Liga Mistrzów UEFA (2022/2023)/Faza kwalifikacyjna: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
→Pary rundy play-off: akt. |
m Robot wspomógł poprawę ujednoznacznienia Inwazja Rosji na Ukrainę (2022) – zmieniono link(i) do Inwazja Rosji na Ukrainę |
||
(Nie pokazano 42 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
Linia 1:
{{Turniej piłkarski infobox
|nazwa turnieju = Liga Mistrzów UEFA – faza kwalifikacyjna
Linia 27 ⟶ 26:
{{Główny artykuł|Liga Mistrzów UEFA (2022/2023)}}
Artykuł prezentuje szczegółowe dane dotyczące rozegranych meczów które miały na celu wyłonienie 6 drużyn piłkarskich, które wezmą udział w [[Liga Mistrzów UEFA (
== Terminarz ==
Linia 77 ⟶ 76:
! width="45px" |Wsp.
|-
|{{flaga|EST}} [[Levadia Tallinn|Tallinna FCI Levadia]]
|4.750
|-
|{{
|4.000
|-
Linia 88 ⟶ 87:
! width="45px" |Wsp.
|-
|{{
|3.000
|-
|'''{{
|'''1.075'''
|}
Linia 98 ⟶ 97:
|-
!colspan=3|Półfinały rundy
{{OneLegResult|[[Levadia Tallinn|Tallinna FCI Levadia]] {{
{{OneLegResult|
|-
!colspan=3|Finał rundy
{{OneLegResult|
|}
=== Półfinały rundy ===
{{mecz piłkarski zwinięty|21|06|2022|21:30|numer=1|data=|drużyna1_Fb=Levadia|wynik=1:6|wynik po I połowie=(1:3)|drużyna2_Fb=Víkingur Reykjavík|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034941/ Raport]|stadion=[[Víkingsvöllur]], [[Reykjavík]]<ref group="uwaga" name="rundawstępna">Mecze w rundzie wstępnej rozgrywane były na terenie neutralnym.</ref>|widzów=725|sędzia={{Flaga|POL}} [[Tomasz Musiał (sędzia piłkarski)|Tomasz Musiał]]|gol1=[[Zakaria Beglariszwili|Beglariszwili]] {{Gol|5|k}}|gol2={{Gol|10}} [[Kyle McLagan|McLagan]]<br />{{Gol|27}} [[Kristall Máni Ingason|Ingason]]<br />{{Gol|45+1}} [[Halldór Smári Sigurðsson|Sigurðsson]]<br />{{Gol|49}} [[Nikolaj Hansen|Hansen]]<br />{{Gol|71}} [[Helgi Guðjónsson|Guðjónsson]]<br />{{Gol|77}} [[Júlíus Magnússon|Magnússon]]|wygrała=2}}
{{mecz piłkarski zwinięty|21|06|2022|15:00|numer=2|data=|drużyna1_Fb=La Fiorita|wynik=1:2|wynik po I połowie=(1:0)|drużyna2_Fb=Inter Club d'Escaldes|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034942/ Raport]|stadion=[[Víkingsvöllur]], [[Reykjavík]]<ref group="uwaga" name="rundawstępna"></ref>|widzów=39|sędzia={{Flaga|NOR}} [[Rohit Saggi]]|gol1=[[Danilo Rinaldi|Rinaldi]] {{Gol|45+2}}|gol2={{Gol|55||66}} [[Genis Soldevila|Soldevila]]|wygrała=2}}
Linia 146 ⟶ 145:
! width="45px" | Wsp.
|-
|'''{{flaga|BGR}} [[Łudogorec Razgrad]]'''
|'''23.000'''
|-
|{{
|19.500
|-
|'''{{flaga|HUN}} [[Ferencvárosi TC (piłka nożna)|Ferencvárosi TC]]'''
|'''15.500'''
|-
|'''{{
|'''14.000'''
|-
|'''{{
|'''8.500'''
|-
Linia 167 ⟶ 166:
! width="45px" | Wsp.
|-
|{{
|6.250
|-
|{{flaga|BLR}} [[Szachcior Soligorsk]]
|6.250
|-
|{{flaga|KAZ}} [[Toboł Kustanaj]]
|4.500
|-
|'''{{
|'''4.250'''
|-
|{{flaga|ALB}} [[KF Tirana]]
|2.750
|}{{Col-break}}
Linia 192 ⟶ 191:
! width="45px" | Wsp.
|-
|'''{{
|'''23.500'''
|-
|'''{{
|'''17.000'''
|-
|'''{{
|'''8.500'''
|-
|{{
|8.500
|-
|'''{{
|'''8.000'''
|-
Linia 213 ⟶ 212:
! width="45px" | Wsp.
|-
|'''{{
|'''7.000'''
|-
|{{
|6.250
|-bgcolor=#FAFAA2 style="border: 3px solid blue"
|{{
|4.750
|-
|{{flaga|KVX}} [[KF Ballkani Suva Reka|Ballkani]]
|1.633
|-
|{{
|4.000
|}{{Col-break}}
Linia 238 ⟶ 237:
! width="45px" | Wsp.
|-
|'''{{
|'''25.000'''
|-
|'''{{
|'''22.500'''
|-
|'''{{
|'''13.000'''
|-
|{{
|7.250
|-
|'''{{
|'''7.000'''
|-
Linia 259 ⟶ 258:
! width="45px" | Wsp.
|-
|{{
|7.000
|-
|{{
|6.000
|-
|{{flaga|MLT}} [[Hibernians FC|Hibernians]]
|5.500
|-
|'''{{
|'''4.500'''
|-
|{{
|3.250
|}{{col-end}}
Linia 277 ⟶ 276:
=== Pary I rundy kwalifikacyjnej ===
{{TwoLeg start}}
{{TwoLegResult|[[Piunik Erywań]] {{
{{TwoLegResult|[[NK Maribor]] {{
{{TwoLegResult|[[Łudogorec Razgrad]] {{
{{TwoLegResult|[[F91 Dudelange]] {{
{{TwoLegResult|[[Toboł Kustanaj]] {{
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|[[KF Ballkani Suva Reka|Ballkani]] {{
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|[[KF Shkupi]] {{
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|
{{TwoLeg footer}}
Linia 299 ⟶ 298:
{{mecz piłkarski zwinięty|06|07|2022|20:15 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=2|data=|drużyna1_Fb=Maribor|wynik=0:0|wynik po I połowie=(0:0)|drużyna2_Fb=Shakhtyor Soligorsk|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034947/ Raport]|stadion=[[Stadion Ljudski vrt]], [[Maribor]]|widzów= 6 450|sędzia={{Flaga|GRE}} [[Anastasios Papapetrou]]|gol1=|gol2=|wygrała=}}
{{mecz piłkarski zwinięty|05|07|2022|19:45 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=3|data=|drużyna1_Fb=Ludogorets Razgrad|wynik=2:0|wynik po I połowie=(0:0)|drużyna2_Fb=Sutjeska Nikšić|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034948/ Raport]|stadion=[[Łudogorec Arena]], [[Razgrad]]|widzów=3 963|sędzia={{Flaga|POR}} [[Vitor Ferreira]]|gol1=[[Alex Santana|Santana]] {{Gol|74}}<br />[[Matías Tissera|Tissera]] {{Gol|90+1}}|gol2=|wygrała=1}}
{{mecz piłkarski zwinięty|06|07|2022|19:30 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=4|data=|drużyna1_Fb=Dudelange|wynik=1:0|wynik po I połowie=(0:0)|drużyna2_Fb=Tirana|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034949/ Raport]|stadion=[[Stade Jos Nosbaum]], [[Dudelange]]|widzów=1 555|sędzia={{Flaga|NOR}} [[Rohit Saggi]]|gol1=[[Mohcine Nader|Nader]] {{Gol|71}}|gol2=|wygrała=1}}
Linia 305 ⟶ 304:
{{mecz piłkarski zwinięty|06|07|2022|16:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=5|data=|drużyna1_Fb=Tobol|wynik=0:0|wynik po I połowie=(0:0)|drużyna2_Fb=Ferencváros|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034950/ Raport]|stadion=[[Stadion Centralny w Kustanaju|Stadion Centralny]], [[Kustanaj]]|widzów=8 420|sędzia={{Flaga|CRO}} [[Dario Bel]]|gol1=|gol2=|wygrała=}}
{{mecz piłkarski zwinięty|05|07|2022|19:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=6|data=|drużyna1_Fb=Malmö FF|wynik=3:2|wynik po I połowie=(2:1)|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034951/ Raport]|stadion=[[Swedbank Stadion|Eleda Stadion]], [[Malmö]]|widzów=11 830|sędzia={{Flaga|MDA}} [[Dumitru Muntean]]|gol1=[[Martin Olsson|Olsson]] {{Gol|16}}<br />[[Ola Toivonen|Toivonen]] {{Gol|42}}<br />[[Veljko Birmančević|Birmančević]] {{Gol|84}}|gol2={{Gol|38}} [[Kristall Máni Ingason|Ingason]]<br />{{Gol|90+3}} [[Helgi Gudjónsson|Gudjónsson]]|wygrała=1|drużyna2_Fb=Víkingur Reykjavík}}
{{mecz piłkarski zwinięty|05|07|2022|20:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=7|data=|drużyna1_Fb=Ballkani|wynik=1:1|wynik po I połowie=(1:1)|drużyna2_Fb=Žalgiris Vilnius|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034952/ Raport]|stadion=[[Stadion im. Fadila Vokrriego]], [[Prisztina]]<ref group="uwaga" name="ballkani">FC Ballkani rozegrał swój mecz domowy pierwszej rundy kwalifikacyjnej u siebie na Stadionie im. Fadila Vokrriego w Prisztinie, zamiast na swoim stadionie, Stadionie Miejskim w Suharece, który nie spełnił wymogów UEFA.</ref>|widzów=4 000|sędzia={{Flaga|IRL}} [[Rob Harvey]]|gol1=[[Nazmi Gripshi|Gripshi]] {{Gol|15}}|gol2={{Gol|25}} [[Oliver Buff|Buff]]|wygrała=}}
Linia 315 ⟶ 314:
{{mecz piłkarski zwinięty|05|07|2022|20:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=10|data=|drużyna1_Fb=The New Saints|wynik=1:0|wynik po I połowie=(0:0)|drużyna2_Fb=Linfield|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034955/ Raport]|stadion=[[Park Hall (stadion)|Park Hall]], [[Oswestry]]|widzów=1 034|sędzia={{Flaga|ROU}} [[Andrei Chivulete]]|gol1=[[Ryan Brobbel|Brobbel]] {{Gol|54}}|gol2=|wygrała=1}}
{{mecz piłkarski zwinięty|05|07|2022|20:30 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=11|data=|drużyna1_Fb=Shamrock Rovers|wynik=3:0|wynik po I połowie=(2:0)|drużyna2_Fb=Hibernians|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034956/ Raport]|stadion=[[Tallaght Stadium]], [[Dublin]]|widzów=7 019|sędzia={{Flaga|DEN}} [[Morten Krogh]]|gol1=[[Ronan Finn|Finn]] {{Gol|25}}<br />[[Dylan Watts|Watts]] {{Gol|40}}<br />[[Rory Gaffney|Gaffney]] {{Gol|78}}|gol2=|wygrała=1}}
{{mecz piłkarski zwinięty|05|07|2022|20:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=12|data=|drużyna1_Fb=Lech Poznań|wynik=1:0|wynik po I połowie=(1:0)|drużyna2_Fb=Qarabağ|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034957/ Raport]|stadion=[[Stadion Poznań]], [[Poznań]]|widzów=25 118|sędzia={{Flaga|ESP}} [[José Luis Munuera]]|gol1=[[Mikael Ishak|Ishak]] {{Gol|41}}|gol2=|wygrała=1}}
