Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1998
sportevenement op de Olympische Spelen
Langlaufen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 1998 in Nagano.
Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1998 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Hakuba | ||||||
Jaar | 1998 | ||||||
Data | 8 t/m 22 februari | ||||||
Sport | Langlaufen | ||||||
Accommodatie(s) | Snow Harp | ||||||
Landen | 37 | ||||||
Deelnemers | 228 | ||||||
Evenementen | 10 | ||||||
| |||||||
|
Mannen
bewerken10 kilometer klassieke stijl
bewerkenRang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Bjørn Dæhlie | NOR | 27:24.5 | |
Markus Gandler | AUT | 27:32.5 | |
Mika Myllylä | FIN | 27:40.1 | |
4 | Vladimir Smirnov | KAZ | 27:45.1 |
5 | Thomas Alsgaard | NOR | 27:48.1 |
6 | Jaak Mae | EST | 27:56.0 |
7 | Erling Jevne | NOR | 27:58.7 |
8 | Andrus Veerpalu | EST | 28:00.7 |
15 kilometer achtervolging
bewerkenRang | Sporter(s) | Land | 10 km klassiek | 15 km vrije stijl | Totaal tijd |
---|---|---|---|---|---|
Thomas Alsgaard | NOR | 27:48 | 39:13.7 | 1:07:01.7 | |
Bjørn Dæhlie | NOR | 27:24 | 39:38.8 | 1:07:02.8 | |
Vladimir Smirnov | KAZ | 27:45 | 39:46.5 | 1:07:31.5 | |
4 | Silvio Fauner | ITA | 28:15 | 39:33.9 | 1:07:48.9 |
5 | Fulvio Valbusa | ITA | 28:17 | 39:32.1 | 1:07:49.1 |
6 | Mika Myllylä | FIN | 27:40 | 40:10.6 | 1:07:50.6 |
7 | Markus Gandler | AUT | 27:32 | 40:42.2 | 1:08:14.2 |
8 | Jari Isometsä | FIN | 28:36 | 39:43.4 | 1:08:19.4 |
30 kilometer klassieke stijl
bewerkenRang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Mika Myllylä | FIN | 1:33:55.8 | |
Erling Jevne | NOR | 1:35:27.1 | |
Silvio Fauner | ITA | 1:36:08.5 | |
4 | Jari Isometsä | FIN | 1:36:51.4 |
5 | Fulvio Valbusa | ITA | 1:37:31.1 |
6 | Harri Kirvesniemi | FIN | 1:37:45.9 |
7 | Marco Albarello | ITA | 1:38:07.1 |
8 | Giorgio Di Centa | ITA | 1:38:14.9 |
50 kilometer vrije stijl
bewerkenRang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Bjørn Dæhlie | NOR | 2:05:08.2 | |
Niklas Jonsson | SWE | 2:05:16.3 | |
Christian Hoffmann | AUT | 2:06:01.8 | |
4 | Aleksej Prokoerorov | RUS | 2:06:41.5 |
5 | Fulvio Valbusa | ITA | 2:06:44.3 |
6 | Thomas Alsgaard | NOR | 2:07:21.5 |
7 | Johann Mühlegg | GER | 2:07:25.3 |
8 | Vladimir Smirnov | KAZ | 2:07:26.4 |
4 x 10 kilometer estafette
bewerkenRang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Sture Sivertsen Erling Jevne Bjørn Dæhlie Thomas Alsgaard |
NOR | 1:40:55.7 | |
Marco Albarello Fulvio Valbusa Fabio Maj Silvio Fauner |
ITA | 1:40:55.9 | |
Harri Kirvesniemi Mika Myllylä Sami Repo Jari Isometsä |
FIN | 1:42:15.5 | |
4 | Mathias Fredriksson Niklas Jonsson Per Elofsson Henrik Forsberg |
