Njemačka remijem osvojila grupu A, Mađarska u 100. minuti pobijedila Škotsku

Njemačka je pogotkom u sudijskoj nadoknadi izvukla remi 1:1 protiv Švicarske te tako osvojila prvo mjesto u grupi A; Mađarska je zadržala šanse za plasman dalje pobjedom 1:0 protiv Škotske.

Konačnih 1:1 na utakmici Njemačka - Švicarska postavio je Niclas Fuellkrug u 92. minuti (Kai Pfaffenbach / Reuters)

Njemačka je pogotkom u sudijskoj nadoknadi izvukla remi 1:1 protiv Švicarske te tako osvojila prvo mjesto u grupi A i zajedno sa Švicarskom ide u osminu finala, dok je Mađarska zadržala šanse za plasman dalje pobjedom 1:0 protiv Škotske koja je eliminisana.

Vodstvo Švicarskoj donio je Dan Ndoye pogotkom u 28. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Niclas Fuellkrug u 92. minuti.

Ako pobijedi Italiju, Hrvatska igra protiv Švicarske

Pobjedu Mađarskoj protiv Škotske u Stuttgartu u desetoj minuti sudijske nadoknade donio je Kevin Csooth.

Pobjednički gol Mađara (Lee Smith/Reuters)

Ako u ponedjeljak pobijedi Italiju i osvoji drugo mjesto u grupi B, Hrvatska reprezentacija će u osmini finala igrati protiv Švicarske. Ta je utakmica na rasporedu u subotu, 29. juna, na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Izvor: Al Jazeera i agencije