EURO: Englezima kazna od 30.000 eura

Evropska nogometna asocijacija kaznila je Engleski nogometni savezi zbog dva incidenta navijača u polufinalnoj utakmici Evropskog prvenstva između Engleske i Danske.

Englezi su u polufinalu pobijedili sa 2:1, nakon što je Harry Kane u 114. minuti postigao gol nakon penala (EPA)

Evropska nogometna asocijacija (UEFA) izrekla je kaznu od 30.000 eura Engleskom nogometnom savezu (FA) zbog dva incidenta navijača u polufinalnoj utakmici Evropskog prvenstva između Engleske i Danske.

FA je kažnjen zbog upotrebe lasera gledalaca tokom izvođenja ključnog penala na utakmici i zviždanja tokom intoniranja danske himne, zbog kojih će savez morati platiti kaznu od 30.000 eura, prenosi Hina.

Englezi su u polufinalu pobijedili sa 2:1, nakon što je Harry Kane u 114. minuti postigao gol nakon penala.

Ometanje laserom golmana Danske

Pritom su televizijske snimke pokazale kako je jedan od navijača zelenim laserom ometa danskog golmana Kaspera Schmeichela.

Istodobno je i UEFA intervenirala zbog neprimjerenog ponašanja i zvižduka tokom danske himne na Wembleyu.

Slično je bilo i kod intoniranja njemačke himne u osmini finala, ali je UEFA tada FA-u “progledala kroz prste”.

Englezi će se u nedjelju na Wembleyu u finalu suprotstaviti Italiji.

Izvor: Agencije