T-72

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ve službách gopniků.

T-72, americky Tý seventytů, staročesky Tý cvajunzíbciš, je bolševický tank hromadovitého (někdy též nesprávně uváděno jako hromádkového) typu navazujicí svými úspěchy na MIG-29 a KV-2.

Důvod vzniku[editovat | editovat zdroj]

Tak nanicovátý, že ani nejde utopit.

Jak šel čas, Ivani si zvykli na tank KV-2, který nestíhal plnit požadavky Rudé armády pro svou zaostalost (zejména nízkou poruchovost a kouřivost). Hledali proto nanicovatější a rezavější náhradu. Jednoho dne omylem kazašský inženýr Tupat Sagadyev (Boratův fotr a dědek) přinesl Chruščovovi návrh nové popelnice na šlapací pohon pro 3 osoby, kterou si Nikita spletl se zbraní hromadného ničení a okamžitě nařídil výrobu prototypu v jedné nejmenované kovárně na Uralu.

První prototyp[editovat | editovat zdroj]

Kovář jménem Anatoli Borisovič Gopnikov v roce 1971 ukradl 140kg kol Ukrajna, 20 000 000t křižníku Poťomkin a 400kg popelnic. S lupem se dal do práce a po minutóčce posilněný molotovovým koktejlem zbastlil prototyp pod nadávkou Objekt 172, který získal povolení k hromadné výrobě a přezdívku NATO Bullshit.

Co je pod kastlí?[editovat | editovat zdroj]

nejlepší munice používaná metačkou

Pod kastlí nalezneme 3 chudáky, šlapací motor, říditka z kol Ukrajna , parní kotel z MiGu-29, flašky vodky, kopačku, Počítač Elektronika 666 a bordel jak v tanku. Při pohledu zvenku nelze nevšimnouti si komínků pro odvod splodin, výpustního ventilu vespod, stylových mračítek, blatníků a háčku na bundu na zádi stroje. A má to pásy. Dva.

Hlavní Varianty[editovat | editovat zdroj]

T-72 Ural[editovat | editovat zdroj]

První ověřovací série tohoto braku, disponuje spoustou velice užitečných věcí. A to je fakt, jo.

T-72A[editovat | editovat zdroj]

Bylo přidáno moční vidění, aktualizace softwaru k počítači Elektronika 666 na verzi 1.1, na věž pár trubek, původně určených na skladování lahví s vodkou. Drobné nedokonalosti ve výrobě však vedly k tomu, že hrubým odhadem, asi u 1524 vyrobených tanků byl do těchto trubek naveden i výfuk, což při spuštění systému ESS způsobilo explozi a vyšlehávání kouře a drobných předmětů. Na tank se také nově dají namontovat různé cihly či betonové desky ke snížení odolnosti proti průbojné munici. Dále bestie disponuje bojovým či závodním přelakováním, barvou míchanou z vodky a barev získávaných z přírodních zdrojů.

T-72M[editovat | editovat zdroj]

Budgetová vývozní verze, odborně též T-72 Social edition, bohužel nedisponuje takovou nanicovatostí a nespolehlivostí, jako verze pro Sojuz. Byla licenčně výráběna též v Československu

T-72B[editovat | editovat zdroj]

Proběhla další aktualizace softwaru, tentokrát na verzi 1.3b, a také možnost odpálit odporně brutálně nekonvenční střelu AT-11(všimněte si, že se jedná o prvočíslo).

Výbava[editovat | editovat zdroj]

Výbavu tanku tvoří:

Moční vidění[editovat | editovat zdroj]

Od verze T-72A se do strojů montuje tento klenot sovětského inženýrství. Od nočního vidění či termovize se liší barvou obrazu - bílá nebo tmavě žlutá, místama červená. Podle zlých jazyků při přehřívání může za to, že "to v tanku smrdí po chcankách" (skutečný výrok veteránů)[zdroj?]­.Záchod

ESS[editovat | editovat zdroj]

Engine smoke screen, česky (pro debily) systém motorového kouře. Vstřikování paliva do výfuku vytváří hustý kouř, poskytující tanku částečnou kouřovou clonu. Zajímavé je, že výfuky prý při zapnutém systému vypadají stejně jako při vypnutém.

Automatické nabíjení[editovat | editovat zdroj]

Jelikož jsme v Rusku, vy nenabíjíte kanón. Kanón nabíjí vás.

Ochrana proti zbraním hromadného ničení[editovat | editovat zdroj]

Není třeba! Sovětští lidé jsou z ocele, spíš se zbraně hromadného ničení musí chránit před nimi.

Stabilizace metačky[editovat | editovat zdroj]

Stejně jako v případě MiGu-29, i zde Rusové cokoli trefí na první ránu za jízdy, a to bez míření, a tak stabilizace chybí (do vývozních variant se ale montuje, protože zbytek lidstva tak dobrý není).

Výzbroj[editovat | editovat zdroj]

Hlavní výzbroj tvoří 125mm hladce vrtaná automatická metačka brambor ze seříznuté hliníkové trubky a splašený gulomet PTK (používá spešl brutální nekonvenční střelivo, projektil je nahrazen rok starým hráškem). V případě modernizované verze přibyla možnost odpálení protitankové, laserem naváděné střely AT-11(zde se opět jedná o prvočíslo) Refleks, která má šílené bramborou opláštěné průbojně-trhavé jádro, schopné zničit i menší psí boudu, je-li dostatečně vlhko. Tyto střely byly vyráběny v Závodech těžkého strojírenství v Prdelsku.

Zajímavostí je, že metačka neměla být původně montována vůbec, a to z obavy o estetiku stroje. Hlavní architekt nebyl ovšem výsledkem spokojen a tak přeci jen došlo k montáži. Na věži se tedy nachází metačka, která pro svou konstrukční jednoduchost a možnost použití široké škály projektilů získala putovní ocenění Dělo roku 1971, které kolektivu kovářů osobně předal předchozí nositel, neznámý mužik z moskevského metra.

Kde je mu konec?[editovat | editovat zdroj]

Dnes se Rusové zaměřují na jiné metody boje a tanky T-72 s radostí přenechali různým Iráčanům, Somálsku nebo Íránu či Sýrii.


Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloPodprdélníkProudová helikoptéraRádio JerevanRuská ruletaŠukafonT-72Metro v TaganskuTetrisTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс