A Félrelépősdi (eredeti cím: Town & Country) 2001-es amerikai romantikus vígjáték, melyet Michael Laughlin és Buck Henry forgatókönyvéből Peter Chelsom rendezett. A főbb szerepekben Warren Beatty, Diane Keaton, Goldie Hawn, Nastassja Kinski, Andie MacDowell, Garry Shandling, Charlton Heston és Josh Hartnett látható.

Félrelépősdi
(Town & Country)
2001-es amerikai film
RendezőPeter Chelsom
ProducerSimon Fields
Műfajromantikus vígjáték
ForgatókönyvíróBuck Henry
Főszerepben
ZeneRolfe Kent
OperatőrWilliam A. Fraker
VágóClaire Simpson
Gyártás
GyártóNew Line Cinema
Ország Amerikai Egyesült Államok
Nyelvangol
Forgatási helyszínLos Angeles
Játékidő104 perc
Költségvetés90 millió USD[1]
Forgalmazás
Forgalmazó
BemutatóUSA 2001. április 27.
Bevétel10,4 millió USD[1]
További információk
SablonWikidataSegítség

A nagy nevek ellenére a film egyike lett a legnagyobb anyagi filmes bukásoknak.

Cselekmény

szerkesztés

Porter Stoddard menő New York-i építész, aki feleségével, Ellie-vel a huszonötödik házassági évfordulójukat ünneplik. A házaspár ennek alkalmából meghívja legjobb barátaikat, a szintén hosszú házasságban élő Monát és Griffint. A kellemesnek induló társasági összejövetelt azonban hamarosan bajok árnyékolják be: kiderül, hogy a tökéletesnek látszó házasságok mögött megcsalások, félrelépések, titkolózások húzódnak, főleg Porter és Griffin részéről. A napfényre kerülő szennyes mellett ráadásul újabb intim helyzetek is összejönnek, ezért csak idő kérdése, hogy a képmutató párok magánélete összeomoljon.

Szereplők

szerkesztés
Szerep Színész Magyar hang[2]
Porter Stoddard Warren Beatty Szakácsi Sándor
Ellie Stoddard Diane Keaton Kútvölgyi Erzsébet
Mona Morris Goldie Hawn Kovács Nóra
Griffin Morris Garry Shandling Barbinek Péter
Alex Nastassja Kinski Orosz Anna
Eugenie Claybourne Andie MacDowell Hámori Eszter
Auburn Jenna Elfman Náray Erika
Eugenie apja Charlton Heston Gruber Hugó
Eugenie anyja Marian Seldes Kassai Ilona
Tom Stoddard Josh Hartnett Simonyi Balázs
Alice Tricia Vessey Zsigmond Tamara
Suttler Buck Henry Szokolay Ottó
Barney William Hootkins Besenczi Árpád

Fogadtatás

szerkesztés

A film mind kritikai, mind jegyeladási szempontból megbukott. Az 1998-ban elkezdett forgatást több nehezítő körülmény hátráltatta, ezért 2000-ben több jelenetet újra kellett forgatni. A film ezért csak a forgatás megkezdése után három évvel, 2001. április 27-én tudott megjelenni.

A kritika nem volt oda a filmért, a gazdag, felsőbb rétegbe tartozó szereplők párkapcsolati problémáit nem találták elég érdekesnek ahhoz, hogy nézőként azonosulni lehessen velük. A filmre a tervezett 44 helyett alsó hangon is legalább 90 millió dollárt költöttek, nem számítva a marketingköltségeket, amihez az utólagos pótforgatások is hozzátettek. Ehhez képest a bevétel alig haladta meg a 10 millió dollárt,[1] ez becslések szerint 100–125 millió közötti veszteséget okozott a filmet gyártó New Line Cinema számára. A stúdió nem sokkal azelőtt a Dr. Moreau szigete és az Utánunk a tűzözön című 1996-os filmjeivel is jelentős összegeket bukott.[forrás?]

  1. a b c Town & Country (angol nyelven). Box Office Mojo. (Hozzáférés: 2024. október 21.)
  2. Félrelépősdi az Internetes Szinkron Adatbázisban (magyarul)

Fordítás

szerkesztés

Ez a szócikk részben vagy egészben a Town & Country (film) című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

További információk

szerkesztés