{{mecz piłkarski zwinięty|05|07|2022|20:45 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=13|data=|drużyna1_Fb=Shkupi|wynik=3:0|wynik po I połowie=(2:0)|drużyna2_Fb=Lincoln Red Imps|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034958/ Raport]|stadion=[[Nacionałna Arena „Tosze Proeski”]], [[Skopje]]<ref group="uwaga" name="shkupi">KF Shkupi rozegrał swój mecz domowy pierwszej i drugiej rundy kwalifikacyjnej na Nacionałnej Arenie „Tosze Proeski” w Skopju, zamiast na swoim stadionie, [[Stadion Czair|Stadionie Czair]], który nie spełnił wymogów UEFA.</ref>|widzów=2 500|sędzia={{Flaga|AUT}} [[Sebastian Gishamer]]|gol1=[[Mamadou Danfa|Danfa]] {{Gol|11}}<br />[[Sunday Adetunji|Adetunji]] {{Gol|29}}<br />[[Roy Chipolina|Chipolina]] {{Gol|62|sam.}}|gol2=|wygrała=1}}
{{mecz piłkarski zwinięty|06|07|2022|20:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=14|data=|drużyna1_Fb=Zrinjski Mostar|wynik=0:0|wynik po I połowie=(0:0)|drużyna2_Fb=Sheriff|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034959/ Raport]|stadion=[[Stadion pod Bijelim Brijegom]], [[Mostar]]|widzów=5 400|sędzia={{Flaga|ITA}} [[Fabio Maresca]]|gol1=|gol2=|wygrała=}}
Linia 328 ⟶ 327:
{{mecz piłkarski zwinięty|13|07|2022|20:30 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=1|data=|drużyna1_Fb=CFR Cluj|wynik=2:2 ([[dogrywka|dogr.]])|wynik po I połowie=(1:0, 1:1, 2:1)|drużyna2_Fb=Pyunik|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034961/ Raport]|stadion=[[Stadion im. dr. Constantina Rădulescu]], [[Kluż-Napoka]]|widzów=7 017|sędzia={{Flaga|ITA}} [[Michael Fabbri]]|gol1=[[Bismark Adjei-Boateng|Adjei-Boateng]] {{Gol|6}}<br />[[Claudiu Petrila|Petrila]] {{Gol|94}}|gol2={{Gol|89||119}} [[Zoran Gajić (piłkarz)|Gajić]]|karne1=[[Marko Dugandžić|Dugandžić]] {{karny-gol}}<br />[[Claudiu Petrila|Petrila]] {{karny-pudło}}<br />[[Andrei Burcă|Burcă]] {{karny-gol}}<br />[[Karlo Muhar|Muhar]] {{karny-gol}}<br />[[Camora (piłkarz)|Camora]] {{karny-pudło}}|karnewynik=3:4|karne2={{karny-gol}} [[Eugeniu Cociuc|Cociuc]]<br />{{karny-gol}} [[Artak Daszian|Daszian]]<br />{{karny-gol}} [[Hovhannes Harutyunyan|Harutyunyan]]<br />{{karny-gol}} [[Artur Avagyan|Avagyan]]|wygrała=2}}
{{mecz piłkarski zwinięty|13|07|2022|19:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=2|data=|drużyna1_Fb=Shakhtyor Soligorsk|wynik=0:2|wynik po I połowie=(0:1)|drużyna2_Fb=Maribor|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034962/ Raport]|stadion=[[Yeni Sakarya Atatürk]], [[Adapazarı]]<ref group="uwaga" name="bialorus">Ze względu na zaangażowanie kraju w [[Inwazja Rosji na Ukrainę
{{mecz piłkarski zwinięty|12|07|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=3|data=|drużyna1_Fb=Sutjeska Nikšić|wynik=0:1|wynik po I połowie=(0:0)|drużyna2_Fb=Ludogorets Razgrad|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034963/ Raport]|stadion=[[DG Arena]], [[Podgorica]]<ref group="uwaga" name="sutjeska">Sutjeska Nikšić rozegrał swój mecz domowy pierwszej rundy kwalifikacyjnej na DG Arenie w Podgoricy, zamiast na swoim stadionie, [[Stadion Kraj Bistrice|Stadionie Kraj Bistrice]] w [[Nikšić|Nikšiciu]], który nie spełnił wymogów UEFA.</ref>|widzów=1 000|sędzia={{Flaga|HUN}} [[Gergo Bogár]]|gol1=|gol2={{Gol|53}} [[Pieros Sotiriu|Sotiriu]]|wygrała=2}}
Linia 342 ⟶ 341:
{{mecz piłkarski zwinięty|12|07|2022|17:30 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=8|data=|drużyna1_Fb=RFS|wynik=2:1 ([[dogrywka|dogr.]])|wynik po I połowie=(0:0, 2:1, 2:1)|drużyna2_Fb=HJK Helsinki|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034968/ Raport]|stadion=[[Stadion Slokas]], [[Jurmała]]<ref group="uwaga" name="rfs">FK Rīgas Futbola skola rozegrał swój mecz domowy pierwszej rundy kwalifikacyjnej na Stadionie Slokas w Jurmale, zamiast na swoim stadionie, LNK Sporta Parks w [[Ryga|Rydze]], który nie spełnił wymogów UEFA.</ref>|widzów=1 631|sędzia={{Flaga|ISR}} [[David Fuxman]]|gol1=[[Artūrs Zjuzins|Zjuzins]] {{Gol|48}}<br />[[Stefan Panić|Panić]] {{Gol|56}}|gol2={{Gol|75}} [[Murilo Henrique de Araujo Santos|Murilo]]|karne1=[[Vitālijs Jagodinskis|Jagodinskis]] {{karny-gol}}<br />[[Tomislav Šarić|Šarić]] {{karny-gol}}<br />[[Stefan Panić|Panić]] {{karny-pudło}}<br />[[Žiga Lipušček|Lipušček]] {{karny-gol}}<br />[[Petr Mareš (piłkarz)|Mareš]] {{karny-gol}}|karnewynik=4:5|karne2={{karny-gol}} [[Santeri Väänänen|Väänänen]]<br />{{karny-gol}} [[Murilo Henrique de Araujo Santos|Murilo]]<br />{{karny-gol}} [[Bojan Radulović|Radulović]]<br />{{karny-gol}} [[Fabian Serrarens|Serrarens]]<br />{{karny-gol}} [[Casper Terho|Terho]]|wygrała=2}}
{{mecz piłkarski zwinięty|12|07|2022|19:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=9|data=|drużyna1_Fb=KÍ Klaksvík|wynik=3:1|wynik po I połowie=(2:0)|drużyna2_Fb=Bodø/Glimt|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034969/ Raport]|stadion=[[Djúpumýra]], [[Klaksvík]]|widzów=883|sędzia={{Flaga|ROU}} [[
{{mecz piłkarski zwinięty|12|07|2022|20:45 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=10|data=|drużyna1_Fb=Linfield|wynik=2:0 ([[dogrywka|dogr.]])|wynik po I połowie=(0:0, 1:0, 2:0)|drużyna2_Fb=The New Saints|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034970/ Raport]|stadion=[[Windsor Park]], [[Belfast]]|widzów=2 971|sędzia={{Flaga|CRO}} [[Duje Strukan]]|gol1=[[Jamie Mulgrew|Mulgrew]] {{Gol|90+4}}<br />[[Ethan Devine|Devine]] {{Gol|95}}|gol2=|wygrała=1}}
Linia 352 ⟶ 351:
{{mecz piłkarski zwinięty|12|07|2022|18:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=13|data=|drużyna1_Fb=Lincoln Red Imps|wynik=2:0|wynik po I połowie=(1:0)|drużyna2_Fb=Shkupi|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034973/ Raport]|stadion=[[Victoria Stadium]], [[Gibraltar]]|widzów=896|sędzia={{Flaga|SVK}} [[Filip Glova]]|gol1=[[Juan Peña|Peña]] {{Gol|32}}<br />[[Lee Casciaro|Casciaro]] {{Gol|69}}|gol2=|wygrała=1}}
{{mecz piłkarski zwinięty|13|07|2022|19:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=14|data=|drużyna1_Fb=Sheriff|wynik=1:0|wynik po I połowie=(1:0)|drużyna2_Fb=Zrinjski Mostar|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034974/ Raport]|stadion=[[Stadion Zimbru]], [[Kiszyniów]]<ref group="uwaga" name="sheriff">Decyzją UEFA, Sheriff Tyraspol nie może rozgrywać domowych meczów na swoim stadionie, do odwołania, ze względu na sytuację polityczną w [[Naddniestrze|Naddniestrzu]], w którym znajduje się siedziba klubu i ich związki z [[Rosja|Rosją]] prowadzącą [[Inwazja Rosji na Ukrainę
{{mecz piłkarski zwinięty|13|07|2022|19:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]|numer=15|data=|drużyna1_Fb=Dinamo Batumi|wynik=1:2 ([[dogrywka|dogr.]])|wynik po I połowie=(0:0, 0:0, 1:0)|drużyna2_Fb=Slovan Bratislava|raport=[https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2034975/ Raport]|stadion=[[Stadion Batumi]], [[Batumi]]|widzów=20 022|sędzia={{Flaga|POR}} [[António Nobre (sędzia piłkarski)|António Nobre]]|gol1=[[Zuriko Dawitaszwili|Dawitaszwili]] {{Gol|104}}|gol2={{Gol|115}} [[Tigran Barseghian|Barseghian]]<br />{{Gol|120+3}} [[Vladimír Weiss (ur. 1989)|Weiss]]|wygrała=2}}
Linia 395 ⟶ 394:
! width="45px" | Wsp.
|-
|'''{{
|'''49.500'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{
|'''25.000'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{flaga|HUN}} [[Ferencvárosi TC (piłka nożna)|Ferencvárosi TC]]'''
|'''15.500'''
|-
Linia 410 ⟶ 409:
! width="45px" | Wsp.
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{flaga|SVK}} [[Slovan Bratysława (piłka nożna)|Slovan Bratysława]]
|13.000
|-bgcolor=#FAFAA2 style="border: 3px solid blue"
|{{flaga|MKD}} [[KF Shkupi]]
|7.250
|-
|{{flaga|CHE}} [[FC Zürich]]
|7.000
|}
Linia 430 ⟶ 429:
! width="45px" | Wsp.
|-
|'''{{
|'''31.000'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{
|23.500
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{
|'''17.000'''
|-
Linia 445 ⟶ 444:
! width="45px" | Wsp.
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{
|8.500
|-bgcolor=#FAFAA2 style="border: 3px solid blue"
|{{flaga|NIR}} [[Linfield F.C.]]
|8.500
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{
|'''8.000'''
|}
Linia 466 ⟶ 465:
|-
|-
|{{flaga|GRC}} [[Olympiakos SFP]]
|41.000
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{flaga|BGR}} [[Łudogorec Razgrad]]'''
|'''23.000'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{
|'''22.500'''
|-bgcolor=#FAFAA2 style="border: 3px solid blue"
|'''{{
|'''19.500'''
|-
Linia 484 ⟶ 483:
! width="45px" | Wsp.
