Sangrija
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Sangría (isp. sangría nuo sangre - kraujas) – ispaniškas silpnas alkoholinis gėrimas gaminamas iš raudonojo vyno su vaisiais, nedideliu brendžio ir sauso likerio kiekiu.
Anksčiau Sangrija buvo gaivinantis gėrimas, kuriame alkoholio buvo mažiau nei vyne.
Gaminant originalią Sangriją gazuotas vanduo ir cukrus nenaudojami. Gėrimas, parduodamas turistų lankomose vietose, būna žymiai didesnio stiprumo, o dėl pagardinimo, į jį dedama cukraus. Stiprieji alkoholiniai gėrimai įmaišomi dėl jų aromatinių savybių ir siekiant padidinti gėrimo stiprumą.
Gamyba
redaguotiYra įvairių sangrijos receptų, tačiau pagrindinės sudėtinės dalys yra raudonasis vynas, vaisiai ir jų sultys, stiprieji alkoholiniai gėrimai. Skonis priklauso nuo naudojamų vyno, vaisių ir likerio rūšies. Kartais pilamas gazuotas vanduo, kad gėrimas taptų putojantis, o kartais raudonasis vynas pakeičiamas baltuoju.
Rūšys
redaguotiYra keletas Sangrijos rūšių:
- Paprastoji arba Tylioji sangrija - ypatumas, kad joje nėra gazuoto vandens, bet būtini citrusiniai vaisiai ir vynuogės. Lengvas ir gaivus saldžiarūgštis skonis su ryškiu citrusinių ir vynuogių prieskoniu.
- Vaisinė sangrija - joje naudojama daugybė vaisių: citrina, apelsinas, laimas, braškės, persikas, obuolys, bananas, ananasas.
- Baltoji sangrija - ruošiama kaip įprasta, tik pagrindinis jos komponentas - baltasis vynas.
- Putojanti sangrija - pagrindinis komponentas - putojantis vynas arba gazuotas vanduo. Vynuogių, citrusinių vaisių aromato derinys su kvapu, atsiradusiu fermentacijos metu uždaroje sistemoje, kuris dar labiau sustiprėja, kylant angliarūgštės burbuliukams.
Vartojimas
redaguotiVasarą Sangrija rekomenduojama patiekti atšaldytą, o esant labai karštam orui - praskiesti vandeniu. Vaisių gabaliukai visai nededami arba dedama nedaug.
Žiemą - geriau tinka pašildytas gėrimas, papildomai paskanintas cinamonu, gvazdikėliais ar muskatu.