SWE | 1:42:25.2 |
5 | Vladimir Legotin Aleksej Prokoerorov Sergej Krianin Sergej Tsjepikov |
RUS | 1:42:39.5 |
6 | Jeremias Wigger Beat Koch Reto Burgermeister Wilhelm Aschwanden |
SUI | 1:42:49.2 |
7 | Katsuhito Ebisawa Hiroyuki Imai Mitsuo Horigome Kazutoshi Nagatama |
JPN | 1:43:06.7 |
8 | Andreas Schlütter Jochen Behle René Sommerfeldt Johann Mühlegg |
GER | 1:43:16.1 |
Vrouwen
bewerken5 kilometer klassieke stijl
bewerkenRang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Larisa Lazutina | RUS | 17:37.9 | |
Kateřina Neumannová | CZE | 17:42.7 | |
Bente Martinsen | NOR | 17:49.4 | |
4 | Nina Gavriljoek | RUS | 17:50.3 |
5 | Olga Danilova | RUS | 17:51.3 |
6 | Marit Mikkelsplass | NOR | 17:53.5 |
7 | Anita Moen-Guidon | NOR | 18:04.4 |
8 | Trude Dybendahl Hartz | NOR | 18:08.0 |
10 kilometer achtervolging
bewerkenRang | Sporter(s) | Land | 5 km klassiek | 10 km vrije stijl | Totaal tijd |
---|---|---|---|---|---|
Larisa Lazutina | RUS | 17:37 | 28:29.9 | 46:06.9 | |
Olga Danilova | RUS | 17:51 | 28:22.4 | 46:13.4 | |
Kateřina Neumannová | CZE | 17:42 | 28:32.2 | 46:14.2 | |
4 | Irina Taranenko-Terelia | UKR | 18:17 | 28:00.1 | 46:17.1 |
5 | Stefania Belmondo | ITA | 18:19 | 28:00.6 | 46:19.6 |
6 | Julija Tsjepalova | RUS | 18:20 | 28:08.4 | 46:28.4 |
7 | Nina Gavriljoek | RUS | 17:50 | 28:59.3 | 46:49.3 |
8 | Anita Moen-Guidon | NOR | 18:04 | 29:00.6 | 47:04.6 |
15 kilometer klassieke stijl
bewerkenRang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Olga Danilova | RUS | 46:55.4 | |
Larisa Lazutina | RUS | 47:01.0 | |
Anita Moen-Guidon | NOR | 47:52.6 | |
4 | Irina Taranenko-Terelia | UKR | 48:10.2 |
5 | Marit Mikkelsplass | NOR | 48:12.5 |
6 | Trude Dybendahl Hartz | NOR | 48:19.0 |
6 | Bente Martinsen | NOR | 48:19.0 |
8 | Stefania Belmondo | ITA | 48:57.7 |
30 kilometer vrije stijl
bewerkenRang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Julija Tsjepalova | RUS | 1:22:01.5 | |
Stefania Belmondo | ITA | 1:22:11.7 | |
Larisa Lazutina | RUS | 1:23:15.7 | |
4 | Elin Nilsen | NOR | 1:24:24.5 |
5 | Jelena Välbe | RUS | 1:24:52.8 |
6 | Maria Theurl | AUT | 1:24:54.3 |
7 | Brigitte Albrecht | SUI | 1:25:15.0 |
8 | Irina Taranenko-Terelia | UKR | 1:25:22.3 |
4 x 5 kilometer estafette
bewerkenMedaillespiegel
bewerkenRang | Land | Goud | Zilver | Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusland | 5 | 2 | 1 | 8 |
2 | Noorwegen | 4 | 3 | 2 | 9 |
3 | Finland | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | Italië | 0 | 2 | 2 | 4 |
5 | Oostenrijk | 0 | 1 | 1 | 2 |
5 | Tsjechië | 0 | 1 | 1 | 2 |
7 | Zweden | 0 | 1 | 0 | 1 |
8 | Kazachstan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 10 | 10 | 10 | 30 |