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{flaga|SLO}} [[NK Maribor]]
|14.000
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{flaga|LUX}} [[F91 Dudelange]]
|8.500
|-
|'''{{
|'''7.000'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{
|7.000
|}
{{col-end}}
'''Ścieżka ligowa:'''
{| class="wikitable" style="font-size: 100%"
Linia 505 ⟶ 503:
! width="45px" |Wsp.
|-
|'''{{
|'''44.000'''
|-
|'''{{
|'''19.000'''
|-
Linia 516 ⟶ 514:
! width="45px" |Wsp.
|-
|{{flaga|TUR}} [[Fenerbahçe SK (piłka nożna)|Fenerbahçe SK]]
|14.500
|-
|{{flaga|CYP}} [[AEK Larnaka]]
|7.500
|}
Linia 527 ⟶ 525:
|-
!colspan=6|Ścieżka mistrzowska
{{TwoLegResult|[[Ferencvárosi TC (piłka nożna)|Ferencvárosi TC]] {{
{{TwoLegResult|[[Dinamo Zagrzeb]] {{
{{TwoLegResult|[[Qarabağ FK]] {{
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|[[Linfield F.C.]] {{
{{TwoLegResult|[[Žalgiris Wilno]] {{
{{TwoLegResult|[[Łudogorec Razgrad]] {{
{{TwoLegResult|[[NK Maribor]] {{
{{TwoLegResult|[[Maccabi Hajfa]] {{
{{TwoLegResult|[[Piunik Erywań]] {{
|-
!colspan=6|Ścieżka ligowa
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|[[Dynamo Kijów]] {{
{{TwoLeg footer}}
Linia 569 ⟶ 567:
|drużyna2_Fb = Shkupi
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035037/ Raport]
|stadion = [[Stadion Maksimir|Maksimir]], [[Zagrzeb]]
|widzów = 7 912
|sędzia = {{Flaga|ROM}} [[Radu Petrescu]]
Linia 730 ⟶ 728:
|drużyna2_Fb = Fenerbahçe
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035047/ Raport]
|stadion = [[Stadion Miejski w Łodzi|Stadion Miejski]], [[Łódź]]<ref group="uwaga" name="ukraina">Z powodu [[Inwazja Rosji na Ukrainę
|widzów = 11 603
|sędzia = {{Flaga|SWE}} [[Glenn Nyberg]]
Linia 939 ⟶ 937:
W tej rundzie kwalifikacji utrzymany został podział na 2 ścieżki – mistrzowską i ligową:
* do startu w III rundzie kwalifikacyjnej dla mistrzów uprawnionych
* do startu w III rundzie kwalifikacyjnej w ścieżce ligowej uprawnionych
Drużyny, które
=== Podział na koszyki ===
Linia 975 ⟶ 973:
! width="45px" | Wsp.
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{
|'''49.500'''
|-bgcolor=#FAFAA2 style="border: 3px solid blue"
|'''{{
|'''41.000'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{
|'''25.000'''
|-
Linia 990 ⟶ 988:
! width="45px" | Wsp.
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{flaga|BGR}} [[Łudogorec Razgrad]]
|23.000
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{flaga|HUN}} [[Ferencvárosi TC (piłka nożna)|Ferencvárosi TC]]
|15.500
|-
|{{
|14.000
|}
Linia 1010 ⟶ 1008:
! width="45px" | Wsp.
|-
|'''{{
|'''46.000'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{
|'''31.000'''
|-bgcolor=#FAFAA2 style="border: 3px solid blue"
|{{flaga|LTU}} [[Žalgiris Wilno]]
|23.500
|-
Linia 1025 ⟶ 1023:
! width="45px" | Wsp.
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{flaga|MDA}} [[Sheriff Tyraspol]]
|22.500
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{
|'''17.000'''
|-bgcolor=#FAFAA2 style="border: 3px solid blue"
|{{flaga|ARM}} [[Piunik Erywań]]
|8.500
|}
{{col-end}}
'''Ścieżka ligowa:'''
{| class="wikitable" style="font-size: 100%"
Linia 1043 ⟶ 1040:
! width="45px" |Wsp.
|-
|'''{{
|'''61.000'''
|-
|'''{{flaga|SCO}} [[Rangers F.C.|Rangers]]'''
|'''50.250'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{flaga|UKR}} [[Dynamo Kijów]]'''
|'''44.000'''
|-
|'''{{flaga|NLD}} [[PSV Eindhoven]]'''
|'''33.000'''
|-
| colspan="2" align="center" |Drużyny nierozstawione
Linia 1060 ⟶ 1057:
! width="45px" |Wsp.
|-
|{{flaga|FRA}} [[AS Monaco FC|AS Monaco]]
|26.000
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{
|19.000
|-
|{{
|7.770
|-
|{{
|6.120
|}
Linia 1077 ⟶ 1074:
|-
!colspan=6|Ścieżka mistrzowska
{{TwoLegResult|[[Maccabi Hajfa]] {{
{{TwoLegResult|[[Qarabağ FK]] {{
{{TwoLegResult|[[Łudogorec Razgrad]] {{
{{TwoLegResult|[[Sheriff Tyraspol]] {{
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|[[FK Crvena zvezda]] {{
|-
!colspan=6|Ścieżka ligowa
{{TwoLegResult|[[AS Monaco FC|AS Monaco]] {{
{{TwoLegResult|[[Dynamo Kijów]] {{
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|[[SL Benfica]] {{
{{TwoLeg footer}}
Linia 1230 ⟶ 1227:
|drużyna2_Fb = Rangers
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035382/ Raport]
|stadion = [[Stadion Den Dreef]], [[Heverlee]]<ref group="uwaga" name="unionsg">Union SG rozegrał swój mecz domowy trzeciej rundy kwalifikacyjnej na Stadionie Den Dreef w Heverlee, zamiast na swoim stadionie, [[Stade Joseph Marien]] w [[Bruksela|Brukseli]], który nie spełnił wymogów UEFA.</ref>
|widzów = 1 100
|sędzia = {{Flaga|BIH}} [[Irfan Peljto]]
Linia 1264 ⟶ 1261:
|drużyna2_Fb = Maccabi Haifa
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035384/ Raport]
|stadion = [[Stadion GSP]], [[Nikozja]]<ref group="uwaga" name="apollon">Apollon Limassol
|widzów = 3 936
|sędzia = {{Flaga|DEU}} [[Felix Zwayer]]
|gol1 = [[Hervin Ongenda|Ongenda]] {{Gol|19}}<br />[[Israel Coll|Coll]] {{Gol|27}}
Linia 1281 ⟶ 1278:
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035385/ Raport]
|stadion = [[Groupama Aréna]], [[Budapeszt]]
|widzów = 18 875
|sędzia = {{Flaga|ESP}} [[Carlos del Cerro Grande]]
|gol1 = [[Adama Traoré (ur. 5 czerwca 1995)|Traoré]] {{Gol|86}}
Linia 1296 ⟶ 1293:
|drużyna2_Fb = Ludogorets Razgrad
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035386/ Raport]
|stadion = [[Stadion Maksimir|Maksimir]], [[Zagrzeb]]
|widzów = 13 658
|sędzia = {{Flaga|FRA}} [[Benoît Bastien]]
|gol1 = [[Josip Drmić|Drmić]] {{Gol|12}}<br />[[Mislav Oršić|Oršić]] {{Gol|27|k.|44}}<br />[[Bruno Petković|Petković]] {{Gol|87|k.}}
Linia 1313 ⟶ 1310:
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035387/ Raport]
|stadion = [[Doosan Arena]], [[Pilzno]]
|widzów = 10 770
|sędzia = {{Flaga|ISR}} [[Orel Grinfeld]]
|gol1 = [[Jan Kliment (piłkarz)|Kliment]] {{Gol|10}}<br />[[Jhon Mosquera (ur. 1990)|Mosquera]] {{Gol|62}}
Linia 1329 ⟶ 1326:
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035388/ Raport]
|stadion = [[Stadion LFF]], [[Wilno]]
|widzów = 4 629
|sędzia = {{Flaga|SUI}} [[Sandro Schärer]]
|gol1 = [[Francis Kyeremeh|Kyeremeh]] {{Gol|39}}
Linia 1345 ⟶ 1342:
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035389/ Raport]
|stadion = [[Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana]], [[Erywań]]
|widzów = 6 000
|sędzia = {{Flaga|SCO}} [[Willie Collum|William Collum]]
|gol1 =
Linia 1357 ⟶ 1354:
|data = |09|08|2022|20:30 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = PSV
|wynik =
|wynik po I połowie = (1:0, 2:2, 2:2)
|drużyna2_Fb = Monaco
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035390/ Raport]
|stadion = [[Philips Stadion]], [[Eindhoven]]
|widzów = 35 000
|sędzia = {{Flaga|ESP}} [[Jesús Gil Manzano]]
|gol1 = [[Joey Veerman|Veerman]] {{Gol|21}}<br />[[Erick Gutiérrez|Gutiérrez]] {{Gol|89}}<br />[[Luuk de Jong|De Jong]] {{Gol|109}}
|gol2 = {{Gol|58}} [[Guillermo Maripán|Maripán]]<br />{{Gol|70}} [[Wissam Ben Yedder|Ben Yedder]]
|wygrała = 1
}}
Linia 1373 ⟶ 1370:
|data = |09|08|2022|20:30 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Sturm Graz
|wynik =
|wynik po I połowie = (1:0, 1:0, 1:1)
|drużyna2_Fb = Dynamo Kyiv
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035391/ Raport]
|stadion = [[Merkur Arena]], [[Graz]]
|widzów = 14 007
|sędzia = {{Flaga|SVK}} [[Ivan Kružliak]]
|gol1 = [[Rasmus Højlund|Højlund]] {{Gol|27}}
|gol2 = {{Gol|97}} [[Kostyantyn Vivcharenko|Vivcharenko]]<br />{{Gol|112}} [[Wiktor Cyhankow|Cyhankow]]
|wygrała = 2
}}
Linia 1389 ⟶ 1386:
|data = |09|08|2022|20:45 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Rangers
|wynik =
|wynik po I połowie = (1:0)
|drużyna2_Fb = Union SG
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035392/ Raport]
|stadion = [[Ibrox Stadium]], [[Glasgow]]
|widzów = 48 454
|sędzia = {{Flaga|GRC}} [[Anastasios Sidiropulos]]
|gol1 = [[James Tavernier|Tavernier]] {{Gol|45|k.}}<br />[[Antonio Čolak|Čolak]] {{Gol|58}}<br />[[Malik Tillman|Tillman]] {{Gol|79}}
|gol2 =
|wygrała = 1
}}
Linia 1409 ⟶ 1406:
|drużyna2_Fb = Benfica
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035393/ Raport]
|stadion = [[AutoC Park Randers|AutoC Park]], [[Randers]]<ref group="uwaga" name="midtjylland">FC Midtjylland
|widzów = 5 111
|sędzia = {{Flaga|SRB}} [[Srđan Jovanović]]
|gol1 = [[Pione Sisto|Sisto]] {{Gol|63}}
Linia 1418 ⟶ 1415:
== Runda play-off ==
W tej rundzie kwalifikacji utrzymany
* do startu w rundzie play-off w ścieżce mistrzowskiej uprawnionych
* do startu w rundzie play-off w ścieżce ligowej uprawnione
Drużyny, które
=== Podział na koszyki ===
Linia 1455 ⟶ 1452:
! width="45px" | Wsp.
