A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A nyomtatható változat már nem támogatott, és hibásan jelenhet meg. Kérjük, frissítsd a böngésződ könyvjelzőit, és használd a böngésző alapértelmezett nyomtatás funkcióját.
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kajak egyes 500 méteres versenyszámát augusztus 3. és 7. között rendezték Castelldefels -ben.
Versenynaptár
Dátum
Forduló
1992. augusztus 3., hétfő
Előfutam
Vigaszág
1992. augusztus 5., szerda
Elődöntő
1992. augusztus 7., péntek
Döntő
Eredmények
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
Q : továbbjutás helyezés alapján
q : továbbjutás időeredmény alapján
R : vigaszágon folytathatta
Előfutamok
Az előfutamokból az első két helyezett automatikusan az elődöntőbe jutott, a többiek a vigaszágra kerültek.
Helyezés
Név
Nemzet
Idő
Mj
1. futam
1.
Szjarhej Kalesznyik
Egyesített Csapat (EUN)
1:40,90
Q
2.
Norman Bellingham
Egyesült Államok (USA)
1:41,00
Q
3.
Knut Holmann
Norvégia (NOR)
1:41,18
R
4.
Martin Hunter
Ausztrália (AUS)
1:43,32
R
5.
John MacDonald
Új-Zéland (NZL)
1:44,37
R
6.
Gregorio Vicente
Spanyolország (ESP)
1:46,68
R
7.
Simon Parsons
Nagy-Britannia (GBR)
1:47,50
R
2. futam
1.
Roberto Liberato
Svájc (SUI)
1:42,02
Q
2.
Karl Sundqvist
Svédország (SWE)
1:42,40
Q
3.
José Garcia
Portugália (POR)
1:42,96
R
4.
Patrick Holmes
Írország (IRL)
1:43,46
R
5.
Zvonimir Krznarić
Horvátország (CRO)
1:46,46
R
6.
Angel Pérez
Kuba (CUB)
1:48,32
R
7.
Sebastián Cuattrin
Brazília (BRA)
1:48,86
R
3. futam
1.
Mikko Kolehmainen
Finnország (FIN)
1:41,13
Q
2.
Daniele Scarpa
Olaszország (ITA)
1:41,41
Q
3.
Gyulay Zsolt
Magyarország (HUN)
1:41,78
R
4.
Grzegorz Kotowicz
Lengyelország (POL)
1:44,58
R
5.
Enrique Leite
Uruguay (URU)
1:49,49
R
6.
Roberto Heinze Flamand
Mexikó (MEX)
1:51,08
R
4. futam
1.
Renn Crichlow
Kanada (CAN)
1:41,39
Q
2.
Marin Popescu
Románia (ROM)
1:41,69
Q
3.
Artūras Vieta
Litvánia (LIT)
1:41,96
R
4.
Attila Szabó
Csehszlovákia (TCH)
1:44,85
R
5.
Willem van Riet
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
1:47,98
R
6.
Žarko Vekić
Független résztvevők (IOP)
1:51,44
R
7.
Anisi
Indonézia (INA)
1:51,96
R
8.
Kang Gidzsin (Gang Gi-Jin )
Dél-Korea (KOR)
1:52,22
R
Vigaszág
A vigaszág futamaiból az első három helyezett, valamint a legjobb időt elérő negyedik helyezett jutott az elődöntőbe.
Helyezés
Név
Nemzet
Idő
Mj
1. futam
1.
Knut Holmann
Norvégia (NOR)
1:40,36
Q
2.
Artūras Vieta
Litvánia (LIT)
1:41,04
Q
3.
Grzegorz Kotowicz
Lengyelország (POL)
1:41,68
Q
4.
Gregorio Vicente
Spanyolország (ESP)
1:41,72
q
5.
Zvonimir Krznarić
Horvátország (CRO)
1:43,40
6.
Žarko Vekić
Független résztvevők (IOP)
1:55,32
2. futam
1.
Angel Pérez
Kuba (CUB)
1:41,28
Q
2.
Attila Szabó
Csehszlovákia (TCH)
1:41,40
Q
3.
José Garcia
Portugália (POR)
1:41,84
Q
4.
Martin Hunter
Ausztrália (AUS)
1:42,00
5.
Simon Parsons
Nagy-Britannia (GBR)
1:46,32
6.
Enrique Leite
Uruguay (URU)
1:49,00
7.
Anisi
Indonézia (INA)
1:51,69
3. futam
1.
Gyulay Zsolt
Magyarország (HUN)
1:41,44
Q
2.
John MacDonald
Új-Zéland (NZL)
1:43,24
Q
3.
Patrick Holmes
Írország (IRL)
1:43,96
Q
4.
Willem van Riet
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
1:46,33
5.
Sebastián Cuattrin
Brazília (BRA)
1:46,56
6.
Roberto Heinze Flamand
Mexikó (MEX)
1:47,76
7.
Kang Gidzsin (Gang Gi-Jin )
Dél-Korea (KOR)
1:51,64
Elődöntő
Az elődöntő futamaiból az első négy helyezett, valamint a legjobb időt elérő ötödik helyezett jutott a döntőbe.
Helyezés
Név
Nemzet
Idő
Mj
1. futam
1.
Mikko Kolehmainen
Finnország (FIN)
1:41,52
Q
2.
Marin Popescu
Románia (ROM)
1:41,83
Q
3.
Knut Holmann
Norvégia (NOR)
1:41,96
Q
4.
Szjarhej Kalesznyik
Egyesített Csapat (EUN)
1:42,20
Q
5.
Gyulay Zsolt
Magyarország (HUN)
1:42,70
q
6.
Karl Sundqvist
Svédország (SWE)
1:42,90
7.
Attila Szabó
Csehszlovákia (TCH)
1:42,99
8.
Grzegorz Kotowicz
Lengyelország (POL)
1:43,70
9.
Patrick Holmes
Írország (IRL)
1:45,11
2. futam
1.
Norman Bellingham
Egyesült Államok (USA)
1:41,48
Q
2.
Daniele Scarpa
Olaszország (ITA)
1:42,07
Q
3.
Artūras Vieta
Litvánia (LIT)
1:42,09
Q
4.
Roberto Liberato
Svájc (SUI)
1:42,82
Q
5.
Renn Crichlow
Kanada (CAN)
1:43,06
6.
John MacDonald
Új-Zéland (NZL)
1:43,41
7.
Gregorio Vicente
Spanyolország (ESP)
1:43,53
8.
Angel Pérez
Kuba (CUB)
1:43,94
9.
José Garcia
Portugália (POR)
1:45,88
Döntő
Források