Ugrás a tartalomhoz

killall (Unix)

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Csikigeza (vitalap | szerkesztései) 2009. május 29., 13:04-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (Új oldal, tartalma: „{{kisbetűscím}} A '''killall''' parancs a Unix-támogató rendszerekben található. Két eltérő implementációja létezik. * Az egyik implementálása a [[UNIX …”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

A killall parancs a Unix-támogató rendszerekben található. Két eltérő implementációja létezik.

  • Az egyik implementálása a UNIX System V-ben (ez magába foglalja a Solarist) és a Linux csomagban (mint a killall5 parancs) találhtó, ez egy nagyon veszélyes parancs, mert bezárja az összes folyamatot és a rendszerből is kilép, akkor is ha ez a root felhasználó.
  • Egy másik implementációja a FreeBSD és Linux csomagban található, mely hasonló parancs, azzal az eltéréssel, hogy ezek( pkill és skill) csak a parancssorban megadott folyamatot zárják be.


Példák

Az összes folyamat kiölése (a UNIX System V verzióban)

killall

A GNOME Display Manager bezárása

killall gdm

Az összes jel listája (FreeBSD/Linux verzióban)

killall -l

A USR1 jel elküldése a dd folyamatnak (FreeBSD/Linux verzióban)

killall -s USR1 dd

Egy folyamat kiölése, ha ez nem ad jelt (FreeBSD/Linux verzióban)

killall -9 dd

A szám argumentum egy speciális jel amit a folyamatnak küld a parancs. A fenti esetben a prancs a 9 jelt küldi a folyamatnak, amely egy SIGKILL jel, az alapértelmezett SIGTERM ellentetje.

Lásd még