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{flaga|HRV}} [[Dinamo Zagrzeb]]'''
|'''49.500'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{flaga|SRB}} [[FK Crvena zvezda]]
|46.000
|-
|'''{{flaga|DNK}} [[FC Kopenhaga]]'''
|'''40.500'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{flaga|CZE}} [[Viktoria Pilzno]]'''
|'''31.000'''
|-
|-
Linia 1473 ⟶ 1470:
! width="45px" | Wsp.
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{flaga|AZE}} [[Qarabağ FK]]
|25.000
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{
|17.000
|-bgcolor=#FAFAA2 style="border: 3px solid blue"
|'''{{flaga|ISR}} [[Maccabi Hajfa]]'''
|'''14.000'''
|-
|{{flaga|TUR}} [[Trabzonspor]]
|5.500
|}
{{col-end}}
'''Ścieżka ligowa:'''
{| class="wikitable" style="font-size: 100%"
Linia 1496 ⟶ 1492:
! width="45px" | Wsp.
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{flaga|PRT}} [[SL Benfica]]'''
|'''61.000'''
|-bgcolor=#FAFAA2
|'''{{flaga|SCO}} [[Rangers F.C.|Rangers]]'''
|'''50.250'''
|-
|colspan=2 align=center| Drużyny nierozstawione
Linia 1506 ⟶ 1502:
! width="190px" | Drużyna
! width="45px" | Wsp.
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{flaga|UKR}} [[Dynamo Kijów]]
|44.000
|-bgcolor=#FAFAA2
|{{flaga|NLD}} [[PSV Eindhoven]]
|33.000
|}
Linia 1518 ⟶ 1514:
|-
!colspan=6|Ścieżka mistrzowska
{{TwoLegResult|[[Qarabağ FK]] {{
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|[[Maccabi Hajfa]] {{
{{TwoLegResult|[[FC Kopenhaga]] {{
|-
!colspan=6|Ścieżka ligowa
{{TwoLegResult|
{{TwoLegResult|[[Rangers F.C.|Rangers]] {{
{{TwoLeg footer}}
=== Pierwsze mecze ===
==== Ścieżka mistrzowska ====
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 1
|data = |17|08|2022|18:45 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Qarabağ
|wynik = 0:0
|wynik po I połowie = (0:0)
|drużyna2_Fb = Viktoria Plzeň
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035480/ Raport]
|stadion = [[Stadion Republikański im. Tofiqa Bəhramova]], [[Baku]]
|widzów = 31 150
|sędzia = {{Flaga|SVN}} [[Slavko Vinčić]]
|gol1 =
|gol2 =
|wygrała =
}}
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 2
|data = |16|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Bodø/Glimt
|wynik = 1:0
|wynik po I połowie = (1:0)
|drużyna2_Fb = Dinamo Zagreb
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035481/ Raport]
|stadion = [[Aspmyra Stadion]], [[Bodø]]
|widzów = 7 762
|sędzia = {{Flaga|NED}} [[Danny Makkelie]]
|gol1 = [[Amahl Pellegrino|Pellegrino]] {{Gol|37}}
|gol2 =
|wygrała = 1
}}
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 3
|data = |17|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Maccabi Haifa
|wynik = 3:2
|wynik po I połowie = (1:2)
|drużyna2_Fb = Red Star Belgrade
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035482/ Raport]
|stadion = [[Stadion Samiego Ofera]], [[Hajfa]]
|widzów = 29 132
|sędzia = {{Flaga|ESP}} [[Carlos del Cerro Grande]]
|gol1 = [[Frantzdy Pierrot|Pierrot]] {{Gol|18||51}}<br />[[Tjaronn Chery|Chery]] {{Gol|61}}
|gol2 = {{Gol|27}} [[Aleksandar Pešić|Pešić]]<br />{{Gol|40}} [[Guélor Kanga|Kanga]]
|wygrała = 1
}}
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 4
|data = |16|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = F.C. Copenhagen
|wynik = 2:1
|wynik po I połowie = (1:0)
|drużyna2_Fb = Trabzonspor
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035483/ Raport]
|stadion = [[Parken]], [[Kopenhaga]]
|widzów = 27 520
|sędzia = {{Flaga|ENG}} [[Michael Oliver (sędzia piłkarski)|Michael Oliver]]
|gol1 = [[Viktor Claesson|Claesson]] {{Gol|9}}<br />[[Lukas Lerager|Lerager]] {{Gol|48}}
|gol2 = {{Gol|79}} [[Anastasios Bakasetas|Bakasetas]]
|wygrała = 1
}}
==== Ścieżka ligowa ====
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 1
|data = |17|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Dynamo Kyiv
|wynik = 0:2
|wynik po I połowie = (0:2)
|drużyna2_Fb = Benfica
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035484/ Raport]
|stadion = [[Stadion Miejski w Łodzi|Stadion Miejski]], [[Łódź]]<ref group="uwaga" name="ukraina"></ref>
|widzów = 16 450
|sędzia = {{Flaga|DEU}} [[Felix Zwayer]]
|gol1 =
|gol2 = {{Gol|9}} [[Gilberto Moraes Júnior|Gilberto]]<br />{{Gol|37}} [[Gonçalo Ramos|Ramos]]
|wygrała = 2
}}
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 2
|data = |16|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Rangers
|wynik = 2:2
|wynik po I połowie = (1:1)
|drużyna2_Fb = PSV
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035485/ Raport]
|stadion = [[Ibrox Stadium]], [[Glasgow]]
|widzów = 49 097
|sędzia = {{Flaga|ITA}} [[Daniele Orsato]]
|gol1 = [[Antonio Čolak|Čolak]] {{Gol|40}}<br />[[Tom Lawrence|Lawrence]] {{Gol|70}}
|gol2 = {{Gol|37}} [[Ibrahim Sangaré|Sangaré]]<br />{{Gol|78}} [[Armando Obispo|Obispo]]
|wygrała =
}}
=== Rewanże ===
==== Ścieżka mistrzowska ====
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 1
|data = |23|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Viktoria Plzeň
|wynik = 2:1
|wynik po I połowie = (0:1)
|drużyna2_Fb = Qarabağ
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035486/ Raport]
|stadion = [[Doosan Arena]], [[Pilzno]]
|widzów = 10 963
|sędzia = {{Flaga|PRT}} [[Artur Soares Dias]]
|gol1 = [[Jan Kopic|Kopic]] {{Gol|58}}<br />[[Jan Kliment (piłkarz)|Kliment]] {{Gol|73}}
|gol2 = {{Gol|38}} [[Filip Ozobić|Ozobić]]
|wygrała = 1
}}
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 2
|data = |24|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Dinamo Zagreb
|wynik = 4:1 ([[dogrywka|dogr.]])
|wynik po I połowie = (2:0, 2:1, 2:1)
|drużyna2_Fb = Bodø/Glimt
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035487/ Raport]
|stadion = [[Stadion Maksimir|Maksimir]], [[Zagrzeb]]
|widzów = 18 349
|sędzia = {{Flaga|ESP}} [[Antonio Mateu Lahoz]]
|gol1 = [[Mislav Oršić|Oršić]] {{Gol|4}}<br />[[Bruno Petković|Petković]] {{Gol|35}}<br />[[Josip Drmić|Drmić]] {{Gol|117}}<br />[[Petar Bočkaj|Bočkaj]] {{Gol|120}}
|gol2 = {{Gol|70}} [[Albert Grønbæk|Grønbæk]]
|wygrała = 1
}}
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 3
|data = |23|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Red Star Belgrade
|wynik = 2:2
|wynik po I połowie = (2:1)
|drużyna2_Fb = Maccabi Haifa
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035488/ Raport]
|stadion = [[Stadion Crvena zvezda]], [[Belgrad]]
|widzów = 47 731
|sędzia = {{Flaga|ENG}} [[Anthony Taylor]]
|gol1 = [[Aleksandar Pešić|Pešić]] {{Gol|27}}<br />[[Mirko Ivanić|Ivanić]] {{Gol|43}}
|gol2 = {{Gol|45+5}} [[Daniel Sundgren|Sundgren]]<br />{{Gol|90|sam.}} [[Milan Pavkov|Pavkov]]
|wygrała =
}}
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 4
|data = |24|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Trabzonspor
|wynik = 0:0
|wynik po I połowie = (0:0)
|drużyna2_Fb = F.C. Copenhagen
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035489/ Raport]
|stadion = [[Medical Park Stadyumu]], [[Trabzon]]
|widzów = 36 128
|sędzia = {{Flaga|NED}} [[Danny Makkelie]]
|gol1 =
|gol2 =
|wygrała =
}}
==== Ścieżka ligowa ====
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 1
|data = |23|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = Benfica
|wynik = 3:0
|wynik po I połowie = (3:0)
|drużyna2_Fb = Dynamo Kyiv
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035490/ Raport]
|stadion = [[Estádio da Luz]], [[Lizbona]]
|widzów = 58 705
|sędzia = {{Flaga|FRA}} [[Clément Turpin]]
|gol1 = [[Nicolás Otamendi|Otamendi]] {{Gol|27}}<br />[[Rafa Silva|R. Silva]] {{Gol|40}}<br />[[David Neres|Neres]] {{Gol|42}}
|gol2 =
|wygrała = 1
}}
{{mecz piłkarski zwinięty
|numer = 2
|data = |24|08|2022|21:00 [[Czas środkowoeuropejski letni|CEST]]
|drużyna1_Fb = PSV
|wynik = 0:1
|wynik po I połowie = (0:0)
|drużyna2_Fb = Rangers
|raport = [https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2035491/ Raport]
|stadion = [[Philips Stadion]], [[Eindhoven]]
|widzów = 34 893
|sędzia = {{Flaga|POL}} [[Szymon Marciniak]]
|gol1 =
|gol2 = {{Gol|60}} [[Antonio Čolak|Čolak]]
|wygrała = 2
}}
== Zobacz też ==
|
Aktualna wersja na dzień 18:36, 21 cze 2024
UEFA Champions League qualifying phase | |
Szczegóły turnieju | |
Gospodarz | |
---|---|
Termin |
21 czerwca – 24 sierpnia 2022 |
Liczba drużyn |
52 |
Statystyki turnieju | |
Mecze |
|
- Główny artykuł:
Artykuł prezentuje szczegółowe dane dotyczące rozegranych meczów które miały na celu wyłonienie 6 drużyn piłkarskich, które wezmą udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2022/2023. Faza kwalifikacyjna trwała od 21 czerwca do 24 sierpnia 2022.
Terminarz
[edytuj | edytuj kod]Faza | Runda | Data losowania | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
Runda wstępna | Półfinały rundy | 7 czerwca 2022 | 21 czerwca 2022 | |
Finał rundy | 24 czerwca 2022 | |||
Kwalifikacje | Pierwsza runda kwalifikacyjna | 14 czerwca 2022 | 5-6 lipca 2022 | 12-13 lipca 2022 |
Druga runda kwalifikacyjna | 15 czerwca 2022 | 19-20 lipca 2022 | 26-27 lipca 2022 | |
Trzecia runda kwalifikacyjna | 18 lipca 2022 | 2-3 sierpnia 2022 | 9 sierpnia 2022 | |
Play-off | 2 sierpnia 2022 | 16-17 sierpnia 2022 | 23-24 sierpnia 2022 |
Runda wstępna
[edytuj | edytuj kod]Do startu w Rundzie wstępnej zostały uprawnione 4 drużyny. Runda została podzielona na półfinały i finał. W tej rundzie zespoły grały tylko jeden mecz. Drużyny, które przegrały w tej rundzie, otrzymały prawo gry w I rundzie kwalifikacyjnej Ligi Konferencji Europy UEFA.
