Kainū (suom. Kainuu, šved. Kajanaland) – Suomijos regionas, besiribojantis su Šiaurės Ostrobotnija, Šiaurės Karelija, Šiaurės Savonija ir taip pat rytuose su Rusija. Kainū – senovinėse norvegų sagose yra žinomas kaip Kvenlandas.

Kainū
Kainuu
Kajanaland
Laiko juosta: (UTC+2)
------ vasaros: (UTC+3)
Valstybė Suomijos vėliava Suomija
Administracinis centras Kajanis
Savivaldybės 9
Gyventojų (2023) 70 164[1]
Plotas 22 687 km²
Tankumas (2023) 3,09 žm./km²
Regioninis paukštis Sibirinis kėkštas
Regioninė žuvis Stinta
Regioninis augalas Erika
ISO 3166-2 FI-134
Tinklalapis kainuu.fi

Kainū regiono sostinė yra Kajanis. Regiono gamtą sudaro kalvos apsodintos medžiais, ežerai ir didelės erdvės negyvenamo miško, kuris sudaro – 95 % regiono žemės. Regione vyrauja žemyninis klimatas.

Pirmieji Kainū gyventojai buvo samiai, kurie užsiimdavo žvejyba. 1600 metais Suomijos gubernatorius Per Brahe prižiūrėdavo Kainū regiono populiacijos augimą atleisdamas naujakurius dešimt metų nuo mokesčių. Kainū regionas turėjo būti apgyvendintas, nes iš rytų jiems grasindavo Rusija. Daugiausia emigrantų buvo iš Savonijos, nes Kainū tarmė buvo labai panaši į Savonijos tarmę.

Savivaldybės

redaguoti
 
Kainū savivaldybės:
1. Kajaani
2. Vaala
3. Paltamo
4. Ristijärvi
5. Sotkamo
6. Kuhmo
7. Suomussalmi
8. Hyrynsalmi
9. Puolanka

Šaltiniai

redaguoti

Nuorodos

redaguoti
  • [1] – Portalas
Suomijos regionai  
Alandai · Kainū · Kiumenlaksas · Lapija · Peijenės Hemė · Pietų Karelija · Pietų Pohjanma · Pietų Savas · Pietvakarių Suomija · Pirkanma · Pohjanma · Satakunta · Šiaurės Karelija · Šiaurės Pohjanma · Šiaurės Savas · Ūsima · Vidurio Hemė · Vidurio Pohjanma · Vidurio Suomija