King Diamond

dán, énekes, zenész, 1956-
Ez a közzétett változat, ellenőrizve: 2024. április 26.

King Diamond, született Kim Bendix Petersen (Koppenhága, 1956. június 14.–) énekes, aki a Mercyful Fate, majd szólózenekara, a King Diamond együttes frontembereként vált ismertté. Énekstílusának jellegzetessége, hogy sokszor magas falsetto hangot használ.

King Diamond
SzületettKim Bendix Petersen
1956. június 14. (68 éves)
Koppenhága
ÁlneveKing Diamond
Állampolgárságadán
Foglalkozása
IskoláiRoyal College of Music in Stockholm

A Wikimédia Commons tartalmaz King Diamond témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

Mercyful Fate

szerkesztés

18 évesen kezdte zenei pályafutását a dán heavy rock zenekar Brainstorm gitárosaként. 1976-tól már énekelt a Black Rose nevű hard rock együttesben. Már a Black Rose-ban elkezdte kialakítani később jellegzetessé vált teátrális, horror-ihlette előadásmódját. 1980-ban elhagyta a csapatot és csatlakozott a punkot játszó Bratshoz, ahol megismerkedett három másik zenésszel (Hank Shermann, Michael Denner, Timi Hansen), akikkel még ugyanebben az évben megalakították a Mercyful Fate heavy metal zenekart, mely sátánista szövegvilágával és King Diamond extrém színpadi megjelenésével az 1980-as évek elején nagy hatással voltak a black metal stílusra. 1985-ben, a Don't Break the Oath album turnéját követően a Mercyful Fate feloszlott.

King Diamond

szerkesztés

King saját nevén hozott össze új zenekart, amelybe a gitáros Denner és a basszusgitáros Hansen is követte őt. Az együttes dobosa Mikkey Dee (ex-Don Dokken, Motörhead ma Scorpions), míg szólógitárosa Andy LaRocque lett. Az új csapatban a Mercyful Fate örökségét vitték tovább több dallammal és a sátánista szövegeket elhagyva, komplett horrorsztorikat feldolgozó albumokkal. A King Diamond sikerei ellenére 1992-ben a Mercyful Fate is újjáalakult. 1999-ig párhuzamosan készültek King Diamond és Mercyful Fate lemezek, majd King ismét pihenőre küldte korábbi csapatát és azóta is szólókarrierjére koncentrál. Legutóbbi lemezük 2007-ben jelent meg Give Me Your Soul… Please címmel, amelyről a Never Ending Hill dalt Grammy-díjra jelölték a következő évben a Best Metal Performance kategóriában.

Színpadi megjelenése

szerkesztés

Színpadi fellépések alkalmával a védjegyévé vált mikrofonját használja, ami két combcsontból áll és keresztet mintáz. A KISS-ből ismert Gene Simmons szerint arcát King korábban az övéhez hasonlóan festette, ami miatt pereskedés is folyt. Az ügy lezárta után Kingnek meg kellett változtatnia a festés mintáját.

Diszkográfia

szerkesztés

Black Rose

szerkesztés

Mercyful Fate

szerkesztés

Stúdióalbumok

Válogatások

EP-k

King Diamond

szerkesztés

Stúdióalbumok

Koncertlemezek

Válogatások

EP-k

Kislemezek

  • The Family Ghost
  • Welcome Home
  • Sleepless Nights
  • Give Me Your Soul

Kapcsolódó szócikkek

szerkesztés

Külső hivatkozások

szerkesztés