Vikipedija:Šantažas pasitraukimu

   Tai yra Vikipedijos rašinys.
Čia pateikta vieno ar keleto naudotojų (o gal ir visos bendruomenės) nuomonė kai kuriais Vikipedijos tvarkos klausimais.

Šantažas pasitraukimu“ yra nepageidaujamas.

Kas yra „šantažas pasitraukimu“?

redaguoti

„Šantažas pasitraukimu“ pasireiškia, kai naudotojas reikalauja kažką daryti taip, kaip jis nori, grasindamas, kad priešingu atveju jis pasitrauks iš Vikipedijos ar žymiai apribos veiklą joje, ypač jei naudotojas pabrėžia savo indėlį.

Iš esmės analogiškas yra atvejis, kai naudotojas pareiškia pasitraukiąs iš Vikipedijos, nes jaučiasi neįvertintas.

Į „šantažą pasitraukimu“ panašiai atrodo (bet su juo nepainiotinas) atvejis, kai naudotojas, gavęs kažkokį nurodymą, pareiškia, kad to nurodymo nevykdys, o geriau jau pasitrauks iš Vikipedijos ar žymiai apribos veiklą joje nedarydamas kažko, kam galiotų tas nurodymas. Kaip pastebi Vikipedija:Apie nurodinėjimą, ką daryti, tai yra viena iš normalių reakcijų į nurodinėjimą, nes pateikus nurodymą „Daryk X.“ kaip nurodinėjimą kažko nedaryti, jis virsta „Neredaguok Vikipedijos, jei nedarai X.“. Natūralu, kad tokiu atveju naudotojas gali pasirinkti neredaguoti Vikipedijos.

Į „šantažą pasitraukimu“ panašiai atrodo (bet su juo nepainiotinas) ir atvejis, kai naudotojas pareiškia, kad priėmus jam nepriimtiną sprendimą jis nustos redaguoti Vikipediją norėdamas nebūti kažko, kam nepritaria, „bendrininku“.

Dažnesnės „šantažo pasitraukimu“ aplinkybės ir savybės

redaguoti

Tai, kad naudotojas naudoja „šantažą pasitraukimu“, dar nereiškia, kad jis išties pasitrauks, priėmus jam nepatinkantį sprendimą. Neretai naudotojai, grasinę, kad pasitrauks iš Vikipedijos, išties taip ir nepasitraukia arba pasitraukia tik trumpam.

Tai nebūtinai reiškia, kad jie melavo. Gali būti, kad jie tiesiog persigalvojo, nutarė, kad nesutarimas nebuvo toks svarbus, kaip atrodė anksčiau.

Kodėl „šantažas pasitraukimu“ nepageidautinas?

redaguoti

Viena iš priežasčių, kodėl „šantažas pasitraukimu“ nepageidautinas, yra ta, kad tai yra „prievartinis“ veiksmas, kai siekiama sprendimą paveikti ne argumentais.

Jis taip pat nepageidautinas dėl to, kad, kaip „prievartinis“ veiksmas, jis neretai išprovokuoja aršesnę reakciją.

Be to jis sudaro vaizdą (teisingą ar klaidingą), kad juo siekiama įvairių privilegijų dėl indėlio (žr. Vikipedija:Indėlis nesuteikia privilegijų).

Kaip reaguoti į „šantažą pasitraukimu“?

redaguoti

Paprastai į „šantažą pasitraukimu“ ypatingai reaguoti nereikia.

Neverta „šantažui pasitraukimu“ pasiduoti. Taip jis tik skatinamas. Be to, tokia reakcija gali paskatinti kitus naudotojus reaguoti piktai.

Taip pat neverta reaguoti piktai. Tai neretai pažeidžia Vikipedija:Mandagumas, tiesiog nereikalingai paaštrina diskusiją, apsunkina sprendimo radimą. Be to, tokia reakcija gali paskatinti kitus naudotojus reaguoti „šantažui pasitraukimu“ pasiduodant.

Geriausia reaguoti ramiai, nekreipiant į „šantažą pasitraukimu“ labai daug dėmesio.

Išorinės nuorodos

redaguoti