Podział na koszyki
[edytuj | edytuj kod]Drużyny rozstawione | |
Drużyna | Wsp. |
---|---|
Tallinna FCI Levadia | 4.750 |
SP La Fiorita | 4.000 |
Drużyny nierozstawione | |
Drużyna | Wsp. |
Inter Club d’Escaldes | 3.000 |
Víkingur Reykjavík | 1.075 |
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Półfinały rundy | ||
Tallinna FCI Levadia | 1:6 | Víkingur Reykjavík |
SP La Fiorita | 1:2 | Inter Club d’Escaldes |
Finał rundy | ||
Inter Club d’Escaldes | 0:1 | Víkingur Reykjavík |
Półfinały rundy
[edytuj | edytuj kod]1 21 czerwca 2022 | FCI Levadia Tallinn | 1:6 | Víkingur Reykjavík | Víkingsvöllur, Reykjavík[a] | |
21:30 | Beglariszwili 5' (k) | (1:3) Raport |
10' McLagan 27' Ingason 45+1' Sigurðsson 49' Hansen 71' Guðjónsson 77' Magnússon |
Widzów: 725 Sędzia: Tomasz Musiał | |
2 21 czerwca 2022 | SP La Fiorita | 1:2 | Inter Club d’Escaldes | Víkingsvöllur, Reykjavík[a] | |
15:00 | Rinaldi 45+2' | (1:0) Raport |
55', 66' Soldevila | Widzów: 39 Sędzia: Rohit Saggi | |
Finał rundy
[edytuj | edytuj kod]24 czerwca 2022 | Inter Club d’Escaldes | 0:1 | Víkingur Reykjavík | Víkingsvöllur, Reykjavík[a] | |
21:30 | (0:0) Raport |
68' Ingason | Widzów: 925 Sędzia: Urs Schnyder | ||
I runda kwalifikacyjna
[edytuj | edytuj kod]Do startu w I rundzie kwalifikacyjnej zostały uprawnione 30 drużyny (1 z poprzedniej rundy), z czego 15 zostało rozstawionych. Drużyny, które przegrały w tej rundzie, otrzymały prawo gry w II rundzie kwalifikacyjnej Ligi Konferencji Europy UEFA.
Podział na koszyki
[edytuj | edytuj kod]Uwaga: Losowanie I rundy kwalifikacyjnej odbyło się przed zakończeniem rundy wstępnej, więc rozstawienia dokonano przyjmując założenie, że awans uzyska drużyna z najwyższym współczynnikiem w poprzedniej rundzie. W przypadku awansu, którejś z drużyn nierozstawionej, w I rundzie przejmuje ona współczynnik najwyżej rozstawionego rywala.
Oznaczenia:
Drużyny, które awansowały z rundy wstępnej zachowując swój współczynnik. |
Drużyny, które zaczęły rywalizację od I rundy eliminacyjnej. |
Drużyny, które awansowały z rundy wstępnej, przejmując współczynnik rywala. |
|
|
|
Pary I rundy kwalifikacyjnej
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
Piunik Erywań | 2:2 (k. 4:3) | CFR Cluj | 0:0 | 2:2 (dogr.) |
NK Maribor | 2:0 | Szachcior Soligorsk | 0:0 | 2:0 |
Łudogorec Razgrad | 3:0 | Sutjeska Nikšić | 2:0 | 1:0 |
F91 Dudelange | 3:1 | KF Tirana | 1:0 | 2:1 |
Toboł Kustanaj | 1:5 | Ferencvárosi TC | 0:0 | 1:5 |
Malmö FF | 6:5 | Víkingur Reykjavík | 3:2 | 3:3 |
Ballkani | 1:2 | Žalgiris Wilno | 1:1 | 0:1 (dogr.) |
HJK Helsinki | 2:2 (k. 5:4) | FK RFS | 1:0 | 1:2 (dogr.) |
FK Bodø/Glimt | 4:3 | KÍ Klaksvík | 3:0 | 1:3 |
The New Saints F.C. | 1:2 | Linfield F.C. | 1:0 | 0:2 (dogr.) |
Shamrock Rovers | 3:0 | Hibernians | 3:0 | 0:0 |
Lech Poznań | 2:5 | Qarabağ FK | 1:0 | 1:5 |
KF Shkupi | 3:2 | Lincoln Red Imps | 3:0 | 0:2 |
Zrinjski Mostar | 0:1 | Sheriff Tyraspol | 0:0 | 0:1 |
Slovan Bratysława | 2:1 | Dinamo Batumi | 0:0 | 2:1 (dogr.) |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
Pierwsze mecze
[edytuj | edytuj kod]1 5 lipca 2022 | Piunik Erywań | 0:0 | CFR Cluj | Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana, Erywań | |
18:00 CEST | (0:0) Raport |
Widzów: 8 000 Sędzia: Bastian Dankert | |||
2 6 lipca 2022 | NK Maribor | 0:0 | Szachcior Soligorsk | Stadion Ljudski vrt, Maribor | |
20:15 CEST | (0:0) Raport |
Widzów: 6 450 Sędzia: Anastasios Papapetrou | |||
3 5 lipca 2022 | Łudogorec Razgrad | 2:0 | Sutjeska Nikšić | Łudogorec Arena, Razgrad | |
19:45 CEST | Santana 74' Tissera 90+1' |
(0:0) Raport |
Widzów: 3 963 Sędzia: Vitor Ferreira | ||
4 6 lipca 2022 | F91 Dudelange | 1:0 | KF Tirana | Stade Jos Nosbaum, Dudelange | |
19:30 CEST | Nader 71' | (0:0) Raport |
Widzów: 1 555 Sędzia: Rohit Saggi | ||
5 6 lipca 2022 | Toboł Kustanaj | 0:0 | Ferencvárosi TC | Stadion Centralny, Kustanaj | |
16:00 CEST | (0:0) Raport |
Widzów: 8 420 Sędzia: Dario Bel | |||
6 5 lipca 2022 | Malmö FF | 3:2 | Víkingur Reykjavík | Eleda Stadion, Malmö | |
19:00 CEST | Olsson 16' Toivonen 42' Birmančević 84' |
(2:1) Raport |
38' Ingason 90+3' Gudjónsson |
Widzów: 11 830 Sędzia: Dumitru Muntean | |
7 5 lipca 2022 | Ballkani | 1:1 | Žalgiris Wilno | Stadion im. Fadila Vokrriego, Prisztina[b] | |
20:00 CEST | Gripshi 15' | (1:1) Raport |
25' Buff | Widzów: 4 000 Sędzia: Rob Harvey | |
8 6 lipca 2022 | HJK Helsinki | 1:0 | FK RFS | Bolt Arena, Helsinki | |
18:00 CEST | Martic 11' | (1:0) Raport |
Widzów: 3 874 Sędzia: Juxhin Xhaja | ||
9 6 lipca 2022 | FK Bodø/Glimt | 3:0 | KÍ Klaksvík | Aspmyra Stadion, Bodø | |
18:00 CEST | Boniface 11', 31', 58' (k.) | (2:0) Raport |
Widzów: 4 227 Sędzia: Donald Robertson | ||
10 5 lipca 2022 | The New Saints F.C. | 1:0 | Linfield F.C. | Park Hall, Oswestry | |
20:00 CEST | Brobbel 54' | (0:0) Raport |
Widzów: 1 034 Sędzia: Andrei Chivulete | ||
11 5 lipca 2022 | Shamrock Rovers | 3:0 | Hibernians | Tallaght Stadium, Dublin | |
20:30 CEST | Finn 25' Watts 40' Gaffney 78' |
(2:0) Raport |
Widzów: 7 019 Sędzia: Morten Krogh | ||
12 5 lipca 2022 | Lech Poznań | 1:0 | Qarabağ FK | Stadion Poznań, Poznań | |
20:00 CEST | Ishak 41' | (1:0) Raport |
Widzów: 25 118 Sędzia: José Luis Munuera | ||
13 5 lipca 2022 | KF Shkupi | 3:0 | Lincoln Red Imps | Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje[c] | |
20:45 CEST | Danfa 11' Adetunji 29' Chipolina 62' (sam.) |
(2:0) Raport |
Widzów: 2 500 Sędzia: Sebastian Gishamer | ||
14 6 lipca 2022 | Zrinjski Mostar | 0:0 | Sheriff Tyraspol | Stadion pod Bijelim Brijegom, Mostar | |
20:00 CEST | (0:0) Raport |
Widzów: 5 400 Sędzia: Fabio Maresca | |||
15 6 lipca 2022 | Slovan Bratysława | 0:0 | Dinamo Batumi | Národný futbalový štadión, Bratysława | |
20:30 CEST | (0:0) Raport |
Widzów: 10 589 Sędzia: David Coote | |||
Rewanże
[edytuj | edytuj kod]1 13 lipca 2022 | CFR Cluj | 2:2 (dogr.) k. 3:4
|
Piunik Erywań | Stadion im. dr. Constantina Rădulescu, Kluż-Napoka | |
20:30 CEST | Adjei-Boateng 6' Petrila 94' |
(1:0, 1:1, 2:1) Raport |
89', 119' Gajić | Widzów: 7 017 Sędzia: Michael Fabbri | |
Rzuty karne | |||||
Dugandžić Petrila Burcă Muhar Camora |
Cociuc Daszian Harutyunyan Avagyan |
2 13 lipca 2022 | Szachcior Soligorsk | 0:2 | NK Maribor | Yeni Sakarya Atatürk, Adapazarı[d] | |
19:00 CEST | (0:1) Raport |
12', 56' Baturina | Widzów: 0[d] Sędzia: Enea Jorgji | ||
3 12 lipca 2022 | Sutjeska Nikšić | 0:1 | Łudogorec Razgrad | DG Arena, Podgorica[e] | |
21:00 CEST | (0:0) Raport |
53' Sotiriu | Widzów: 1 000 Sędzia: Gergo Bogár | ||
4 12 lipca 2022 | KF Tirana | 1:2 | F91 Dudelange | Stadiumi Elbasan Arena, Elbasan[f] | |
20:00 CEST | Xhixha 78' | (0:0) Raport |
49' Bojić 61' Sinani |
Widzów: 6 000 Sędzia: Cesar Soto Grado | |
5 13 lipca 2022 | Ferencvárosi TC | 5:1 | Toboł Kustanaj | Groupama Aréna, Budapeszt | |
20:00 CEST | Traoré 4', 17' Laïdouni 21' Bassey 74', 90+1' |
(3:1) Raport |
23' Sergeyev | Widzów: 17 347 Sędzia: Krzysztof Jakubik | |
6 12 lipca 2022 | Víkingur Reykjavík | 3:3 | Malmö FF | Víkingsvöllur, Reykjavik | |
21:30 CEST | Gunnarsson 15', 75' Hansen 56' |
(1:2) Raport |
34' Birmančević 44' Beijmo 47' Christiansen |
Widzów: 1 080 Sędzia: John Beaton | |
7 12 lipca 2022 | Žalgiris Wilno | 1:0 (dogr.) | Ballkani | Stadion LFF, Wilno | |
18:00 CEST | Oyewusi 97' | (0:0, 0:0, 1:0) Raport |
Widzów: 3 542 Sędzia: Espen Eskås | ||
8 12 lipca 2022 | FK RFS | 2:1 (dogr.) k. 4:5
|
HJK Helsinki | Stadion Slokas, Jurmała[g] | |
17:30 CEST | Zjuzins 48' Panić 56' |
(0:0, 2:1, 2:1) Raport |
75' Murilo | Widzów: 1 631 Sędzia: David Fuxman | |
Rzuty karne | |||||
Jagodinskis Šarić Panić Lipušček Mareš |
Väänänen Murilo Radulović Serrarens Terho |
9 12 lipca 2022 | KÍ Klaksvík | 3:1 | FK Bodø/Glimt | Djúpumýra, Klaksvík | |
19:00 CEST | Mikkelsen 12' Andreasen 20', 85' |
(2:0) Raport |
55' (k.) Boniface | Widzów: 883 Sędzia: Horațiu Feșnic | |
10 12 lipca 2022 | Linfield F.C. | 2:0 (dogr.) | The New Saints F.C. | Windsor Park, Belfast | |
20:45 CEST | Mulgrew 90+4' Devine 95' |
(0:0, 1:0, 2:0) Raport |
Widzów: 2 971 Sędzia: Duje Strukan | ||
11 12 lipca 2022 | Hibernians | 0:0 | Shamrock Rovers | Centenary Stadium, Ta’ Qali[h] | |
20:00 CEST | (0:0) Raport |
Widzów: 979 Sędzia: Manfredas Lukjančukas | |||
12 12 lipca 2022 | Qarabağ FK | 5:1 | Lech Poznań | Stadion Republikański im. Tofiqa Bəhramova, Baku | |
18:00 CEST | Kady 14', 74' Ozobić 42' Medina 56' A. Hüseynov 77' |
(2:1) Raport |
1' Velde | Widzów: 27 652 Sędzia: Andrew Madley | |
13 12 lipca 2022 | Lincoln Red Imps | 2:0 | KF Shkupi | Victoria Stadium, Gibraltar | |
18:00 CEST | Peña 32' Casciaro 69' |
(1:0) Raport |
Widzów: 896 Sędzia: Filip Glova | ||
14 13 lipca 2022 | Sheriff Tyraspol | 1:0 | Zrinjski Mostar | Stadion Zimbru, Kiszyniów[i] | |
19:00 CEST | Savić 22' (sam.) | (1:0) Raport |
Widzów: 4 242 Sędzia: Peter Bankes | ||
15 13 lipca 2022 | Dinamo Batumi | 1:2 (dogr.) | Slovan Bratysława | Stadion Batumi, Batumi | |
19:00 CEST | Dawitaszwili 104' | (0:0, 0:0, 1:0) Raport |
115' Barseghian 120+3' Weiss |
Widzów: 20 022 Sędzia: António Nobre | |
II runda kwalifikacyjna
[edytuj | edytuj kod]Od tej rundy turniej kwalifikacyjny zostanie podzielony na 2 części – dla mistrzów i niemistrzów poszczególnych federacji:
- do startu w II rundzie kwalifikacyjnej dla mistrzów uprawnionych było 20 drużyn (w tym 15 zwycięzców I rundy), z czego 10 było rozstawionych;
- do startu w II rundzie kwalifikacyjnej w ścieżce ligowej uprawnione były 4 drużyny, z czego 2 były rozstawione.
