гр. 4 | 7,92 КВ | 2. у гр. 1 | 7,96 | 4 / 22 (27) | [17] |
Олена Јановска | 8,16 | 8,33 | 6. у гр. 3 | није се квалификовала | 20 / 22 (27) | [18] | |||
Олга Бибик | 4 х 400 м | 3:30,43 НР | 3:32,10 | [19] | |||||
Тетјана Мелник | |||||||||
Анастасија Бризхина | |||||||||
Олга Љакова | |||||||||
Јулија Левченко | Скок увис | 1,92 | 1,90 кв | 4. | 1,94 ЛР | [20] | |||
Оксана Окунева | 1,94 | 1,90 кв | 4. | 1,92 | 4 / 21 | ||||
Јулија Чумаченко | 1,93 | 1,86 | 9. | Није се квалификовала | 9 / 21 | [21] | |||
Марина Киплико | Скок мотком | 4,55 | 4,55 | [22] | |||||
Марина Бек | Скок удаљ | 6,64 | 6,70 КВ, ЛР | 5. | 6,59 | 7 / 17 | [23] | ||
Ана Венхрус | 6,53 | 6,10 | 13. | Нису се квалификовале | 13 / 17 | [24] | |||
Руслана Цихотска | Троскок | 14,00 | 13,31 =ЛРС | 16. | 16 / 18 | [25] | |||
Олга Голодна | Бацање кугле | 18,24 | 16,16 | 19. | 19 / 21 | [26] |
Дисциплина | Алина Шук [27] | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Лич. рек. | Резултат | Бод. | Плас. | Укупно | Плас. | |
60 м препоне | 8,85 | 8,99 | 912 | 14. | 912 | 14. |
Скок увис | 1,89 | 1,86 | 1.029 | 4. | 1.941 | 9. |
Бацање кугле | 14,27 | 13,22 | 742 | 12. | 2.683 | 10. |
Скок удаљ | 6,12 | 5,90 | 819 | 8. | 3.502 | 10. |
800 м | 2:16,29 | 2:16,29 ЛР | 875 | 8. | 4.377 | 11. |
Петобој | 4.550 | 4.377 | 11 / 15 |
Референце
уреди- ^ Табела освојених медаља на сајту ЕАА Прибављено 18.4.2019.
- ^ Табела успешности на сајту ЕАА Прибављено 18.4.2019.