Pereiti prie turinio

Individas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Individas – atskiras asmuo arba atskiras organizmas.

Žodis individas kilęs iš lot. individuus 'nedalus, nedalinamas'.

Gamtoje yra rūšių, kuriose individai ne visada atskiriami. Egzistuoja vadinamieji moduliniai organizmai, kuriuose ribos tarp individų yra neaiškios. Pavyzdžiu gali būti varpučio augalai: virš žemės matyti atskiri varpučio kerai, o po žeme juos jungia bendras šakniastiebis, per kurį jie gali dalintis maisto medžiagomis. Kol jungiantis šakniastiebis nėra nutrauktas tokie kerai lyg ir sudaro vieną individą, tačiau atskiri kerai faktiškai yra nepriklausomi. Gyvūnų pasaulyje modulinių organizmų pavyzdžiu gali būti kolonijiniai duobagyviai.

Biologijoje individo vystymąsi nuo pradžios (apvaisinimo lytiškai dauginantis iki dalies atsiskyrimo vegetatyviai dauginantis) iki mirties nagrinėja individualaus vystymosi biologija.

Žmogus kaip individas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiekvienas žmogus yra individas, jis yra „savo rūšies atstovas“, žmogus bendriausia biologine prasme. Individualybės sąvoka taikoma, kalbant apie tik vienam žmogui būdingą unikalių savybių derinį, kuriuo jis skiriasi nuo kitų savo rūšies atstovų. Individualybė – žmogaus psichikos savitumas, unikalumas.