Drużyny, które przegrały w tej rundzie, otrzymały prawo gry w III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy UEFA.
Podział na koszyki
[edytuj | edytuj kod]Uwaga: Losowanie II rundy kwalifikacyjnej odbyło się przed zakończeniem I rundy kwalifikacyjnej, więc rozstawienia dokonano przyjmując założenie, że awans uzyska drużyna z najwyższym współczynnikiem w poprzedniej rundzie. W przypadku awansu, którejś z drużyn nierozstawionej, w II rundzie przejmuje ona współczynnik najwyżej rozstawionego rywala.
Oznaczenia:
Drużyny, które awansowały z I rundy eliminacyjnej zachowując swój współczynnik. |
Drużyny, które zaczęły rywalizację od II rundy eliminacyjnej. |
Drużyny, które awansowały z I rundy eliminacyjnej, przejmując współczynnik rywala. |
Ścieżka mistrzowska:
|
|
|
Ścieżka ligowa:
Drużyny rozstawione | |
Drużyna | Wsp. |
---|---|
Dynamo Kijów | 44.000 |
FC Midtjylland | 19.000 |
Drużyny nierozstawione | |
Drużyna | Wsp. |
Fenerbahçe SK | 14.500 |
AEK Larnaka | 7.500 |
Pary II rundy kwalifikacyjnej
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz | |
---|---|---|---|---|---|
Ścieżka mistrzowska | |||||
Ferencvárosi TC | 5:3 | Slovan Bratysława | 1:2 | 4:1 | |
Dinamo Zagrzeb | 3:2 | KF Shkupi | 2:2 | 1:0 | |
Qarabağ FK | 5:4 | FC Zürich | 3:2 | 2:2 (dogr.) | |
HJK Helsinki | 1:7 | Viktoria Pilzno | 1:2 | 0:5 | |
Linfield F.C. | 1:8 | FK Bodø/Glimt | 1:0 | 0:8 | |
Žalgiris Wilno | 3:0 | Malmö FF | 1:0 | 2:0 | |
Łudogorec Razgrad | 4:2 | Shamrock Rovers | 3:0 | 1:2 | |
NK Maribor | 0:1 | Sheriff Tyraspol | 0:0 | 0:1 | |
Maccabi Hajfa | 5:1 | Olympiakos SFP | 1:1 | 4:0 | |
Piunik Erywań | 4:2 | F91 Dudelange | 0:1 | 4:1 | |
Ścieżka ligowa | |||||
FC Midtjylland | 2:2 (k. 4:3) | AEK Larnaka | 1:1 | 1:1 (dogr.) | |
Dynamo Kijów | 2:1 | Fenerbahçe SK | 0:0 | 2:1 (dogr.) | |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
Pierwsze mecze
[edytuj | edytuj kod]Ścieżka mistrzowska
[edytuj | edytuj kod]1 20 lipca 2022 | Ferencvárosi TC | 1:2 | Slovan Bratysława | Groupama Aréna, Budapeszt | |
20:00 CEST | Zachariassen 70' | (0:0) Raport |
81' Kaszia 86' Barseghian |
Widzów: 20 459 Sędzia: Ricardo de Burgos | |
2 19 lipca 2022 | Dinamo Zagrzeb | 2:2 | KF Shkupi | Maksimir, Zagrzeb | |
21:00 CEST | Ademi 44' Petković 86' |
(1:1) Raport |
25' Putita 89' Cephas |
Widzów: 7 912 Sędzia: Radu Petrescu | |
3 19 lipca 2022 | Qarabağ FK | 3:2 | FC Zürich | Stadion Republikański im. Tofiqa Bəhramova, Baku | |
18:00 CEST | Kady 17' Wadji 36', 66' |
(2:0) Raport |
65' Kamberi 85' (k.) Kryeziu |
Widzów: 30 782 Sędzia: Irfan Peljto | |
4 20 lipca 2022 | HJK Helsinki | 1:2 | Viktoria Pilzno | Bolt Arena, Helsinki | |
18:00 CEST | Radulović 50' | (0:1) Raport |
6' (k.) Chorý 57' Kopic |
Widzów: 5 236 Sędzia: Nikola Dabanović | |
5 19 lipca 2022 | Linfield F.C. | 1:0 | FK Bodø/Glimt | Windsor Park, Belfast | |
20:45 CEST | Millar 83' | (0:0) Raport |
Widzów: 3 168 Sędzia: Andris Treimanis | ||
6 19 lipca 2022 | Žalgiris Wilno | 1:0 | Malmö FF | Stadion LFF, Wilno | |
18:00 CEST | Ourega 49' | (0:0) Raport |
Widzów: 4 918 Sędzia: Georgi Kabakow | ||
7 19 lipca 2022 | Łudogorec Razgrad | 3:0 | Shamrock Rovers | Łudogorec Arena, Razgrad | |
19:45 CEST | Sotiriu 26', 35' Thiago 90+4' |
(2:0) Raport |
Widzów: 4 983 Sędzia: João Pinheiro | ||
8 20 lipca 2022 | NK Maribor | 0:0 | Sheriff Tyraspol | Stadion Ljudski vrt, Maribor | |
20:15 CEST | (0:0) Raport |
Widzów: 7 150 Sędzia: Harald Lechner | |||
9 20 lipca 2022 | Maccabi Hajfa | 1:1 | Olympiakos SFP | Stadion Samiego Ofera, Hajfa | |
19:00 CEST | Haziza 90+2' | (0:1) Raport |
7' Zinckernagel | Widzów: 29 654 Sędzia: Sascha Stegemann | |
10 19 lipca 2022 | Piunik Erywań | 0:1 | F91 Dudelange | Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana, Erywań | |
18:00 CEST | (0:0) Raport |
72' (k.) Hadji | Widzów: 9 000 Sędzia: Craig Pawson | ||
Ścieżka ligowa
[edytuj | edytuj kod]1 19 lipca 2022 | FC Midtjylland | 1:1 | AEK Larnaka | MCH Arena, Herning | |
19:45 CEST | Sviatchenko 84' | (0:0) Raport |
81' Gyurcsó | Widzów: 7 008 Sędzia: Novak Simović | |
2 20 lipca 2022 | Dynamo Kijów | 0:0 | Fenerbahçe SK | Stadion Miejski, Łódź[j][1] | |
20:00 CEST | (0:0) Raport |
Widzów: 11 603 Sędzia: Glenn Nyberg | |||
Rewanże
[edytuj | edytuj kod]Ścieżka mistrzowska
[edytuj | edytuj kod]1 27 lipca 2022 | Slovan Bratysława | 1:4 | Ferencvárosi TC | Národný futbalový štadión, Bratysława | |
20:30 CEST | De Marco 70' | (0:2) Raport |
20' Boli 31' Zachariassen 89' Traoré 90+5' Laïdouni |
Widzów: 21 500 Sędzia: Marco Di Bello | |
2 26 lipca 2022 | KF Shkupi | 0:1 | Dinamo Zagrzeb | Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje[c] | |
21:00 CEST | (0:0) Raport |
47' Ademi | Widzów: 12 500 Sędzia: Jakob Kehlet | ||
3 27 lipca 2022 | FC Zürich | 2:2 (dogr.) | Qarabağ FK | Letzigrund Stadion, Zurych | |
19:00 CEST | Medvedev 4' (sam.) Santini 90+6' |
(1:0, 2:1, 2:2) Raport |
56' Kady 98' Owusu |
Widzów: 10 237 Sędzia: Allard Lindhout | |
4 26 lipca 2022 | Viktoria Pilzno | 5:0 | HJK Helsinki | Doosan Arena, Pilzno | |
19:00 CEST | Pernica 11' Sýkora 21', 73' Hejda 31' Kliment 84' |
(3:0) Raport |
Widzów: 10 810 Sędzia: Aleksandar Stavrev | ||
5 27 lipca 2022 | FK Bodø/Glimt | 8:0 | Linfield F.C. | Aspmyra Stadion, Bodø | |
18:00 CEST | Vetlesen 7' Boniface 21' (k.) Pellegrino 25', 54' (k.) Saltnes 29' Espejord 52', 88' Sampsted 73' |
(4:0) Raport |
Widzów: 5 110 Sędzia: Roi Reinshreiber | ||
6 27 lipca 2022 | Malmö FF | 0:2 | Žalgiris Wilno | Eleda Stadion, Malmö | |
19:00 CEST | (0:1) Raport |
34' Oyewusi 52' Oliveira |
Widzów: 17 234 Sędzia: Kristo Tohver | ||
7 26 lipca 2022 | Shamrock Rovers | 2:1 | Łudogorec Razgrad | Tallaght Stadium, Dublin | |
21:00 CEST | Greene 21' Emakhu 88' |
(1:0) Raport |
90+1' Cauly | Widzów: 6 322 Sędzia: Fabio Maresca | |
8 26 lipca 2022 | Sheriff Tyraspol | 1:0 | NK Maribor | Stadion Zimbru, Kiszyniów[i] | |
19:00 CEST | Yansané 88' | (0:0) Raport |
Widzów: 6 738 Sędzia: Tamás Bognár | ||
9 27 lipca 2022 | Olympiakos SFP | 0:4 | Maccabi Hajfa | Stadion im. Jeorjosa Karaiskakisa, Pireus | |
21:00 CEST | (0:1) Raport |
5' Chery 61', 65' Pierrot 87' Abu Fani |
Widzów: 21 705 Sędzia: Daniel Stefański | ||
10 26 lipca 2022 | F91 Dudelange | 1:4 | Piunik Erywań | Stade Jos Nosbaum, Dudelange | |
19:30 CEST | Hassan 21' | (1:1) Raport |
24' Juninho 54', 85' Juričić 76' Otubanjo |
Widzów: 1 495 Sędzia: José Luis Munuera | |
Ścieżka ligowa
[edytuj | edytuj kod]1 26 lipca 2022 | AEK Larnaka | 1:1 (dogr.) k. 3:4
|
FC Midtjylland | AEK Arena – Georgios Karapatakis, Larnaka | |
17:30 CEST | Olatunji 9' | (1:1, 1:1, 1:1) Raport |
12' Dalsgaard | Widzów: 6 163 Sędzia: István Vad | |
Rzuty karne | |||||
Altman Miličević Romo Gama Gustavo |
Dalsgaard Sisto Sørensen Dyhr Kaba |
2 27 lipca 2022 | Fenerbahçe SK | 1:2 (dogr.) | Dynamo Kijów | Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu, Stambuł | |
19:00 CEST | Szalai 89' | (0:0, 1:1, 1:1) Raport |
57' Bujalski 114' Karawajew |
Widzów: 40 000 Sędzia: Massimiliano Irrati | |
III runda kwalifikacyjna
[edytuj | edytuj kod]W tej rundzie kwalifikacji utrzymany został podział na 2 ścieżki – mistrzowską i ligową:
- do startu w III rundzie kwalifikacyjnej dla mistrzów uprawnionych było 12 drużyn (w tym 10 zwycięzców II rundy), z czego 6 było rozstawionych;
- do startu w III rundzie kwalifikacyjnej w ścieżce ligowej uprawnionych było 8 drużyn (w tym 2 zwycięzców II rundy), z czego 4 były rozstawione.
