Pojdi na vsebino

Wikipedija:Prošnje za administratorstvo: Razlika med redakcijama

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Izbrisana vsebina Dodana vsebina
Vrstica 46: Vrstica 46:
Tu se razrešujejo prošnje za dodelitev statusa [[Wikipedija:Birokrati|birokrata]] na slovenski Wikipediji.
Tu se razrešujejo prošnje za dodelitev statusa [[Wikipedija:Birokrati|birokrata]] na slovenski Wikipediji.
<!-- Nove prošnje vstavite tu spodaj -->
<!-- Nove prošnje vstavite tu spodaj -->
{{Wikipedija:Prošnje za administratorstvo/HenrikBaun}}
----


== Arhiv ==
== Arhiv ==

Redakcija: 15:22, 27. maj 2019

Administratorji so wikipedisti s pravicami sistemskega operaterja, kar pomeni, da lahko brišejo ali zaščitijo članke, razveljavljajo vandalizme in blokirajo uporabnike, ki povzročajo škodo.

To je stran, na kateri občestvo Wikipedije obravnava prošnje wikipedistov za administratorje. Prijavi vas lahko kdo drug, lahko pa se prijavite tudi sami. V primeru, da vas prijavi kdo drug, se morate s kandidaturo javno strinjati - zadostuje sporočilo na tej strani.

Splošno

Status administratorja je dodeljen članom skupnosti, ki so seznanjeni s pravili in smernicami Wikipedije. Administratorji nimajo nobene posebne avtoritete na Wikipediji, a so podrejeni višjim standardom, saj jih lahko nekateri uporabniki smatrajo za »uradni obraz« Wikipedije. Administratorji naj bodo spoštljivi; v odnosu z drugimi naj bodo potrpežljivi ter z dobro presojo. Kandidati naj bodo na Wikipediji toliko časa, da je iz njihovega sodelovanja razvidno ali dosegajo te zahteve. Administratorstvo ni velika zadeva. Vsa administratorjeva dejanja je mogoče vrniti na predhodno stanje; biti administrator je večja dolžnost, saj so pravila in smernice, ki veljajo le za administratorje.

Standardi za kandidate
Večina novih administratorjev ima najmanj dva meseca sodelovanja in 500 urejanj. Glej tudi standarde za administratorstvo, kot jih vidijo nekateri redni uporabniki. Lahko uporabite tudi Katjino orodje za preštetje kandidatovih urejanj (opozorilo: število urejanj je lahko napačno).

Lahko predlagate sami sebe.

Brezimni uporabniki ne morejo biti predlagani, ne morejo predlagati drugih in ne morejo voliti. Lahko le komentirajo.

Postopek
Prošnje oziroma predlogi naj ostanejo sedem dni; v tem času je kandidatura odprta za volitve in komentarje. Birokrati lahko po presoji podaljšajo to časovno obdobje, če ni bilo doseženo soglasje; prag za tako odločitev naj bo približno 80 % podpora. Kandidature, ki bodo očitno zavrnjene, so lahko odstranjene predhodno, da se prepreči, da komentarji postanejo neprimerni. Če je kandidatura zavrnjena, počakajte primerno časovno obdobje, predno ponovno vložite kandidaturo (npr. en mesec).

Volitve
Da dodate svoj glas, uredite odstavek pri kandidatu. Po standardu za glasovalno pravico lahko glasuje vsak uporabnik, ki je do začetka glasovanja prijavljen najmanj 2 meseca in ima najmanj 50 urejanj. V zadnjih dveh mesecih mora imeti najmanj 50 urejanj ali pa najmanj 1000 urejanj skupno. Vsi ostali lahko izrazijo svoje mnenje v obliki komentarja. Kakršnikoli dolgi komentarji naj bodo uvrščeni v odstavek Komentarji.

Prosimo, da označite svoj glas za oziroma proti kandidata/kandidatu. Lahko se izrečete za nevtralnega; v tem primeru vaš glas ne bo vplival na končno štetje. Ko oddate svoj glas, dodajte krajši komentar zakaj ste tako volili (še posebej, ko volite proti ali nevtralen), tako da lahko drugi uporabniki vidijo vaše stališče in razloge za to. V primeru nejasnega rezultata bodo vse razlage in komentarji upoštevani, tudi tisti pri nevtralnih glasovih.

