Dzīvoklis
Dzīvoklis ir tiesiski nodalīts patstāvīgs nekustamais īpašums, kas parasti veido daļu no plašākas dzīvojamās mājas.[1] Lai gan dzīvokļi pēc platības mēdz būt atšķirīgi, tie parasti sevī ietver vairākas dzīvojamās un saimnieciskās telpas kā, piemēram, virtuvi, vannasistabu, viesistabu un guļamistabas. Greznākie un augstākajos stāvos esošie dzīvokļi nereti tiek saukti par penthausiem (penthouse).[2][3] Tāpat dzīvokļi var būt aprīkoti ar balkoniem un terasēm.[4]
Saskaņā ar Eurostat datiem 2015. gadā Eiropas Savienībā aptuveni 42% no iedzīvotājiem uzturējās dzīvokļos, savukārt 57% deva priekšroku individuālās dzīvojamās mājas esamībai.[5] Pēc īpašumtiesību iedalījuma dzīvokļi var būt privatizēti (pieder privātīpašniekam) un neprivatizēti (pieder valstij vai pašvaldībai).[6]
Skatīt arī
labot šo sadaļuAtsauces
labot šo sadaļu- ↑ «Dzīvokļa īpašuma likums». likumi.lv. Likumi.lv. Skatīts: 2021. gada 17. jūlijs.
- ↑ «Apartment». dictionary.cambridge.org. Cambridge Dictionary. Skatīts: 2021. gada 18. jūlijs.
- ↑ «penthauss». tezaurs.lv. Tēzaurs. Skatīts: 2021. gada 18. jūlijs.
- ↑ Diana Shaman. «The Ins and Outs of Balconies». nytimes.com. The New York Times, 1979. gada 7. janvāris. Skatīts: 2021. gada 18. jūlijs.
- ↑ «House or flat: where do you live?». ec.europa.eu. Eurostat. 2017. gada 12. aprīlis. Skatīts: 2021. gada 18. jūlijs.
- ↑ Madara Briede. «Privatizēts un neprivatizēts dzīvoklis; kāda ir atšķirība pienākumos?». lasi.lv. LASI.LV, 2024. gada 24. aprīlis. Skatīts: 2024. gada 27. oktobris.
Ārējās saites
labot šo sadaļu- Vikikrātuvē par šo tēmu ir pieejami multivides faili. Skatīt: Dzīvoklis.
Šis ar sabiedrību saistītais raksts ir nepilnīgs. Jūs varat dot savu ieguldījumu Vikipēdijā, papildinot to. |