Drużyny, które przegrały w tej rundzie, w ścieżce mistrzowskiej otrzymały prawo gry w rundzie play-off, natomiast w ścieżce ligowej w fazie grupowej Ligi Europy UEFA.
Podział na koszyki
[edytuj | edytuj kod]Uwaga: Losowanie III rundy kwalifikacyjnej odbyło się przed zakończeniem II rundy kwalifikacyjnej, więc rozstawienia dokonano przyjmując założenie, że awans uzyska drużyna z najwyższym współczynnikiem w poprzedniej rundzie. W przypadku awansu, którejś z drużyn nierozstawionej, w III rundzie przejmuje ona współczynnik najwyżej rozstawionego rywala.
Oznaczenia:
Drużyny, które awansowały z II rundy eliminacyjnej zachowując swój współczynnik. |
Drużyny, które zaczęły rywalizację od III rundy eliminacyjnej. |
Drużyny, które awansowały z II rundy eliminacyjnej, przejmując współczynnik rywala. |
Ścieżka mistrzowska:
|
|
Ścieżka ligowa:
Drużyny rozstawione | |
Drużyna | Wsp. |
---|---|
SL Benfica | 61.000 |
Rangers | 50.250 |
Dynamo Kijów | 44.000 |
PSV Eindhoven | 33.000 |
Drużyny nierozstawione | |
Drużyna | Wsp. |
AS Monaco | 26.000 |
FC Midtjylland | 19.000 |
Sturm Graz | 7.770 |
Union SG | 6.120 |
Pary III rundy kwalifikacyjnej
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz | |
---|---|---|---|---|---|
Ścieżka mistrzowska | |||||
Maccabi Hajfa | 4:2 | Apollon Limassol | 4:0 | 0:2 | |
Qarabağ FK | 4:2 | Ferencvárosi TC | 1:1 | 3:1 | |
Łudogorec Razgrad | 3:6 | Dinamo Zagrzeb | 1:2 | 2:4 | |
Sheriff Tyraspol | 2:4 | Viktoria Pilzno | 1:2 | 1:2 | |
FK Bodø/Glimt | 6:1 | Žalgiris Wilno | 5:0 | 1:1 | |
FK Crvena zvezda | 7:0 | Piunik Erywań | 5:0 | 2:0 | |
Ścieżka ligowa | |||||
AS Monaco | 3:4 | PSV Eindhoven | 1:1 | 2:3 (dogr.) | |
Dynamo Kijów | 3:1 | Sturm Graz | 1:0 | 2:1 (dogr.) | |
Union SG | 2:3 | Rangers | 2:0 | 0:3 | |
SL Benfica | 7:2 | FC Midtjylland | 4:1 | 3:1 | |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
Pierwsze mecze
[edytuj | edytuj kod]Ścieżka mistrzowska
[edytuj | edytuj kod]1 3 sierpnia 2022 | Maccabi Hajfa | 4:0 | Apollon Limassol | Stadion Samiego Ofera, Hajfa | |
19:00 CEST | Peybernes 38' (sam.) Mohamed 54', 62' Pierrot 79' |
(1:0) Raport |
Widzów: 30 000 Sędzia: Maurizio Mariani | ||
2 3 sierpnia 2022 | Qarabağ FK | 1:1 | Ferencvárosi TC | Stadion Republikański im. Tofiqa Bəhramova, Baku | |
18:00 CEST | Owusu 34' | (1:1) Raport |
17' Boli | Widzów: 31 200 Sędzia: Andreas Ekberg | |
3 2 sierpnia 2022 | Łudogorec Razgrad | 1:2 | Dinamo Zagrzeb | Łudogorec Arena, Razgrad | |
19:45 CEST | Tekpetey 22' | (1:2) Raport |
6' Perić 9' (sam.) Padt |
Widzów: 7 505 Sędzia: Cüneyt Çakır | |
4 2 sierpnia 2022 | Sheriff Tyraspol | 1:2 | Viktoria Pilzno | Stadion Zimbru, Kiszyniów[i] | |
19:00 CEST | Rasheed 36' (k.) | (1:1) Raport |
41' (k.) Chorý 55' Bucha |
Widzów: 8 153 Sędzia: Danny Makkelie | |
5 3 sierpnia 2022 | FK Bodø/Glimt | 5:0 | Žalgiris Wilno | Aspmyra Stadion, Bodø | |
18:00 CEST | Vetlesen 33' (k.) Pellegrino 36' Salvesen 58' Høibråten 61' Espejord 90+3' |
(2:0) Raport |
Widzów: 6 117 Sędzia: István Vad | ||
6 3 sierpnia 2022 | FK Crvena zvezda | 5:0 | Piunik Erywań | Stadion Crvena zvezda, Belgrad | |
20:45 CEST | Bukari 29', 44', 70' Kangwa 33' Mitrović 77' |
(3:0) Raport |
Widzów: 40 456 Sędzia: Artur Soares Dias | ||
Ścieżka ligowa
[edytuj | edytuj kod]1 2 sierpnia 2022 | AS Monaco | 1:1 | PSV Eindhoven | Stadion Ludwika II, Monako | |
20:00 CEST | Disasi 80' | (0:1) Raport |
38' Veerman | Widzów: 10 802 Sędzia: Davide Massa | |
2 3 sierpnia 2022 | Dynamo Kijów | 1:0 | Sturm Graz | Stadion Miejski, Łódź[j] | |
20:00 CEST | Karawajew 28' | (1:0) Raport |
Widzów: 6 092 Sędzia: François Letexier | ||
3 2 sierpnia 2022 | Union SG | 2:0 | Rangers | Stadion Den Dreef, Heverlee[k] | |
20:45 CEST | Teuma 27' Vanzeir 76' (k.) |
(1:0) Raport |
Widzów: 1 100 Sędzia: Irfan Peljto | ||
4 2 sierpnia 2022 | SL Benfica | 4:1 | FC Midtjylland | Estádio da Luz, Lizbona | |
21:00 CEST | Ramos 17', 33', 61' Fernández 40' |
(3:0) Raport |
78' (k.) Sisto | Widzów: 53 346 Sędzia: Alejandro Hernández Hernández | |
Rewanże
[edytuj | edytuj kod]Ścieżka mistrzowska
[edytuj | edytuj kod]1 9 sierpnia 2022 | Apollon Limassol | 2:0 | Maccabi Hajfa | Stadion GSP, Nikozja[l] | |
19:00 CEST | Ongenda 19' Coll 27' |
(2:0) Raport |
Widzów: 3 936 Sędzia: Felix Zwayer | ||
2 9 sierpnia 2022 | Ferencvárosi TC | 1:3 | Qarabağ FK | Groupama Aréna, Budapeszt | |
20:00 CEST | Traoré 86' | (0:1) Raport |
7' Zoubir 54', 78' Wadji |
Widzów: 18 875 Sędzia: Carlos del Cerro Grande | |
3 9 sierpnia 2022 | Dinamo Zagrzeb | 4:2 | Łudogorec Razgrad | Maksimir, Zagrzeb | |
20:00 CEST | Drmić 12' Oršić 27' (k.), 44' Petković 87' (k.) |
(3:1) Raport |
45+4', 49' (k.) Despodov | Widzów: 13 658 Sędzia: Benoît Bastien | |
4 9 sierpnia 2022 | Viktoria Pilzno | 2:1 | Sheriff Tyraspol | Doosan Arena, Pilzno | |
19:00 CEST | Kliment 10' Mosquera 62' |
(1:0) Raport |
47' (k.) Rasheed | Widzów: 10 770 Sędzia: Orel Grinfeld | |
5 9 sierpnia 2022 | Žalgiris Wilno | 1:1 | FK Bodø/Glimt | Stadion LFF, Wilno | |
18:00 CEST | Kyeremeh 39' | (1:0) Raport |
51' Mugisha | Widzów: 4 629 Sędzia: Sandro Schärer | |
6 9 sierpnia 2022 | Piunik Erywań | 0:2 | FK Crvena zvezda | Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana, Erywań | |
19:00 CEST | (0:1) Raport |
44' (k.) Kanga 60' Pavkov |
Widzów: 6 000 Sędzia: William Collum | ||
Ścieżka ligowa
[edytuj | edytuj kod]1 9 sierpnia 2022 | PSV Eindhoven | 3:2 (dogr.) | AS Monaco | Philips Stadion, Eindhoven | |
20:30 CEST | Veerman 21' Gutiérrez 89' De Jong 109' |
(1:0, 2:2, 2:2) Raport |
58' Maripán 70' Ben Yedder |
Widzów: 35 000 Sędzia: Jesús Gil Manzano | |
2 9 sierpnia 2022 | Sturm Graz | 1:2 (dogr.) | Dynamo Kijów | Merkur Arena, Graz | |
20:30 CEST | Højlund 27' | (1:0, 1:0, 1:1) Raport |
97' Vivcharenko 112' Cyhankow |
Widzów: 14 007 Sędzia: Ivan Kružliak | |
3 9 sierpnia 2022 | Rangers | 3:0 | Union SG | Ibrox Stadium, Glasgow | |
20:45 CEST | Tavernier 45' (k.) Čolak 58' Tillman 79' |
(1:0) Raport |
Widzów: 48 454 Sędzia: Anastasios Sidiropulos | ||
4 9 sierpnia 2022 | FC Midtjylland | 1:3 | SL Benfica | AutoC Park, Randers[m] | |
19:45 CEST | Sisto 63' | (0:1) Raport |
23' Fernández 56' Araújo 88' Gonçalves |
Widzów: 5 111 Sędzia: Srđan Jovanović | |
Runda play-off
[edytuj | edytuj kod]W tej rundzie kwalifikacji utrzymany został podział na 2 ścieżki – mistrzowską i ligową:
- do startu w rundzie play-off w ścieżce mistrzowskiej uprawnionych zostało 8 drużyn (w tym 6 zwycięzców III rundy), z czego 4 były rozstawione;
- do startu w rundzie play-off w ścieżce ligowej uprawnione zostały 4 drużyny (zwycięzcy III rundy), z czego 2 były rozstawione.