Pri svojih komentarjih in odgovorih bodite spoštljivi do drugih. Nekateri dialogi lahko postanejo zamerljive in čustvene narave. Ne pozabite, da smo vsi ljudje s čustvi, občutki in ponosom.

Da predlagate nekoga (tudi sebe)

  1. Uredite to stran in dodajte naslednje besedilo nad najnovejšo kandidaturo.
    {{Wikipedija:Prošnje za administratorstvo/Uporabniško_ime}}
    ----
  2. Sledite rdeči povezavi na Wikipedija:Prošnje za administratorstvo/Uporabniško_ime in dodajte sledeče:
    ===[[Uporabnik:Uporabniško ime|]]===
    <div class="navadnapovezava">'''[{{SERVER}}{{localurl:Wikipedija:Prošnje za administratorstvo/Uporabniško ime|action=edit}} Volite tu]</div> (0 za/0 proti/0 vzdržanih /0 neveljavnih) s koncem [[00. mesec]] [[0000]]'''
    Vaše imenovanje/opis uporabnika   ~~~~
    {{subst:Wikipedija:Prošnje za administratorstvo/Vprašanja kandidatu}}
  3. Predpreglejte vašo prošnjo, da preverite morebitne napake; zamenjajte; [[00. mesec]] [[0000]] z časom in datumom z vašega podpisa toda prestavite datum sedem dni naprej.

Prošnje za administratorstvo

Trenutno ni prošenj za administratorstvo.

   === Uporabnik:HenrikBaun ===

(0 za/2 proti/3 vzdržanih /0 neveljavnih) s koncem 3. junij 2019

HenrikBaun (pogovor) 16:11, 27. maj 2019 (CEST)[odgovori]

{{subst:Wikipedija:Prošnje za administratorstvo/Vprašanja kandidatu}}

Rdeči karton je posledica trmoglavosti hrvaškega adiministatorja, ki je moj pravopisni popravek vedno izničil in vrnil članek na prejšnje urejanje. Popravil sem pravopisno napako (zapis besede šport) in jo utemlejil z navedbami Hrvaškega jezikovnega portala. Na Hrvaškem se namreč uporabljata dva zapisa besede šport (sport in šport). Drugi zapis je bil umetno dodan v času HDZ-jeve vlade, ki je na ta način spremenila ime ministrstva. Na Hrvaškem je bila ta sprememba deležna velike pozornosti javnosti, ki posegov v jezik ni odobravala. Nekaj let kasneje je vlada SDP-ja vrnila staro ime in zapis besede. Hrvaški portal od takrat kot pravilni navaja obe obliki, vendar se oblika sport, ki sem jo ob popravku tudi sam uporabil, uporablja bolj pogosto. Administrator, zagret podpornik stranke HDZ z menoj ni želel razlravljati, ko sem mu rekel, da se očitno oddaja na Hrvaški radioteleviziji (sport) narobe imenuje in da naj jih o tem obvesti me je obtožil osebnega napada in kar dvakrat blokiral. Avtoritarno in nedemokratično, skratka žalostno. Čeprav sem po narodnosti Hrvat in politično neopredeljen sem zaradi hudega razočaranja in nasilja nad jezikom wikipedijo tudi protestno zapustil. HenrikBaun (pogovor) 15:36, 1. junij 2019 (CEST)[odgovori]

Se strinjam z Upwinxp. --Pinky sl (pogovor) 11:42, 3. junij 2019 (CEST)[odgovori]
  • Vzdržan: Tvoji prispevki so super in te podpiram. Mislim pa enako kot Janezdrilc in Yerpo, torej podružimo se še nekaj časa in čez nekaj časa ponovno presodimo novo vlogo za kandidaturo. P. S.: S hrvaškimi administratorji imam podobne slabe izkušnje. —Upwinxp (pogovor) 22:20, 1. junij 2019 (CEST)[odgovori]
   ----

Prošnje za birokratstvo

Tu se razrešujejo prošnje za dodelitev statusa birokrata na slovenski Wikipediji.

Arhiv

Wikipedija:Končane prošnje za administratorstvo
Wikipedija:Končane prošnje za birokratstvo

Glej tudi