Wikipedia:Wikipedystów portret własny/F
Wikipedystów portret własny to strona na której Wikipedyści piszą wzajemnie o sobie (ale, żeby uniknąć stronniczości, nie o sobie samych).
Strona ta ma zaznajomić Cię z aktywniejszymi uczestnikami przedsięwzięcia. Może przydać się przy szukaniu odpowiedniej osoby do rozwiązania Twojego zagadnienia, pomóc w prowadzeniu dyskusji itp. Może też stać się dla Ciebie źródłem motywacji, pomóc w zrozumieniu rzeczywistych intencji innych wikipedystów, a także pokazać czym grozi zadawanie się z nami i ostrzec przed pułapką wikipedioholizmu :-).
W rzeczywistości tak źle z nami nie jest. Spory sporami, ale w końcu wszyscy się godzą. Poniższe wpisy są zaprawione sporą dozą samokrytyki, życzliwych przycinków (dla dobra wspólnego) oraz wikipediowego czarnego humoru – bo jak wiadomo, łatwiej pisać o negatywach, niż chwalić się, a z zagłaskiwania jeszcze nic dobrego nie wyszło. W każdym razie nie sądź nas po tych wpisach, póki nie poznasz nas bliżej – a poznać możesz dopiero po włączeniu się w przedsięwzięcie.
ps. Staraj się nie pisać o sobie, a jeśli już, to tylko gdy trzeba coś poprawić lub uzupełnić o rzecz naprawdę istotną. Niech ta strona powstaje na zasadzie: jak cię widzą, tak cię piszą.
0-9 -
A - B - C - Ć - D - E - F - G - H - I - J - K - L - Ł - M - N - O - Ó - P - Q - R - S - Ś - T - U - V - W - X - Y - Z - Ź - Ż
Zaraz-zaraz, kto? No tak... wcześniej podpisywał się nieco inaczej. Admin, KomAr, Wikimedianin, lekarz, autor medalowych artów, w dużej mierze tutaj kojarzony z naukami medycznymi, który rzutem na taśmę zwyciężył pierwszą edycję Wikiwyzwania. Skąd na to wszystko bierze czas? Pewnie mobilizuje go Wrocław, gdzie mieszka, bo to przecież miasto wielu bardzo solidnych Wikipedystów.
Fararowie (sztuk: dwoje) są niepodzielni i edytują zgodnie – według danych wywiadu Lena zajmuje się poprawianiem haseł, przyznawaniem wyróżnień dla dobrych i najlepszych artykułów, pomaga nowicjuszom i starym wyjadaczom, gdy mają jakiś problem z transkrypcją języków Niezbyt Dalekiego Wschodu, a Tomek? Tomek parzy kawę i donosi jej do komputera kruche ciasteczka. ;)
Kot-administrator. Jak na prawdziwego administratora kota przystało w dzień śpi, a w nocy idzie na polowanie edytuje. „Niewinnych myszek” szuka na OZetach. Do swoich ulubionych rewirów zalicza też Poczekalnię i Zgłoś błąd. Czasami przyjdzie połasić się do Czywiesza. Podobno widziano go nawet przechadzającego się w Chinach i na Tajwanie. Ten niezwykły kot od zwykłych kotów odróżnia się tym, że nie nosi butów, tylko japonki, a łapką potrafi kaligrafować po chińsku. Gdy nie chce, żeby mu przeszkadzano w kontemplowaniu malarstwa chińskiego, to chowa się w forcie reditowym. Czasem chyba zakłada też zbroję. Ostatnio doprowadził do stanu używalności artykuł naramiennik. Uwaga: można go przekupić talerzem pełnym pierogów.
Udziela się głównie w zakresie nauk medycznych, choć nie tylko (pisuje m.in. o muzyce i japońskiej sztuce filmowej). Pierwszy w rankingu osób tworzących hasła medalowe i dobre w dziedzinie medycyny. Niestrudzony perfekcjonista. Niektóre artykuły jego autorstwa dotyczące rzadkich jednostek chorobowych to najlepsze opracowania istniejące w polskim internecie. Od 3 stycznia 2008 administrator Wikipedii. Ultradelecjonista, próbował nawet kiedyś usunąć stronę główną (twierdzi że przypadkowo, ale jak wiadomo tylko winni się tłumaczą).
Wikipedysta zajmujący się zagadnieniami historycznymi i kartografią historyczną (mapki ziem historycznych, wysokiej jakości).
Według własnych słów jako bardzo znany i wpływowy dziennikarz nie chciał ujawniać swoich danych osobowych. Pomysłodawca i bezkompromisowy, pomimo sprzeciwów, realizator przedsięwzięcia Laur Wikipedii. Wśród sprzeciwiających się forsowanej przez Florianna formule laurów był Beno. Niestety Floriann nie "przeżył", jak i kilku innych wikipedian, czołowego zderzenia z Beno w tzw. Pierwszej Bitwie na Tablicy Ogłoszeń, po czym w krótkim czasie odszedł z pl-wiki.
Krakowianin, absolwent najstarszego uniwersytetu w Polsce. Na przedmiot studiów wybrał historię, choć wszyscy mu to odradzali. Edytor profesjonalny w każdym calu. Deklaruje się jako Wikileniwiec, ale to zupełna nieprawda, bo trudno znaleźć kogoś bardziej pracowitego i rzetelnego w redagowaniu artykułów. Długo, bardzo długo (lekko ponad 10 lat?) stronił od edytowania poza przestrzenią główną, a jednocześnie był aktywny, czym dowiódł, że aktywność da się łączyć z ignorowaniem Kawiarenki! Czytał Tolkiena i pisał na potęgę o Śródziemiu. Chyba większość zawartości artykułów o Śródziemiu i zajawek portalu Śródziemie jest jego autorstwa. Potem znalazł ciepły kącik w Czywieszu. Zajął się też historią i dziejami Krakowa.