Drużyny, które przegrały w tej rundzie, otrzymały prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy UEFA.
Podział na koszyki
[edytuj | edytuj kod]Uwaga: Losowanie rundy play-off odbyło się przed zakończeniem III rundy kwalifikacyjnej, więc rozstawienia dokonano przyjmując założenie, że awans uzyska drużyna z najwyższym współczynnikiem w poprzedniej rundzie. W przypadku awansu, którejś z drużyn nierozstawionej, w rundzie play-off przejmuje ona współczynnik najwyżej rozstawionego rywala.
Oznaczenia:
Drużyny, które awansowały z III rundy eliminacyjnej zachowując swój współczynnik. |
Drużyny, które zaczęły rywalizację od rundy play-off. |
Drużyny, które awansowały z III rundy eliminacyjnej, przejmując współczynnik rywala. |
Ścieżka mistrzowska:
|
Ścieżka ligowa:
Drużyny rozstawione | |
Drużyna | Wsp. |
---|---|
SL Benfica | 61.000 |
Rangers | 50.250 |
Drużyny nierozstawione | |
Drużyna | Wsp. |
Dynamo Kijów | 44.000 |
PSV Eindhoven | 33.000 |
Pary rundy play-off
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz | |
---|---|---|---|---|---|
Ścieżka mistrzowska | |||||
Qarabağ FK | 1:2 | Viktoria Pilzno | 0:0 | 1:2 | |
FK Bodø/Glimt | 2:4 | Dinamo Zagrzeb | 1:0 | 1:4 (dogr.) | |
Maccabi Hajfa | 5:4 | FK Crvena zvezda | 3:2 | 2:2 | |
FC Kopenhaga | 2:1 | Trabzonspor | 2:1 | 0:0 | |
Ścieżka ligowa | |||||
Dynamo Kijów | 0:5 | SL Benfica | 0:2 | 0:3 | |
Rangers | 3:2 | PSV Eindhoven | 2:2 | 1:0 | |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
Pierwsze mecze
[edytuj | edytuj kod]Ścieżka mistrzowska
[edytuj | edytuj kod]1 17 sierpnia 2022 | Qarabağ FK | 0:0 | Viktoria Pilzno | Stadion Republikański im. Tofiqa Bəhramova, Baku | |
18:45 CEST | (0:0) Raport |
Widzów: 31 150 Sędzia: Slavko Vinčić | |||
2 16 sierpnia 2022 | FK Bodø/Glimt | 1:0 | Dinamo Zagrzeb | Aspmyra Stadion, Bodø | |
21:00 CEST | Pellegrino 37' | (1:0) Raport |
Widzów: 7 762 Sędzia: Danny Makkelie | ||
3 17 sierpnia 2022 | Maccabi Hajfa | 3:2 | FK Crvena zvezda | Stadion Samiego Ofera, Hajfa | |
21:00 CEST | Pierrot 18', 51' Chery 61' |
(1:2) Raport |
27' Pešić 40' Kanga |
Widzów: 29 132 Sędzia: Carlos del Cerro Grande | |
4 16 sierpnia 2022 | FC Kopenhaga | 2:1 | Trabzonspor | Parken, Kopenhaga | |
21:00 CEST | Claesson 9' Lerager 48' |
(1:0) Raport |
79' Bakasetas | Widzów: 27 520 Sędzia: Michael Oliver | |
Ścieżka ligowa
[edytuj | edytuj kod]1 17 sierpnia 2022 | Dynamo Kijów | 0:2 | SL Benfica | Stadion Miejski, Łódź[j] | |
21:00 CEST | (0:2) Raport |
9' Gilberto 37' Ramos |
Widzów: 16 450 Sędzia: Felix Zwayer | ||
2 16 sierpnia 2022 | Rangers | 2:2 | PSV Eindhoven | Ibrox Stadium, Glasgow | |
21:00 CEST | Čolak 40' Lawrence 70' |
(1:1) Raport |
37' Sangaré 78' Obispo |
Widzów: 49 097 Sędzia: Daniele Orsato | |
Rewanże
[edytuj | edytuj kod]Ścieżka mistrzowska
[edytuj | edytuj kod]1 23 sierpnia 2022 | Viktoria Pilzno | 2:1 | Qarabağ FK | Doosan Arena, Pilzno | |
21:00 CEST | Kopic 58' Kliment 73' |
(0:1) Raport |
38' Ozobić | Widzów: 10 963 Sędzia: Artur Soares Dias | |
2 24 sierpnia 2022 | Dinamo Zagrzeb | 4:1 (dogr.) | FK Bodø/Glimt | Maksimir, Zagrzeb | |
21:00 CEST | Oršić 4' Petković 35' Drmić 117' Bočkaj 120' |
(2:0, 2:1, 2:1) Raport |
70' Grønbæk | Widzów: 18 349 Sędzia: Antonio Mateu Lahoz | |
3 23 sierpnia 2022 | FK Crvena zvezda | 2:2 | Maccabi Hajfa | Stadion Crvena zvezda, Belgrad | |
21:00 CEST | Pešić 27' Ivanić 43' |
(2:1) Raport |
45+5' Sundgren 90' (sam.) Pavkov |
Widzów: 47 731 Sędzia: Anthony Taylor | |
4 24 sierpnia 2022 | Trabzonspor | 0:0 | FC Kopenhaga | Medical Park Stadyumu, Trabzon | |
21:00 CEST | (0:0) Raport |
Widzów: 36 128 Sędzia: Danny Makkelie | |||
Ścieżka ligowa
[edytuj | edytuj kod]1 23 sierpnia 2022 | SL Benfica | 3:0 | Dynamo Kijów | Estádio da Luz, Lizbona | |
21:00 CEST | Otamendi 27' R. Silva 40' Neres 42' |
(3:0) Raport |
Widzów: 58 705 Sędzia: Clément Turpin | ||
2 24 sierpnia 2022 | PSV Eindhoven | 0:1 | Rangers | Philips Stadion, Eindhoven | |
21:00 CEST | (0:0) Raport |
60' Čolak | Widzów: 34 893 Sędzia: Szymon Marciniak | ||
Zobacz też
[edytuj | edytuj kod]- Liga Europy UEFA (2022/2023)/Faza kwalifikacyjna
- Liga Konferencji Europy UEFA (2022/2023)/Faza kwalifikacyjna (ścieżka mistrzowska)
- Liga Konferencji Europy UEFA (2022/2023)/Faza kwalifikacyjna (ścieżka ligowa)
Uwagi
[edytuj | edytuj kod]- ↑ a b c Mecze w rundzie wstępnej rozgrywane były na terenie neutralnym.
- ↑ FC Ballkani rozegrał swój mecz domowy pierwszej rundy kwalifikacyjnej u siebie na Stadionie im. Fadila Vokrriego w Prisztinie, zamiast na swoim stadionie, Stadionie Miejskim w Suharece, który nie spełnił wymogów UEFA.
- ↑ a b KF Shkupi rozegrał swój mecz domowy pierwszej i drugiej rundy kwalifikacyjnej na Nacionałnej Arenie „Tosze Proeski” w Skopju, zamiast na swoim stadionie, Stadionie Czair, który nie spełnił wymogów UEFA.
- ↑ a b Ze względu na zaangażowanie kraju w inwazję Rosji na Ukrainę białoruskie drużyny są zobowiązane do rozgrywania swoich meczów domowych na neutralnych obiektach i bez udziału publiczności aż do odwołania.
- ↑ Sutjeska Nikšić rozegrał swój mecz domowy pierwszej rundy kwalifikacyjnej na DG Arenie w Podgoricy, zamiast na swoim stadionie, Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu, który nie spełnił wymogów UEFA.
- ↑ KF Tirana rozegrał swój mecz domowy pierwszej rundy kwalifikacyjnej na Stadiumi Elbasan Arena w Elbasanie, zamiast na swoim stadionie, Stadiumi Selman Stërmasi w Tiranie, który nie spełnił wymogów UEFA.
- ↑ FK Rīgas Futbola skola rozegrał swój mecz domowy pierwszej rundy kwalifikacyjnej na Stadionie Slokas w Jurmale, zamiast na swoim stadionie, LNK Sporta Parks w Rydze, który nie spełnił wymogów UEFA.
- ↑ Hibernians FC rozegrał swój mecz domowy pierwszej rundy kwalifikacyjnej na Centenary Stadium w Ta’ Qali, zamiast na swoim stadionie, Hibernians Stadium w Paoli, który nie spełnił wymogów UEFA.
- ↑ a b c Decyzją UEFA, Sheriff Tyraspol nie może rozgrywać domowych meczów na swoim stadionie, do odwołania, ze względu na sytuację polityczną w Naddniestrzu, w którym znajduje się siedziba klubu i ich związki z Rosją prowadzącą inwazję na Ukrainę.
- ↑ a b c Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę ukraińskie drużyny rozgrywają swoje mecze domowe na neutralnych obiektach do odwołania.
- ↑ Union SG rozegrał swój mecz domowy trzeciej rundy kwalifikacyjnej na Stadionie Den Dreef w Heverlee, zamiast na swoim stadionie, Stade Joseph Marien w Brukseli, który nie spełnił wymogów UEFA.
- ↑ Apollon Limassol rozegrał swój mecz domowy trzeciej rundy kwalifikacyjnej na Stadionie GSP w Nikozji, zamiast na swoim stadionie, Stadion Tsirio w Limassol, który nie spełnił wymogów UEFA.
- ↑ FC Midtjylland rozegrał swój mecz domowy trzeciej rundy kwalifikacyjnej na AutoC Park w Randers, zamiast na swoim stadionie, MCH Arena w Herning, z powodu rozgrywania na tym stadionie Światowych Igrzysk Jeździeckich.
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ «Динамо» - «Фенербахче»: дата та місце матчу кваліфікації Ліги чемпіонів - ФK «Динамо» Київ. Офіційний сайт [online], fcdynamo.com [dostęp 2022-06-27] (ukr.).